Ilm ja inimesed

Telli voog Uudisvoog Ilm ja inimesed
Valdavalt Eesti ilm ja ilmastik, sünoptilised ülevaated, huvitavad nähtused. /---/ Tallinn selected as a top destination for digital nomads (along with other cities all around the world) https://www.websiteplanet.com/blog/best-locations-digital-nomad/.
Uuendatud: 1 tund 41 minutit tagasi

Ilm

18. Märts 2020 - 18:09
Jüri Kamenik pidi sel nädalal ise blogi valmis kirjutama. Oodake siis tundub, et ta hilineb seekord.
Kategooriad: Blogid

11. Nädala ilm (9.03-15.03.20)

9. Märts 2020 - 20:06
Esmaspäev 9.03 

Täna oli meil mitmel pool Eesti selle aasta kõige soojem ilm. Nüüd kui homme sama soe või soojem ei tule, siis ilmselt terve nädala jooksul uut soojemat ilma ei tule, samas õnneks ka kõige külmemat ilma ei tule sel nädalal selle aasta oma. Temperatuur tõusis kohati üle 9°C. Ilm siiski muutus täna tuulisemaks, seetõttu oli eile 8.03 tajutav temperatuuri soojus selle aasta esimesel kohal, seega tänane tundus jahedam kui eilne. Kuid mida ilmad edasi toovad? 

Teisipäev 10.03 


Mitmel pool on pilves selginemistega ilm, kuid samuti on oodata ka mitmel pool aegajalt vihma. Ida-Eestis on ilm selgem. Puhub lõunatuul 3-9 m/s, rannikul puhanguti kuni 13 m/s. Öösel on õhusooja 0...+4°C. Hommikul, läheb üle Eesti ilm pilve ja päevaks levib vihmasaju läänest üle itta nii, et kogu Eesti saab lõpuks natukene taaskord vihmast ilma tunda. Puhub lõuna ja edelatuul 4-10 m/s, rannikul puhanguti kuni 14 m/s, õhtul võib veidi tõusta. Õhutemperatuur on +3....+7°C. 
Kolmapäev 11.03
Öösel on kohati pilves selginemistega ilm, mitmel pool võib esineda ka vihmasadu. Tuul hakkab olema lõunast ja kagust 6-11 m/s, puhangud kuni 17 m/s rannikul. Õhutemperatuur öösel on 1....4°C. Kuid hommikul taas on igal pool pilves ilm ja lõunal sajab igal pool üle Eesti vihma. Tuul pöördub päeval kagust edelasse puhkudes 7-12 m/s, rannikul on puhangud kuni 17 m/s. Õhtul puhub saartel ja rannikul 10-15 m/s tuul ja puhanguti kuni 21 m/s. Õhusooja tuleb 2...7°C. 
Neljapäev 12.03
Neljapäeva öösel läheb ilm veelgi tuulisemaks, mis hakkab meie möödunud talve meile meenutama. Ilm on enamjaolt pilves või siis sajab vihma. Mandril on tuul 8-13 m/s, puhanguti kuni 18 m/s. Rannikualadel on tuul 10-16 m/s, puhanguti kuni 23 m/s. Õhusooja tuleb öösel 1...4°C. Hommikul kui ka lõunal püsib tuul sama tugev ja mitmel pool sajab vihma. Õhtul alles hakkab tuul nõrgenema. Õhutemperatuur on 4...8°C. 
Reede 13.03
Reede öösel on pilves ilm, öösel hakkab edela eestist vihma sadama, mis levib edasi kirdesse, kirdes on ka väike võimalus näha lörtsi. Puhub endiselt lõuna ja edelatuul 5-10 m/s, rannikul puhanguti kuni 14 m/s. Saartel puhub endiselt tugevamalt, 9-14 m/s ja puhanguti kuni 19 m/s. Hommikuks pöördub tuul loodesse. Õhutemperatuur öösel on +1...+4°C. Päeval on pilves selginemistega ilm, kohati sajab vihma. Puhub lääne ja loodetuul 5-11, rannikul puhanguti kuni 15 m/s. Õhutemperatuur on +2...+7°C. 
Laupäev 14.03 
Ilm muutub selgemaks ja kohati võib õrnalt esineda lörtsisadu, väikese tõenäosusega ka lund. Kuna reede õhtul selginemise korral võib laupäeva hommikuks temperatuur järsult üle Eesti alla 0°C langeda ja lisaks olema ka suurema tõenäosega väljas madalrõhualast. Õhutemperatuur on öösel 0...-5°C. Lisaks on ilm üsna tuulevaikne. Päeval on siiski ilm vahelduva pilvisusega ja selgem ja õhusooja päeval on oodata +2...+5°C. 
Pühapäev 15.03
Pühapäeva öösel oleme veel kõrgrõhuala servas, aga päevaks tagasi madalrõhualas. Öösel puhub mõõdukas loodetuul. Mis siiski toob meile taaskord öökülma. Õhutemperatuur on -1...-5°C, kohati võib langeda mõni kraad alla poole. Hommikul päikesega siiski tõuseb õnneks ruttu tagasi üle 0°C. Kuid päeval pöördub tuul edelasse ja tugevneb, mis võib tagasi tuua hea halli ilma. Päeval on õhutemperatuur +1...+4°C. 
See nädal tuleb nüüd sombune ja vesine ja kohati lausa krõbedalt külma nagu -7°C. Kuid sellele järgneval nädalal peaks tulema vesine algus, aga edasi ilus päikeseline ja soe, et öösel 0°C ümbruses ja päeval 7/8°C ümbruses, aga eksnäis kuidas mudelid muutuvad ja mis ilma meile tegelikult tuuakse ja mida järgmise nädala prognoosis välja saame tuua. 
Jürist pole üldse informatsiooni, kuna ta on üldse eraldunud kõigist ja ta pole mitte hõivatud, vaid ta lihtsalt ei viitsi ega ei soovi enam blogi kirjutamist jätkata, sest tal pole huvi selle vastu. Lihtsalt meeldib, et see eksisteerib siin ja inimesed lugemas käiksid, aga ta ise ei hakkagi enam ilmselt sellesse mitte kunagi uuesti panustama, arvab ta isiklikult. Sest ta parem eelistab lugeda raamatuid ja lihtsalt uurida mingeid teadusartikleid jne, aga kindel on see, et blogi pidamisse ta lähitulevikus ei plaani naasta.  NB! Tekst on punases taustas, kuna juhtus mingi äpardus arvutiga ja mulle ei näidanud blogi peale teksti kirjutamsit blogis vastasel juhul teksti. Loodame, et järgmine kord läheb kõik õnneks.
Kategooriad: Blogid

10. Nädala ilm (2.03.20-8.03.20)

1. Märts 2020 - 15:04
Esmalt tahaks mainida möönudu kolme kuud, need kõik kes ei uskunud, et kolm kuud järjest tuleb kuu keskmine plusskraadidega, siis Eestis siiski selline asi aset leidis, et kõik n.n talvekuud tulid keskmised õhutemperatuuriga, mis jäid pluss poolele. Veebruari Eesti keskmine oli 1,7°C, viimase kolme kuu oma kokku 2,5°C. Lisaks tuli sel nädalal pea igal pool lumi maha, mis nüüd korralikult sulab, ilmselt uue nädala teiseks pooleks on lumi kõigest ajalugu sellest talvest. Kuna peaaegu kõik eelolevad ööpäevad prognoosivad plusskraade ja ka vihmasadu, mis sulatab lund lihtsalt paratamatult kiiresti. Nädala esimene pool ilmselt tuleb halli sügise stiilis, teisel poolel võib mitmel pool vaikselt kevadist päikest märgata. Samas prognoosis NOA ka kevadkuudeks keskmisest soojemat ilma. Seega tuleb ilmselt ka märts plusskraadilise keskmisega, mis on see kuu, kus kuu keskmine veel aegajalt on küll miinuses, aga seekord näitavad pikaajalised prognoosid, et tuleb kindlalt soojem kui 0°C, ilmselt soojem kui oli ka Jaanuar, et keskmine õhutemperatuur ilmselt tuleb kuskil +4-5°C ringis sel kuul. Kuid elame ja näeme, seega kirjutan ka esimese prognoosi algavast kevadkuust.

2.03.2020 Esmaspäev

Täna õhtul (1.03) õhutemperatuur Eestis alla 0°C langeda ei tohiks. Lisaks ka 2.03 öösel pole oodata kuskil miinuskraade õhus, õhutemperatuuri öösel ootame 0...3°C. Meile puhub igatahes edela ja lõunatuul 5-12m/s, rannikul puhanguti kuni 17m/s. Mida öösel tunnis edasi, seda vaiksemaks ka tasapisi tuul jääb. Ilm on igal pool pilvine ja mitmel pool sajab vihma kui ka lörtsi. Kuid homme hommikul hakkab ilm tasapisi selginema, ja mitmel pool on pilves selginemistega ilm. Tuul jääb puhuma lõunakaarest 3-9m/s. Lisaks tuleb meil ka homme soe ilm märtsi alguse kohta. Õhutemperatuur tõuseb 3...7°C soojani. 

3.03.2020 Teisipäev

Teisipäeva öösel on lõuna ja lääne Eestis vihmasem ilm, mujal Eestis on ilm pilves selginemistega. Lisaks ida ja keskeestis võib oodata õhus öökülma. Tuulesuunaks öösel hakkab olema idatuul. Õhutemperatuur öösel on -2...+4°C. Tuulekiiruseks on 2-7m/s. Hommikul sajab mitmel pool üle Eesti vihma ja päeva jooksul sadu lakkab. Puhub ida ja kirdetuul 3-8m/s, rannikul kuni 14m/s. Õhutemperatuur päeval on +2...+6°C.

4.03.2020 Kolmapäev

Kui teisipäeva õhtul on pilves selginemistega, siis kolmapäeva ööseks jõuavad meile kohale uued sajupilved. Keskööl hakkab sadama vihma kui ka lörtsi, mis levib läänest itta. Öösel puhub ida- ja kagutuul 7-12m/s, hommikuks rannikul puhanguti kuni 17m/s. Õhutemperatuur öösel on 0...3°C sooja. Päeval on samamoodi hall ilm ja enamjaolt igal pool sajab vihma kui ka lörtsi. Aegajalt kohati võib sadu muutuda mõõdukast üle tugevaks. Kuni õhtuni puhub ida ja kagutuul, kuid õhtul on tuulesuunaks taaskord lõuna- ja edelasuunast puhuv tuul. Päeval on tuul 7-12m/s, puhanguti kuni 17m/s. Õhutemperatuur on 2...6°C sooja.

5.03.2020 Neljapäev

Neljapäeva öösel on endiselt hall ja pilves ilm ja põhja kui ka ida Eestis sajab kogu öö jooksul vihma kui ka lörtsi, hommikuks jääb sadu üle. Puhub lõunakaare tuul 3-9m/s, südaöö paiku on puhanguid kuni 14m/s. Õhutemperatuur on 0...3°C. Ka päeval on enamjaolt pilves selginemistega ilm, kuid kohati võib veel esineda hoovihma kui ka hooglörtsi. Puhub lõunakaare tuul 2-7m/s. Õhutemperatuur on +2...+6°C

6.03.2020 Reede

Reede öösel on endiselt pilves ilm ja mitmel pool sajab aegajalt vihma, kohati ka lörtsi ja väike tõenäosus on kohati ka näha märga lund. Öösel on õhutemperatuur 0...2°C. Ka päeval on peamiselt pilves ilm ja kohati võib endiselt vihma sadada. Päeval on sooja oodata sooja 2...6°C. Tuul puhub ööpäeva jooksul 2-8m/s.

7.03.2020 Laupäev

Laupäeva öösel võib meil öösel taaskord öökülma õhus olla. Öösel on pilves selginemistega ilm ja kohati võib esineda sademeid nii vedelal kui ka tahkel kujul. Ehk võib alla tulla nii vihma kui ka lumena. Kuid lumi päeval mitte mingil juhul püsima ei jää, kuna seda on oodata vähe ja päeval läheb ilm peaaegu igal pool enamjaolt päikesepaisteliseks. Kuid põhja Eestis on vahelduv pilvisus ja pilvi rohkem. Öösel on õhutemperatuur -1...+1°C. Päeval on õhutemperatuur +3...+5°C. Õhtul selge taeva korral pärast päikeseloojangut võib taaskord mitmel pool õhutemperatuur alla 0°C langeda, kuid mitte palju.

8.03.2020 Pühapäev

Pühapäev võib tuulekiirus taas kasvama hakkata, kus puhangud rannikualadel võivad 18m/s ulatuda. Ilm on vahelduva pilvisusega ööpäeva vältel, ilmselt ka sademeid ei esine kogu ööpäeva vältel. Öösel on õhutemperatuur -2...+4°C.  Päeval juba on oodata +4...+8°C, võimalik et kuskil kraad soojem. Ilm on vahelduva pilvusesega ja päikese soojust annab juba tunda kui peaksite päikest nägema ja tuul liiga tugevaks ei lähe. Kuid ilm tuleb tõenäoliselt tugeva tuulega, kuid mitte tormise tuulega.

Lisaks näitavad erinevad allikad ka selle järgneva nädala esimest poolt sooja ilmade jätkuna. Kuid eks elame ja näeme mis saab.
Kategooriad: Blogid

9. Nädala ilm

25. Veebruar 2020 - 13:26
 24.02.2020 Esmaspäev

Ilm oli nagu ta eile oli, tuuline ja mitmel pool päikesepaisteline ja õhtul läks ilm külmaks ära, et väljas langesid temperatuurid alla 0°C. Täpsemalt selle päeva ilmast enam pole mõtet kirjutada, kuna see oli eilne ja ei kuulu enam prognoosi alla. Ei jõudnud eile kirjutada seoses reisiväsimusega ja kerge külmetustõve tõttu.

25.02.2020 Teisipäev

Öösel oli pea igal pool õhutemperatuur alla 0°C. Oli korraliku öökülma tunda. Täna puhub kagu ja ida tuul 5-11m/s, puhanguti kuni 18m/s rannikualadel. Õhtul hakkab edela  Eestist lume ja lörtsisadu, mis levib aeglaselt kirde suunas. Õhutemperatuur päeval on 0...3°C , aga õhtul langeb -3°C...0°C, mis muudab teed kohati äärmiselt libedaks.

26.02.2020 Kolmapäev

Öösel sajab mitmel pool lund ja lörtsi, lõunas tuleb sekka ka vihma. Puhub ida- ja kagutuul 5-9m/s, puhanguti kuni 13m/s, öösel hiljem saartel puhanguti kuni 17m/s. Hommikuks pöördub tuul lõunassse ja edelasse ja saartel on oodata puhanguid kuni 20m/s. Õhutemperatuur öösel on -3°C....+3°C. Päeval on pilves selginemistega ilm, kuid põhjas on suur tõenäosus näha tuisku. Saartel ja lõunas sajab vihma. Tuul puhub põhja pool idast ja kirdest ja lõuna ning lääne Eestis puhub tuul lõunast ja edelast. Hiiumaal on oodata tuulepuhanguid kuni 20m/s. Muidu puhub üle Eestis 3-12m/s tuul. Õhutemperatuur on -2....+5°C. Põhja ja kirde Eestis jääb õhutemperatuur -2...+1°C.

27.02.2020 Neljapäev

Neljapäeva öösel sajab endiselt mitmel pool lund kui ka lörtsi, Põhja ja kirde Eestis on pilves selginemistega ilm. Saaremaal ja lõunas võib ka vihma sekka tulla. Puhub ida- ja kirdetuul 6-12 m/s, rannikul puhanguti kuni 17m/s. Õhutemperatuur mandril on -2...-5°C. Saartel kuni +1°C. Neljapäeval on pilves selginemistega ilm, kuid mandri lõuna poolses osas sajab mitmel pool hooglund. Puhub ida ja kirdetuul 6-12m/s, rannikul puhanguti kuni 17m/s, õhtuks tuul nõrgeneb. Õhutemperatuur on -3...+1°C. Üle nulli tõuseb saartel ja heal juhul ka läänerannikul.

28.02.2020 Reede

Reede öösel on pilves selginemistega ilm, kohati sajab vähest lund (suurema tõenäosusega põhja Eestis) Puhub põhja ja kirdetuul 6-12m/s, põhjarannikul kuni 15m/s Õhutemperatuur üle Eesti on taaskord üle pikka aja igal pool alla 0°C, ehk oodata on õhutemperatuuri -2...-7°C. Päeval sajab aegajalt üle Eesti mitmel pool lund. Tuul muutub põhjasuunaliseks, mis puhub 3-9m/s, puhanguti kuni 13m/s. Õhutemperatuur on 0...-3°C. Õhtul hakakb mitmel pool langema.


29.02.2020 Laupäev


Öösel on muutliku pilvisusega ilm, mis selginemiste korral võib krõbedat külma kohati teha. Kohati võib ka lund sekka sadada, kuid öösel tuul pöördub loode ja läänesuunaliseks, mis puhub 2-8m/s. Õhutemperatuur on -2...-8°C, Kagus ja Kirdes võib kohati ka -11°C krõbe külm väljas olla varahommikul. Kuid päeval läänevoolust juba saabub õnneks soojenev õhk, mis selle külma ära puhub vaikselt. Tuult on oodata 2-8m/s läänekaarest. Õhutemperatuur päeval on -3...+2°C.

Veebruari Eesti keskmine ilmselt siiski tuleb üsna 0°C lähedane, aga suurema tõenäosusega on see + kui - poolel. Kuid siiski Veebruari keskmine tuleb Jaanuari keskmisest paar kraadi jahedam, seega kehtib ütlus, et soojale Jaanuarile järgneb külm Veebruar, mida ka tõesti on olnud ja tulnud.

01.01.2020  Pühapäev

Ka pühapäeva öösel jätkub meile läänetuult, mis küll päeva jooksul pöördub üle Edelatuuleks. Samas öösel veel on oodata õhutemperatuuri langust, saartel jääb küll üle 0°C ja läänerannikul 0°C ümbrusesse, aga mujal mandril on siiski oodata mõnusat öökülma. Öösel puhub veel mõõdukas läänetuul, aga hommikuks pöördub edelasse, mis hakakb vaikselt tugevnema ja õhutemperatuur päeval tõuseb igal pool üle 0°C, ja lumesajud muutuvad üle lörtsi ja vihmasajuks. Kuid õhtul võib õhutemperatuur taaskord alla 0°C langeda mitmel pool ja võib taaskord ka lund tulla. Seega on oodata heitliku ilma märtsi esimeseks päevaks. Varsti juba selgub, kas talv jääb püsima või hakkab kevad vaikselt talvest võitu saama.

Kategooriad: Blogid

8. Nädala ilm (17.02.2020-23.02.2020)

17. Veebruar 2020 - 17:31
17.02.2020 Esmaspäev

Täna on küll meeldivalt soe ilm, ja kahjuks muidugi mitmel pool vihmane, kuid lõunast saadik on Põhja-Eesti jäänud selgemaks piirkonnaks. Muidugi Kagu ja Lõuna-Eesti on hetkel soojemad kui mujal, kuid siiski on meeldivalt soe õhutemperatuurinäit Veebruari kohta. Kuid tuul on mitmel pool endiselt tugev, puhangud võivad ulatuda kuni 25m/s ka õhtu jooksul veel.

18.02.2020 Teisipäev

Öösel on mitmel pool pilves selginemistega ilm, kohati on võimalus öösel ka ajutisetele õrnematele vihmahoogudele. Tuul puhub edelast 8-13m/s, puhanguti 15-20m/s, saartel ja rannikul on tuulekiirus 13-18m/s, puhangud on öösel endiselt 20-25m/s. Öösel püsib termomeetrinäit +3....+5°C. Homme päeval õhutemperatuur kahjuks nii kõrgeks ei tõuse kui tänased maksimumid olid, jääb umbes kraadi kuni kaks alla poole. Ehk õhutemperatuur päeval on +4...+7°C. Lisaks ka päeval puhub endiselt tugev edelatuul 7-12m/s, puhanguti 15-18m/s mandril, saartel ja rannikul puhub 10-15m/s, puhanguti kuni 22m/s. Ilm on endiselt peamiselt pilves selginemistega, kuid võib kohati ka väiksemat hoovihma alla tulla.

19.02.2020 Kolmapäev

Ka Kolmapäeva öösel püsib meil veel tugev edelatuul. Peamiselt on pilves selginemistega ilm, kuid kohati võib siiski hoovihma vahel alla sadada. Mandril puhub edelatuul 6-10m/s, puhanguti kuni 15m/s, saartel ja rannikul 9-14m/s, puhanguti kuni 20m/s. Kuid siiski õhutemperatuur homme vastu ülehomset on natukene madalam kui eeloleval ööl, õhutemperatuur Kolmapäeva öösel jääb vahemiku +1...+4°C. Tuulekiirus päevapeale järkjärgult väheneb ja õhtuks pöördub läände. Päeval on peamiselt pilves ilm ja mitmel pool esineb aegajalt vihma. Õhutemperatuur on +2...+5.

20.02.2020 Neljapäev

Neljapäeva öösel võib taevas mitmel pool selgemaks tõmbuda, mis toob kaasa öökülma. Kuid kohati püsib ilm pilvine ja seal kandis võib veel vihma sadada, kuid võimalus on ka lörtsile. Ööhakul puhub lääne ja edelatuul, kuid öö jooksul pöördub loodesse, mis puhub öösel 3-8m/s, puhanguti kuni 12m/s. Õhutemperatuur öösel on -3...+2°C. Hommikul on väike lootus kohati lumesadu näha, enamjaolt tuleb siiski lörtsi ja vihma. Kuni lõunani puhub loodetuul 2-7m/s. Lõunast pöördub tuul tagasi edela-lõuna suunast puhuvaks, mis õhtul tugevneb, mis viib puhangud kuni 16m/s rannikul, ja sisemaal puhangud kuni 12m/s.  Õhutemperatuur on -1...+3°C. Õhtul selge ilma korral langeb mitmel pool alla 0°C.

21.02.2020 Reede

Reede öösel pilvisus tiheneb, kuid õhutemperatuur enne jõuab korralikult miinusesse langeda. Rannikualadel ja saartel sajab öösel vihma, kuid mandril ja Ida-Eestis lörtsi ja lund. Lõuna ja edelatuul hommikuks tugevneb, sisemaal puhangud kuni 15m/s ja rannikualadel puhangud kuni 21m/s. Õhutemperatuur on -5...+3°C. Hommikul tõuseb igal pool üle 0°C ja sadu muutub hiljemalt lõunaks igal pool üle vihmaks. Õhtuks jääb sadu üle. Tuul puhub 6-11m/s, puhanguti 15m/s mandril, saartel ja rannikul  11-16m/s, puhanguti kuni 21m/s, õhtupoole tuul nõrgeneb. Õhutemperatuur on +2...+6°C.

22.02.2020 Laupäev

Öösel hakkab edela ja lõunatuul taas tugevnema, mis võib kohati anda välja n.n ametliku tormi tuulekiiruse. Peamiselt sajab vihma, väike võimalus ka lörtsile. Öösel on õhutemperatuur +1...+5°C. Päeval on endiselt tugev tuul ja on kergelt tormine ilm ja kohati esineb aegajalt sajuhooge vihmana, kohati ka lörtsi. Päeval on õhutemperatuur +2...+7°C

23.02.2020 Pühapäev

Tuul öösel hakkab nõrgenema ja õhtuks muutub mõõdukaks läänekaare tuuleks. Õhutemperatuur öösel on 0...5°C, päeval +3...+6°C. Aegajalt esineb hoovihma ja kohati ka lörtsi. Õhtul võib temperatur mitmel pool 0°C ümbrusesse langeda.

Ka edasine ilm tundub jätkuvat varakevadine, kuid kerged sügistormid tulevad ikka vahele aegajalt, aga ka on väike tõenäosus, et tuleb natukene talvisemat ilma, need kes talveilma ootavad. Kuid see võib veel hilisemaks lükkuda või üldse ära kaduda. Lisaks soovin ka teile meeldivat Vabariigi Aastapäeva järgmise nädala eeloleval Esmaspäeval, kuna Pühapäeval ei jõua valmis kirjutada prognoosi seoses reisil viibimisega, ja järgmise nädala ilmateade tuleb Vabariigi Aastapäeva õhtuks siia blogisse.

Olulised teated:

Blogi esialgselt autori korterikaaslasele anti teada halb uudis, lisaks on endiselt tal emaga keerulised ajad ja ka ülikoolis on pinge peal ja lisaks toimub eelkaitsmiste periood, mis mõjub pingeliselt ja seega ta hetkel ei plaani uuesti blogi ette võtta, enne kui saab elulisi kriise vähemaks, et oleks aega sellega tegeleda ja sellele pühenduda, muidugi saate temalt küsida ilmateadet, mida ta saadab ilm.ee kaudu vara reede hommikul teie e-mail'ile, tähtsamalt 4 ööpäevane prognoos.

Kategooriad: Blogid

7. Nädala ilm (10.02.2020-16.02.2020)

9. Veebruar 2020 - 14:38
 Täna õhtul 9.2.20 hakkab torm võtma mõõtmeid Eestis, tuul tuleb meile igatahes lõunast ja seega kirjutan ka prognoosi siia täna valmis.

10.02.2020 Esmaspäev

Ilm küll praegugi väga pilvine, aga öösel tiheneb pilvisus veel enam. Saartelt hakkab öösel vihma ja lörtsi sadama, mis öö jooksul levib üle Eesti. Ida-Eestis võib hommikul ka lund esineda. Vihmasadu on kohati üpriski tugev. Puhub lõunatuul sisemaal 8-13m/s, puhanguti kuni 20m/s. Rannikul ja saartel puhub tuul 13-18m/s, puhangud ulatuvad 24-28m/s vahemikku. Õhutemperatuur öösel on 0...+5°C. Päeval on enamasti pilves ilm, kohati sajab vihma ja Ida-Eestis võib sekka ka lörtsi pudeneda. Puhub lõuna ja edelatuul, sisemaal 8-13m/s, puhanguti kuni 20m/s. Saartel ja rannikul puhub tuul 12-17m/s, puhanguti kuni 24m/s, pärastlõunal natukene nõrgeneb tuulekiirus. Õhutemperatuur on +2....+7°C.


11.02.2020 Teisipäev

Teisipäeva öösel on peamiselt pilves selginemistega ilm, kuid kohati esineb hoovihma ja väike võimalus, et kohati tuleb sekka ka lörtsi. Puhub edelatuul 6-13m/s, rannikul on oodata puhanguid 17-20m/s. Öine õhutemperatuur on +1...+5°C. Päeval on samuti pilves selginemistega ilm, Põhja ja Ida-Eestis pruugib lauspilvisus edasi püsida ka päeval. Mitmel pool sajab sekka vihma kuid Ida-Eestis suurema tõenäosusega lörtsi. Puhub edelatuul 5-12m/s, rannikul puhanguti kuni 15m/s, pärastlõunat tuul veidi nõrgeneb taas. Õhutemperatuur on +2....+5°C.

12.02.2020 Kolmapäev

Kolmapäeva öösel endiselt peamiselt pilves ilm ja kohati võib esineda ajutisi selginemisi. Pidevalt sajab vihma ja kohati ka lörtsi. Endiselt puhub lõuna ja edelatuul 5-12m/s, rannikul puhanguti kuni 15m/s, saartel kohati kuni 18m/s. Õhutemperatuur öösel on 0....+4°C. Päeval ilm kohati on selgem kui öösel, seega võib natukene aega päikest taaskord näha. Muidugi mitmel pool sajab sekka kohati ka vihma ja mõnes kohas ka lörtsi.  Puhub endiselt lõuna ja edelatuul 5-12m/s, rannikul puhanguti kuni 15m/s, saartel kuni 18m/s. Õhutemperatuur on +2...+5°C.


13.02.2020 Neljapäev

Neljapäeva öösel on endiselt peamiselt pilves ilm. Mitmel pool sajab vihma, mõnes kohas ka lörtsi, ja heal juhul ka Ida-Võlumaal või Haanjas ka törts lund. Muidugi see lume osa võib veel muutuda, et ei tule üldse lund, või tuleb kuskil ootamatus kohas. Endiselt puhub lõuna ja edelatuul 5-11m/s, rannikul puhanguti kuni 15m/s. Õhutemperatuur on -0....+4°C. Päeval on endiselt hall november enamjaolt igal pool edasi. Mitmel pool sajab endiselt vihma, kohati ka lörtsi, samuti püsib väike lumetõenäosus ka päevaste sademete osas. Õhtuks peaks sadu lõppema. Tuul on endiselt lõunast ja edelast 5-11m/s, puhanguti kuni 15m/s, õhtul võib tuul taaskord läänesuunast puhuma hakkata.  Õhutemperatuur on +1...+4°C.


14.02.2020 Reede

Öösel tuul jääb veelgi nõrgemaks, kuid puhub endiselt läänest.  Öösel sajab mõnes üksikus kohas vihma ja võib sekka ka lörtsi tulla. Õhutemperatuur öösel on -4..+3°C. Päeval võib päikesepaisteline ilm olla ja üsna selge, seega ilus ilm, ja õhutemperatuur tuleb +2...+5°C.  Selge ilmaga peale päikeseloojangut langeb kiirelt, mis muudab teepinnad ootamatult libedaks, lisaks hilisõhtuks võib kogu mandril õhutemperatuur alla 0°C langeda.

15.02.2020 Laupäev

Laupäeva öösel püsib meil selge ilm peamiselt igal pool, tuul on läänest, aga üsnagi vaikne, päeval natukene tuulekiirus tõuseb. Tuult on oodata 4-10m/s, rannikul puhanguti kuni 15m/s. Öine õhutemperatuur on -5...+1, plusskraade on oodata saarte rannikualalistel aladel. Päeval siiski tõuseb õhutemperatuur igal pool üle pluss poolele, ja ilm on enamjaolt igal pool päikesepaisteline. Võib tekkida selline päikese kevade petlik tunne nii öelda. Päeval on sooja +2...+4°C. Õhtul läheb taevas taas pilvisemaks üle Eesti ja tekib selline "halli novembri" tunne tagasi.  Seega öökülma ei pruugi Pühapäeval tulla.

16.02.20 Pühapäev

Pühapäeva öösel on peamiselt üle Eesti tagasi pilves, lisaks esineb kohati sademeid, peamiselt vihmana ja väike tõenäosus ka lörtsile. Tuul taaskord hakkab tugevnema ja tugevamaid puhanguid andma ja uue "sügistormi" mõõtmetele lähenema. Öösel on õhutemperatuur +0...+4°C. Päeval on endiselt igal pool peamiselt hall ilm ja mitmel pool sajab vihma, kohati on endiselt väike lörtsi tõenäosus ka olemas. Tuul püsib ka kogu päeva tugev. Päeval on oodata õhutemperatuuri +2...+5°C.


Kõigile talveootus lugejatele, pean kahjuks teatama, et ka uue nädala prognoos veel erilist talve lootust ei anna, ja tundub, et see nädal oli hetkel selle talve kõige talvisem nädal mitmel pool, kuid kohati oli Detsembris pikemalt talvist ilmaolusi, aga siiski üldpildis Eestis kõige talvisem nädal sel talvel. Aga nüüd peate jälle nädal aega teie lemmikterminit "halli novembrit" nautima. Lisaks ka hetkeseisuga näib, et järgmise nädala Pühapäevane tuuline, vihmane ja soe ilm võib mitu päeva püsida, aga kindel ei saa nii pikkas perspektiivis teie õnneks olla. Eelolev nädal ilmselt, lööb Veebruari keskmise tagasi üle +0°C, kuid pärast seda nädalat on 1 nädal ja 6 päeva veel  Veebruari, seega mingisugune tõenäosus põhjamaisele talvele veel jääb õhku mõneks ajaks. Kuid sisetunne ütleb, et ilmselt Veebruar ka püsib soe ja tuleb plussis keskmisega ja suurim tagasilöök tuleb ilmselt Juunis, kuna meie talved on jäänud lühemaks ja soojemaks ning Juunikuu just ajaga jahtunud. Kuid eks elame ja näeme, mis saab.
Kategooriad: Blogid

6. Nädala ilm (3.2.20-9.2.20)

3. Veebruar 2020 - 15:37
 3.2.20 Esmaspäev

Täna on meil veel selline hilissügisene ja varakevadine ilm, mitmel pool paistab isegi mõnus päike, aga ilm on samas tuuline. Ida-Võlumaal on juba ühes kohas õhutemperatuur langenud alla 0°C meie riiklike ilmajaamade andmeil. Kuid õhtul hakkab mitmel pool õhutemperatuur langema ja hommikuks on juba päris krõbedat ilma mitmel pool oodata, seega kevadtaimed ilmselt selle talvise nädala jooksul suudavad veel võib-olla korragi ära surra, ja nädalaaja pärast uuesti üritama hakkata. Kuna ees on talvine nädal, aga peale seda peaks ilmad endiselt püsima varakevadele omased.

4.2.20 Teisipäev

Öösel on selge ja vähese pilvisusega ilm. Puhub põhja ja loodetuul 3-9m/s, rannikul puhanguti kuni 13m/s, kuid põhja ja kirde rannikul kuni 18m/s. Õhutemperatuur on -2...-7°C. Päeval siiski Lääne-Eestis tõuseb õhutemperatuur saartel +1°C ja mandril +0°C ümbrusesse. Endiselt puhub põhja ja loodetuul 2-8m/s, rannikul puhanguti kuni 13m/s, Virumaal kuni 18m/s. Õhutemperatuur päeval on -4...+1 ja ilm on vahelduva pilvisusega, aga peamiselt päikesepaisteline. Õhtul hakkab langema ja pilvisus tiheneb.

5.2.20 Kolmapäev

Kolmapäeva öösel on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm, enamjaolt Lääne-Eestis sajab vähest hooglund. Tuul muidugi pöördub läände, puhkudes 2-8m/s, hommikul tugevneb saartel ja lääne kui ka looderannikul 6-12m/s, puhanguti kuni 16m/s. Õhutemperatuur on -8...0°C. Saartel hommikupoole tõuseb miinusest tagasi 0°C juurde. Päeval on endiselt hall pilves selginemistega ilm, mandri Eestis sajab mitmel pool lund, Lääne-Eestis lörtsi ja vihma. Puhub endiselt lääne ja loodetuul 5-12m/s, saartel puhanguti kuni 15m/s. Õhutemperatuur Ida-Eestis on -2..+1°C, Lääne-Eestis +1..+4°C. Kuid õhtul mitmel pool taaskord langeb alla 0°C.

6.2.20 Neljapäev

Neljapäeva öösel on pilves selginemistega ja sajurohke ilm. Mandril ja Põhja-Eestis sajab lund, Lääne-Eestis sajab lund kui ka lörtsi ja märga lund vaheldumisi ja saartel sajab vihma kui ka jäävihma. Hommikul pilvisus hõreneb ja saju võimalus päeva jooksul väheneb. Endiselt puhub lääne ja loodetuul 6-12m/s, rannikul puhanguti kuni 18m/s. Õhutemperatuur jääb vahemikku -5...+1. Plusskraade võib suure tõenäosusega ainult oodata saarte rannikualadel. Ennelõunat võib Lõuna-Eestis veel lörtsi kui ka lund sadada, aga pärastlõunaks sadu lakkab, ja ilm muutub selgemaks. Peaaegu igal pool on võimalus näha päikest. Puhub põhja ja loodetuul 6-12m/s, rannikul puhanguti kuni 18m/s. Päeva jooksul ka saarte rannikualadel langeb õhutemperatuur alla nulli jäädes vahemikku -4...0°C.

7.2.20 Reede

Reede öösel ilmas erilist muudatust oodata ei ole, ilm püsib kogu Eestis miinuse poolel ja tuul on endiselt loode- ja põhjakaarest. Tuul puhub 6-12m/s, rannikul puhanguti kuni 18m/s, hommikupoole tuul nõrgeneb. Õhutemperatuur on -8..-3°C mandril ja saartel -3...-0°C. Päeval on selge või vähese pilvivsusega ilm, pärastlõunal pilvisus tiheneb ja õhtul hakkab saartel lund ja lörtsi sadama, tuul võtab uue suuna edelast 2-8m/s, rannikul kuni 14m/s. Õhutemperatuur on -4...-1 mandril, saartel -1...+1°C saartel.

8.2.20 Laupäev

Laupäeva öösel võib kohati sadada lund ja rannikualadel ka lörtsi. Päeval pilvisus hõreneb ja ilm muutub selgemaks. Öösel puhub tugev läänekaare tuul, kuid päeva jooksul tuul nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel -6...-1°C, saartel -1...+2°C. Päeva jooksul tõuseb õhutemperatuur pea igal pool plussi, jäädes vahemiku +1...+4°C.

9.2.20 Pühapäev

Pühapäeval jõuab meile taas üks ilus madalrõhkkond, mille tõttu öösel ei tohiks liiga krõbedat külma enam sel nädalal tulla. Lisaks öösel hakkab meil edelatuul tugevnema. Öö on küll suurema sajuta, aga päeval võib mitmel pool õrna vihma tulla.  Öösel on õhutemperatuur -1...+2°C sisemaal, saartel kuni +4°C. Päeval õhutemperatuur tõuseb +2...+6°C.

Kuid kui palju lund maha kuskil tuleb, siis ilmselt saate veel eeloleval nädalavahetusel suusatamas käia. Pärast seda nädalat ei pruugi enam uut võimalust nii pea tulla, kuna edasisolev prognoos näitab ülekaalukalt madalrõhkkonna mõju ja vihmast ilma, kuid selle saame selgeks selle nädala lõpuks või uue alguseks. Sest tuleva Esmaspäev võib õhutemperatuur küündida juba +8°C ja enamjaolt igal pool on oodata päevaks korraliku vihma. Seega ärge unustage talverõõme nautida see nädal, sest kes teab kas see kuu enam tulebki seda uuesti või mitte. Loodame parimat!
Kategooriad: Blogid

5.Nädala Ilm (27.01-2.2.20)

27. Jaanuar 2020 - 18:56
27.1.20 Esmaspäev

Täna on olnud üsna rahulik ilm, kuid ida Eestis on õhutemperatuurid muutunud miinustele. Lisaks õhtul võivad teeolud muutuda libedaks 0 ringilise õhutemperatuuri tõttu, mis maapinnal võib tulla miinustes ja võib taaskord tekkida musta jääd jms.

28.1.20 Teisipäev

Öösel on peamiselt pilves ilm, mitmel pool sajab vihma ja lörtsi ja kohati pole välistatud ka udu teke. Puhub lõuna ja edelatuul 4-11m/s, saartel puhanguti kuni 15m/s. Õhutemperatuur on -1...+4°C. Päeval on ilm pilves selginemistega, Lääne-Eestis sajab vihma, kuid võib sekka tulla ka lörtsi. Puhub lõuna ja kagutuul 5-10m/s, rannikualadel puhanguti kuni 15m/s. Õhutemperatuur päeval siiski tõuseb igal pool üle 0°C, jäädes vahemiku  +1...+4°C.

29.1.20 Kolmapäev

Kolmapäeva öösel on samas ilm sademeterohke, paljudes kohtades sajab vihma ja võib sekka ka lörtsi tulla. Puhub kagutuul 4-10m/s ja rannikualadel puhanguti kuni 14m/s. Õhutemperatuur on öösel 0...3°C. Päeval on endiselt mitmel pool sademete rohke ilm, peamiselt vihma, aga kohati ka lörtsi. Tuul püsib kagust puhkudes 3-8m/s, rannikualadel puhanguti kuni 12m/s. Õhutemperatuur on +1...+4°C.

30.1.20 Neljapäev

Neljapäeva öösel on endiselt peamiselt pilves ilm, kuid kohati võib sadada vihma kui ka lörtsi. Puhub endiselt kagutuul 2-8m/s. Õhutemperatuur on -1...+3°C. Päeval on kohati pilves selginemistega, aga mitmel pool siiski sajab vihma ja lörtsi, õhtul võib Kirde-Eestis ka lund sekka tulla. Ilm on üsna tuulevaikne, kuna tuulekiirus jääb 1-6m/s vahemikku. Õhutemperatuur 0...+4°C, õhtul võib mitmel pool alla 0°C langeda.

31.1.20 Reede

Reede öösel on pilves selginemistega ilm, mitmel pool võib esineda vihma- ja lörtsihooge, kuid Ida-Eestis võib sadu tulla alla lumena. Puhub muutliku suunaga tuul 1-6m/s. Õhutemperatuur on -3...+2°C. Päeval ilm on umbes samasugune, et kohati võib päikest esineda ja ka hoovihma kui ka hooglund esineda, lumetõenäosus on suurim Ida-Eestis. Õhtul tuul kagust tugevneb puhkudes 3-9m/s, Õhutemperatuur on 0...3°C.


1.2.20

Laupäeva öösel sajab lund ja lörtsi, aga päeval muutub see igal pool üle vihmaks. Öösel on veel kagutuul, kuid hommikul muutub tuulesuund tagasi edelasse. Õhutemperatuur on öösel -3...+3°C. Päeval on õhutemperatuur +1....+4°C. Seega lumi, mis maha tulla võib, see ka üsna kiirelt sulab ära hetkese prognoosimiste alusel.

2.2.20

Pühapäeval on öösel kui ka päeval oodata mitmel pool lörtsi kui ka vihmasadu, päeval peaks olema enamjaolt sademed ainult vihmana. Puhub mõõdukas lõuna tuul. Öösel on õhutemperatuur -1..+3°C. Päeval taaskord igal pool plussis, +1...+4°C.

Ka pärast seda nädalat on näha hilissügise või varakevade jätku, eks võtku kes kuidas soovib seda aastaaega  nimetada.
Kategooriad: Blogid

4. Nädala ilm (20.1-26.1.20)

20. Jaanuar 2020 - 12:07
Eelmine nädal esines Reede vastu laupäeva kohati õhus öökülma. Sattusin ise selle keskmesse, seega oli üllatavalt külm ikkagi see miinuskraad siin järsku ehmatamas. Hetkeilm on igal pool plussis, muidugi eelmisesse nädalasse jäi ka ajalooline päev, mil mõõdeti 80.a tagasi külmarekord. Kus olid uudistel pealkirjad,et nii või naa palju külma, jutt on alla -40°C, tõenäosus, et meil õhutemperatuur taas alla või isegi -40°C piire temperatuur langeks on aina võimatum iga aasta, mis läheb edasi. Muidugi kohati -30°C talveilmu võime see sajand veel mitmeid kordi näha. Ka uue nädala prognoos näitab jätkuvalt sooja Jaanuari, et Jaanuari keskmine õhutemperatuur võib üle Eesti jääda pluss kraadidesse sel aastal. Muidugi eesoleval nädalal, esineb ka korra talvist ilma, kus õhutemperatuur teatud kohtades jääb ööpäevaks alla nulli, aga enamjaolt püsib plussis, kuid sisemaal on öökülmad tõenäolised mitu korda eeloleval nädalal. 

Esmaspäev 20.1.20 

Sai juba mainitud, et hetkeilm on igal pool plussis. Täna õhutemperatuur tõuseb taaskord üle 5°C nagu kohati ka see eile tõusis. Muidugi vahemik on 2...5°C. Esineda võib kohati vihma ja lörtsisadu. Puhub lääne ja edelatuul 5-12m/s, rannikualadel puhanguti kuni 18m/s. 

Teisipäev 21.1.20

Öösel on ilm vahelduva pilvisusega, Ida-Eestis võib ööhakul kohati veel vihma kui ka lörtsi alla sadada. Puhub edela ja läänetuul 5-11m/s, puhanguti kuni 15m/s, rannikualadel kuni 18m/s. Õhutemperatuur on 1...5°C. Päeval on samuti ilm pilves selginemistega, aga umbes keskpäeval hakkab mitmel pool vihma kallama taaskord nagu oavarrest. Puhub tugev läänetuul ja rannikualadel ulatuvad puhangud kuni 20m/s. Päeval on oodata sooja 4...8°C. 

22.1.20 Kolmapäev

Kolmapäeva öösel samuti püsib muutliku pilvisusega ilm. Öösel sajab vihma, välistatud pole ka lörts Ida-Eestis. Puhub tugev lääne ja loodetuul, sisemaal ulatuvad puhangud 15m/s ja rannikualadel kuni 21m/s. Öine õhutemperatuur on -1...+4°C. Miinust on oodata idas. Ka päeval on muutliku pilvisusega ilm ja esineb hoogvihmu, kuid kohati võib ka lörtsi kui ka märga lund sadada. Endiselt puhub lääne ja loodetuul tugevalt, sisemaal on puhanguid kuni 15m/s ja rannikualadel kuni 24m/s.  Päeval siiski õhutemperatuur tõuseb igal pool üle 0°C, jäädes vahemikku 0...4°C. Õhtul langeb mitmel pool alla 0°C. 

23.1.20 Neljapäev

Neljapäeeva öösel vähese ja vahelduva pilvisusega öö Eestis. Seetõttu ka õhutemperatuur langeb kohati kuni -5°C sisemaal. Öö püsib tuuline, sisemaal on puhangud kuni 15m/s ja rannikualadel kuni 20m/s, mis hommikul hakkab vaikselt tagasi tõmbuma. Mandril on õhutemperatuur -5...0°C ja saartel ja kohati rannikualadel on õhutemperatuur 0...2°C. Päeval on samuti pilves selginemsitega ja olulise sajuta ilm. Puhub lääne ja loodetuul 5-11m/s, rannikualadel puhanguti kuni 15m/s. Õhutemperatuur on -2...+4°C. Ida ja Kagu-Eestis on suurem tõenäosus, et päeval õhutemperatuur üle nulli ei tõuse, mujal võib üle 0°C tõusta, ja Lääne-Eestis ja saartel tõuseb kindlalt üle 0°C praeguseid prognoose arvestades. Kuid pärastlõunast hakkab taaskord tuul edelast puhuma ja võtab "tuure juurde", mis viib reede ööseks mitmel pool õhutemperatuuri üle 0°C. Idas jääb veel miinusesse. 
 
24.1.20 Reede

Reedel hakkab taas madalrõhkkond meie ilma mõjutama  edelatuule saatel. Öösel esineb sademeid vihma ja lörtsina, kohati sisemaal võib ka lumekruupe esineda. Öösel on õhutemperatuur -1...+4°C. Päeval edelatuul tugevneb veelgi ja kui esineb sademeid, siis need muutuvad päeva jooksul igal pool üle vihmaks. Päeval tuleb sooja 4..8°C vahel. 

25.1.20 Laupäev

Laupäeva öösel esineb endiselt vihma, kohati võib ka lörtsi tulla. Tuul nõrgeneb ja pöördub Läände, kus puhub edasi mõõduka tugevusega. Õhutemperatuur on öösel -1...+4°C. Alla nulli langeb ainult idas. Päeval tõuseb igal pool taaskord üle 0°C Jäädes vahemiku 0...4°C

26.1.20 Pühapäev

Pühapäeva öösel muutub tuulesuund edelasse ja lõunasse, mis päeva jooksul muutuvad tugevaks. Peamiselt sademeid ööpäeva jooksul esineb vihmana, kuid kohati võib ka lörtsi sekka tulla. Õhutemperatuur öösel on -2..+3°C, päeval taaskord tõuseb igal pool üle 0°C, Päeval on oodata 1...5°C sooja.  

Hetkel ka edasine sellest näitab sügiskevade jätkumist, kus valdavalt meil on Lõuna, Edela ja Lääne õhuvuul sisse, ja ilmad püsivad tuulsied ja kohati tormised, kus valdavalt jäävad meie ööpäeva õhutemperatuurid plussi, võimalik et tuleb üks mõõduajaloo soojemaid Jaanuare, muidugi hetkel on seda veel vara öelda, aga elame ja näeme. Suurlund vast näeme kevadel või alles järgmisel sügisel, elame ja näeme.   

Esimesel pildil hetkeilm Pelgurannas.  
Kategooriad: Blogid

3. Nädala ilm (13.1.20-19.1.20)

13. Jaanuar 2020 - 19:37
13.1.20 Esmaspäev

Täna oli ilm enamjaolt pilvine ja kohati võis esineda ka sademeid vihmana. Lisaks tuul on hakkanud tasapisi hoogu võtma hakkanud. Õhutemperatuur on üle Eesti taaskord plussi tõusnud ja hommikul oli maas kohati ka jäidet.

14.1.20 Teisipäev

Öösel on pilves selginemistega erilise sajuta ilm. Puhub mõõdukas edela ja läänetuul, kuid rannikualadel esineb kohati kuni 15m/s puhanguid. Päeval on pilves selginemistega ilm, õhtul sajab vihma ja kohati ka lörtsi. Lõuna ja edelatuul tugevneb, sisemaal on oodata puhanguid kuni 15m/s ja rannikualadel kuni 22m/s. Päeval õhutemperatuur on 1...5°C.

15.1.20 Kolmapäev

Kolmapäeva öösel on samuti pilves ilm ja kohati sajab vihma ja lörtsi. Puhub lõuna ja edelatuul 7-13m/s, rannikualadel esineb puhanguid kuni 18m/s. Õhutemperatuur on 1...6°C. Päeval on samuti peamiselt pilves ilm ja püsib tuuline. Puhub lõuna ja edelatuul, rannikualadel puhanguti kuni 23m/s. Seega ilm on kohati kergelt tormine. Õhutemperatuur on 5...9°C.

16.1.20 Neljapäev

Neljapäeva öösel ilm endiselt püsib pilvine. Mitmel pool sajab vihma ja kohati võib ka lörtsi sadada. Puhub edela ja lõunatuul 6-12m/s, rannikualadel puhanguti kuni 17m/s. Õhutemperatuur on 3...6°C. Päeval ilm muutub kohati selgemaks, et on võimalus kohati paar tundi ka päikest päeval näha. Endiselt puhub lõuna ja edelatuul, mis rannikualadel võib ulatuda kuni 17m/s. Päeval on õhutemperatuur 3...8°C. Kuid õhtul selge ilmaga hakkab kiirelt langema.

17.1.20 Reede

Öösel on vähese pilvisusega ja olulise sajuta ilm. Puhub edela ja läänetuul 3-9m/s, rannikualadel puhanguti kuni 14m/s. Õhutemperatuur on -1....+4°C. Päeval ilm muutub pilvisemaks, omakorda ka tuul natukene tugevneb, puhkudes 5-11m/s, rannikualadel puhanguti kuni 16m/s. Päeval on õhutemperatuur 2...5°C, kuid õhtul võib kohati langeda 0°C ümbrusesse.

18.1.20 Laupäev

Öösel võib esineda Eestis vihma kui ka lörtsisadu. Lõunakaare tuul püsib tugev ja puhangud püsivad rannikualadel tugevana. Öösel on õhutemperatuur -2...+2°C. Päeval on õhutemperatuur +0...+4°C.

19.1.20 Pühapäev

Pühapäeva ööpäeva jooksul võib endiselt esineda vihma kui ka lörtsisadu, hilisõhtul võib mõnel "lumesõbral" kohati vedada, et võib ka seda natukene sadada. Öösel püsib tuul endiselt tugev, kuid päeva jooksul nõrgeneb. Öösel on õhutemperatuur -1...+5°C, päeval +0...+5°C.

Ka kolmas nädal veel "päris" talve "õnneks või kahjuks" oodata ei ole. Seega naudime seda sügist või kevadet või mis iganes tundmatut aastaaega edasi. Eksnäis mida toob see ja vaatame kuidas prognoos tuleb ka neljandale nädalale. Loodame parimat. 


Kategooriad: Blogid

2. Nädala ilm (6.1-12.1)

6. Jaanuar 2020 - 23:04
Oluline teadaanne:Blogi omanikul toimub 22.01.20 doktorandi töö eelkaitsmine.

6.1.20 Esmaspäev

Täna öösel sadas pea igal pool üle Eesti lumikate maha, mis hommikul mitmel pool "mõnuga" sulama hakkas. Kohati esines ka vihmasadu, õhutemperatuur püsis päeval üle Eesti 0..5°C juures. Ilm on enamjaolt olnud üsna tuulevaikne. 

7.1.20 Teisipäev

Öö püsib enamjaolt sajuta, hommikul hakkab saartel vihma sadama, mis liigub edasi läänerannikule ja päeva peale üle Eesti. Puhub edelatuul, puhanguid rannikul maksimaalselt kuni 16 m/s. Õhutemperatuur on ööpäeva jooksul 1..6°C.

8.1.20 Kolmapäev

Päeval ilm muutub taaskord tormiseks, sisemaal on oodata puhanguid kuni 17m/s, rannikualadel kuni 23m/s. Öösel erilist sadu ei ole, kuid päeval sajab üle Eesti vihma. Öösel on õhutemperatuur +1...+5°C. Päeval on oodata sooja kuni 9°C. 

9.1.20 Neljapäev

Ööl vastu neljapäeva pilvivsus hõreneb. Edela ja läänetuul samuti tasapisi nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel 0..5°C, päeval 2...5°C. 

10.1.20 Reede

Neljapäeva õhtul hakkab õhutemperatuur tasapisi langema, seega reede öösel on õhutemperatuur -3...+2°C.  Sadu võib esineda saartel ja lõuna Eestis. Päeval õhutemperatuur tõuseb -1...+4°C. Miinuskraad võib püsima jääda sisemaal ja idas. 

11.1.20 Laupäev

Ilm püsib vahelduva pilvisusega öösel on oodata -1...+3°C. Puhub mõõdukas tuul. Päeval on oodata õhutemperatuuri tõusu taas üle Eesti igal pool uuesti pluss poolele, oodata on 2..6°C. 

12.1.20 Pühapäev

Lisaks sellele, et õhutemperatuur näitab laupäeval üle Eesti plussi tõusu, siis ka ööl vastu pühapäeva pole oodata miinuskraade. Öösel sajab kohati lörtsi ja vihma. Päeval on igal pool sademeid oodata vihmana. Öine temperatuur on 0...5°C, päeval 3...7°CLisaks olulist infot, blogi algne autor ei saa tegeleda blogiga, kuna peab eelkaitsmisele pühenduma, mis toimub doktoranditöö kaitsmine sel kuul, lisaks ka andma Tallinna Ülikoolis loenguid ja tööl käima ning lisaks ema hooldama ja ka korterikaaslast hooldama, kel igasugused jamad, tihedalt peavad külastama haiglat jne, seega on ta igatipidi väga hõivatud, lisaks ka mõned pidid internetiteel lisaks sellele peavalule veel enam peavalu põhjustama.   
Kategooriad: Blogid

1. Nädala ilm (30.12.19-05.01.2020)

30. Detsember 2019 - 17:16
30.12 Esmaspäev

Täna öösel läks ilm veelgi soojemaks kui oli eile, tänaseks tõuseb temperatuur +8°C juurde, isoterm algselt näitas, et võimalik, et isegi kuni +10°C oleks võinud tulla täna. Enamikus Eestis on hetkel temperatuur +7°C ümbruses, ida pool paar kraadi külmem. Seega on mõnusalt soe päev meile talvisel aastaajal ja siin detsembri teises pooles, eriti viimases dekaadis. Kuid sellegipoolest on meil tuuline ilm. Rannikualadel on puhangud 18m/s ja sisemaal 12m/s. 

31.12 Teisipäev

Vana-aasta ööl ilm natukene läheb taas külmemaks. Öine temperatuur langeb 0...5°C juurde (pluss). Pilvisus hõreneb, kuid siiski on vahelduva pilvisusega ilm. Tuul puhub läänest ja edelast 6-12m/s ja rannikualadel puhanguti kuni 18m/s. Päeval on ilm endiselt pilves selginemistega. Kohati sajab vihma ja lörtsi ning pole välistatud, et hiljem õhtul ida Eestisse paar lumekruupi ära ei eksi. Päeval tuulesuund muutub loodesse puhkudes 7-12m/s puhanguti 15 m/s mandril ja rannikualadel puhanguti kuni 22m/s. Õhutemperatuur püsib 0...5°C vahel, hilisõhtul kohati langeb alla nulli. NB! Olge tuulise ilmaga ilutulestiku laskmise osas ettevaatlikud. 

01.01.2020

 Uus-aasta öö hakkab vahelduva ja pilvisuse ja endiselt tuulise ilmaga, ainult õhutemperatuur langeb öösel kohati lausa -4°C, muidu on öine temperatuur -4...+4°C. Endiselt tuul on loodest ja maksimaalsed puhangud rannikualadel võivad ulatuda 20m/s ja sisemaal 15m/s. Õhutemperatuur jääb ida pool miinusesse ja lääne pool plussi. Esimesel uue aasta päeval võib päeval meile särada mitmel pool ilus päike ja õhutemperatuur tõuseb ka igal pool plussi. Päeval tuul nõrgeneb puhudes läänest ja edelast 5-11m/s ja rannikualadel puhanguti kuni 15m/s. Õhutemperatuur on +0...4°C. 

02.01.2020

 Ilm püsib ka aasta teisel ööl muutliku pilvisusega ja olulise sajuta, õhutemperatuur on märksa soojem teisel aasta ööl, jäädes vahemikku -1...+4°C. Tuul püsib sama tugev ja samasuunaline eelnenud päevale. Aasta teisel päeval on samuti oodata vahelduvat pilvisust ja kohati päikesepaistet,  tuul püsib samasuunaline ja sama kiire eelnenud ööle. Päeval õhutemperatuur tõuseb +2...6°C. 

03.01.2020

 Hetkeseisuga uue aasta kolmandal ööl ei tohiks õhus öökülma Eestis esineda. Edela tuul tugevneb puhkudes 7-12m/s, rannikualadel puhanguti kuni 17m/s. Ilm võib pilvisemaks taaskord muutuda. Öine õhutemperatuur jääb 0...4°C vahemikku. Päeval on pilvisem, aga kohati endiselt võib esineda päikesepaistet, lisaks edelatuul muutub veel tugevamaks, 8-15m/s, rannikul puhanguti kuni 23m/s.  Õhutemperatuur on +2..6°C ja ootame ka selle juurde uue aasta esimest vihmasadu. 

04.01.2020

Öösel võib tulla ka uue aasta esimest lörtsi vihma sekka, tahkeid sademeid tõenäoliselt Eestis ei esine. Õhutemperatuur on 0...4°C. Tuul võtab vaikselt hoogu maha. Rannikualadel maksimum 20m/s puhangud. Päeval on sooja oodata 2...6°C.  Õhtul temperatuur hakkab langema. 

05.01.2020  

Öösel on õhutemperatuur sisemaal -1...-4°C, saartel 0...2°C. Tuul muudab suunaks põhja poolt tulenev tuul ja päeva jooksul tuul nõrgeneb.  Päeval on vahelduva pilvisusega ilm, mitmel pool samas võib esineda päikesepaistet ja õhutemperatuur on Lääne Eestis 0...2°C, ida Eestis -4...0°C. 

See on mu selle aasta viimane blogi postitus, seega blogi tiim soovib teile Head Vana Aasta Lõppu! 

Kohtume uuel aastal uue hooga. Ka terve järgmine aasta 2020 olen mina peamine blogi autor, seega mul suur rõõm sellega tegeleda ja anda oma panus sellesse terve uus aasta.   
Kategooriad: Blogid

52. nädala ilm (23.–29.12.2019)

26. Detsember 2019 - 14:00

Ootamatult sadanud lumi 26.12.
OLULISED TEATED: ARVUTIL JA INTERNETIÜHENDUSEL ESINES MITU PÄEVA TEHNILISI RIKKEID JA SELLE TÕTTU ON POSTITUS KOHALE JÕUDNUD HILINEMISEGA. VABANDAME EBAMUGAVUSTE PÄRAST. Teine autor (Kaivo) on vanglas ega saa postitusi teha. Võimalik, et ta saab millalgi kevadel avavanglasse ja siis on ta osalemine siin ka võimalik.
23.12.2019 Esmaspäev

Esmaspäeval oli meil plusskraadides, üsnagi tuulevaikne ilm. Öökülma ei esinenud mitte kuskil ja õhutemperatuur oli maksimaalselt  6 °C kraadi. Oli enamjaolt pilves ja mõnus hilissügisene ilm. 
24.12.19 Teisipäev

Jõululaupäeval andis tunda üle Eesti, et meil tänavu mustad jõulud nii öelda. Öö oli soojem kui oli Pühapäev vastu esmaspäeva, samas maksimaalne jäi madalamaks, ainult 5,6 °C oli maksimum temperatuur jõululaupäeval. Ilm oli endiselt tuulevaikne.
25.12.19 Kolmapäev

Ka jõulu esimene püha andis üle Eesti end täiesti "mustana" tunda. Eilne minimaalne temperatuur oli täpselt 0,0 °Ć (Heltermaa) ehk läks juba päris külmaks kohati. Maksimaalne temperatuur oli (Pärnu) 5,3°C. Õhk oli endiselt igal pool väga niiske. 
Laiali saadeti erakorraline ilm.ee reedene ilmateate (reedel tekkis süsteemitõrke puhul eksitus ja automaatika pani teele nädal aega vana ilmateate, kuid nüüd on tõrge eemaldatud ja kõik on jälle tavapärane).
26.12.19 Neljapäev

Teisel jõulupüha öösel esines kohati öökülma juba ka õhus. Endiselt enamik kohtades on ilm pilvine ja esineb sademeid, peamiselt vihma kui ka lörtsina, aga ida Eestis pole välistatud ka lumesadu. Täna on ilm natukene tuulisem, aga peamiselt endiselt rahulik ilm. Kuid kohati võib esineda ka päikesepaistet. 

27.12.19 Reede

Öösel võib esineda mitmel pool üle Eesti hooglund ja lörtsi. Tuul puhub loodest ja põhjast 5-10m/s ja rannikualadel puhanguti kuni 15m/s. Õhutemperatuur öösel on -2...+2°C. Päeval tuul võtab n.ö hoogu juurde ja puhub 6-12m/s ja rannikualadel puhanguti kuni 17m/s. Tuul on põhja ja kirde suunaline. Õhutemperatuur on -3...0°C. Teed muutuvad igal pool libedaks ja on üks talvine päev vahelduseks sügisele. 

28.12.19 Laupäev

Reede vastu laupäeva ööd muutub ilm vahelduvale pilvisusele ja sadu lõppeb mitmel pool ära. Öine õhutemperatuur on -4...0°C. Tuul püsib endiselt samast suunast ja kiirusel. Päeval on pilves selginimistega ilm ja tuul nõrgeneb, aga püsib põhja suunaline, 3-9m/s, aga õhtuks muutub tuulesuund lääne suunaliseks. Õhutemperatuur püsib -4...0°C (õhtul võib saartel plusssi minna). 

29.12.19 Pühapäev

Öösel on pilves selginimistega ilm, kohati võib esineda lume ja lörtsisadu. Tuul pöördub edelasse, puhudes 5-12m/s ja rannikualadel puhanguti kuni 16m/s. Öösel on temperatuur (-1...-6°C). Hommikuks tõuseb kogu lääne Eestis õhutemperatuur pluss poolele. Päeval on ilm pilves selginemistega. Kohati sajab lund ja lörtsi, teed võivad muutuda libedamaks ja tuul võib vaikselt hakata muutuma tormisele omasemaks. Mandril puhanguti kuni 15m/s ja rannikualadel puhanguti kuni 20m/s. Päeval tõuseb enamjaolt igal pool plussi, välja arvatud ida Eestis võib jääda veel õhus temperatuur alla nulli. Päeval on oodata -1...+4°C.  

Järgmise nädala alguses on oodata õhutemperatuuri igal pool üle nulli ja Esmaspäev ja sooja õhuvool võib isegi kesta ka Jaanuari alguses, seega, kui kõik hästi läheb, saame Pühapäeval teile edasatada uue ilmateate ja parimal juhul hilisemalt Esmaspäeval. 

  

    

     
Kategooriad: Blogid

51. nädala ilm (16 - 22.12.2019)

16. Detsember 2019 - 13:38

 Osalised teated: Gert sai vasakule käele sõrmeluu murru, eelmisel nädalal jääl kukkudes, seega on nüüd mul töö tegemine osaliselt raskendatud ja teen seda blogi ühe käega. Teine autor Jüri saadeti seoses Ülikooliga välismaale lähetusele ja seega puudub tal aeg ja võimalus mind asendada. 

16.12.19    Esmaspäev

Õhutemperatuur on taaskord Eestis kerkinud üle 0°C. Lund oli veel hommikuse seisuga kl 11.00 Ilmateenistuse andmetel kesk-eestis. Täna jätkub meil ilm pilvisena ja aegajalt sajab kohati hoovihmu. Tuul võtab õhtul "hooogu maha". Õhutemperatuur on +1..+6°C. 

17.12.19  Teisipäev

Öösel on pilves selginimistega ilm, kohati sajab vihma ja lörtsi, hommikuks sajuhood harvenevad. Tuul on edelast ja lõunast 5-10 m/s ja rannikul kohati puhanguid kuni 17 m/s. Õhutemperatuur on öösel +1....+5°C. Päeval on samuti pilves selginemistega ilm ja tuulekiirus ega suund ei muutu päeva jooksul, ainult õhutemperatuur tõuseb +3...+6°C. Kohati võib esineda hoovihma. 

18.12.19 Kolmapäev

Öösel on enamjaolt pilves ja kohati sajab vihma ja lörtsi. Tuul puhub lõunast 2-8m/s (ehk praktiliselt olematu). Lääne pool Eestis võivad samas puhangud ulatuda 12-14m/s. Öösel on õhutemperatuur +1..+5°C. Päeval on peamiselt pilves ilm, kuid kohati võib esineda hoogvihmu. Päeval tuul tugevneb 8-15m/s, puhanguti kuni 25 m/s (max puhanguid oodata saartel).  Seega ilm muutub kolmapäeva päeval tormiseks mitmel pool üle Eesti, kaasaarvatud mandri aladel. Õhutemperatuur päeval tõuseb +3...+9°C.  Õhtul võib temperatuur langema hakkata.

19.12.19 Neljapäev

Neljapäeva öösel on oodata pilves selginimistega ilma ja mitmel pool esineb hoovihma või hooglörtsi. Öösel ilm on endiselt väga tuuline, puhanguid on oodata endiselt saartel kuni 25m/s ja mandril maksimaalselt kuni 20m/s. Õine õhutemperatuur on 0...+3°C. Päeva jooksul tuul nõrgeneb. Päeval võib mitmel pool üle Eesti näha päikest ja pilvisust on oodata vähesel määral. Tuul muudab suuna läände jäädes vahemiku 3-9m/s,  saartel puhanguti kuni 15m/s. Päeval on oodata õhutemperatuuri +1...+5°C. (Ilm on sügisele omapäraselt ilus ja päikeseline hetke prognoosi alusel.)

20.12.19.  Reede

Kuna ilm muutub Neljapäeval selgeks, on oodata Reedel ka selletõttu öökülma. Ilm on pilves selginimistega, ja seega võib õhutemperatuur langeda öösel mandri Eestis kohati lausa kuni -3°C juurde. Öine õhutemperatuur jääb vahemiku -3...+3°C. Ka päeval on pilves selginimistega ilm üle Eesti. Tuul pöördub lõuna-kagu suunale ja seda on oodata 4-10m/s ja kohati kuni 15m/s. Päeval õhutemperatuur tõuseb 0...+4°C (üksikutes kohtades võib veel lõuna ajal olla õhutemperatuur alla 0°C). 


21.12.19 Laupäev 

Kagutuul püsib ka Laupäeval, mandril on puhangud 10m/s, rannikualadel kuni 14m/s. Õhutemperatuur öösel taaskord langeb kohati alla 0°C. Öösel on õhutemperatuur -2...+3°C. Päeval on oodata õhutemperatuuri tõusu, mis on kogu Eestis 0...+5°C. Ilm on pigem pilvine ja kohati esineb selginimesi, aga sadu enamjaolt kuskil oodata ei ole ja kui ka kuskilt miskit tuleb, siis seda on oodata vihmana. 

22.12.19 Pühapäev 

Madalrõhu ala "lööb" kõrgrõhuala Eesti kohalt ilmselt pühapäevaks "minema". Öösel hakkab mitmel pool üle Eesti vihma sadama ja päeva jooksul võib igal pool Eestis esineda sadu, aga ainult vihmana. Öösel on õhutemperatuur 0...+5°C.  Päeval õhutemperatuur tõuseb +3...+6°C vahemiku. Tuulekiirus on sarnane laupäevasele. 

 Hetkel jääb püsima hilissügisele omane ilm ja talve veel ei tundu tulevat, ega võitu saavast meie imeilusast hilissügisesest. Eks tehke oma pakkumised 52.nädalaa ilma osas, mu sisetunne kahtlustab "musti ja sooje jõule". Eksnäis mida pühapäev või tuleva esmaspäev prognoosid näitavad.

Hetkeilm taeva poole vaadates Koplis. Ilusad pilved ja kohati esineb ka hoogvihmu ja hetkel on siin +4°C 

Kategooriad: Blogid

29. märtsi ekstreemumid 2010-2020

AastaMaks.KeskmineMin.
20205,4°C0,94°C-5,3°C
201912,0°C5,66°C1,2°C
20184,0°C-2,50°C-10,8°C
20174,4°C0,41°C-6,2°C
201614,1°C5,71°C-3,2°C
20157,0°C2,77°C-1,1°C
20149,6°C2,15°C-6,2°C
20133,8°C-3,64°C-16,5°C
20125,9°C2,25°C-0,7°C
20114,7°C-1,29°C-11,4°C
201010,0°C2,62°C0,1°C

Ilmateenistuse ennustus

0...-9°C
-1...3°C
-1...-9°C
1...4°C
-3...3°C
3...7°C
-4...3°C
3...7°C

Rõhkkonnad Eestis

PäevMadal- rõhkkondKõrg- rõhkkond
30.03.Nele
29.03.Mareike
28.03.Jürgen
27.03.Jürgen
26.03.Jürgen

Ennustuse täpsuse jooksva kuu parimad

AllikasPäevi%
Yr.no195,40%
Yr.no294,43%
Yr.no393,53%
Yr.no492,99%
Forecast.io192,16%

Päevarekordid

Täna Tallinnas kõige soojem on olnud 15,9°C (2007) ja külmem -15,6°C (1867).

Täna Tartus kõige soojem on olnud 16,8°C (2007) ja külmem -21,6°C (1963).

Facebook

Ilmateenistuse hoiatused

30.03 hommikul tugevneb põhja- ja loodetuul 12-15, puhanguti 21 m/s, pärastlõunal pöördub kirdesse.

Külastatavus

Statistika: METRIX.Station

Maa magnetväli

Tänane kuufaas

32,1% on kuu nähtav.
24 päeva on noorkuuni.
Noorkuu

Veebimajutus

Süsteemimootor

drupal

HTML raamistik

bootstrap 3

Kujundus

bootswatch

Reklaam

adsense

Sisuedastusvõrk