Ilm ja inimesed

Telli voog Uudisvoog Ilm ja inimesed
Valdavalt Eesti ilm ja ilmastik, sünoptilised ülevaated, huvitavad nähtused.
Uuendatud: 3 tundi 13 minutit tagasi

3.nädala ilm (14.-20.01.2019)

13. Jaanuar 2019 - 13:50
Kommentaariumi viide
/siit alates/ Postitanud: Kaivo Lõppe, kes kasutanud allikaid: Riigi IlmateenistusWindy rakNorra ilmaportaal yr.noMeteoblueWetterzentraleWetter und Klima
Kõik pretensioonid ja kaebused saata vajadusel kaivoloppe@gmail.com. 


Uuendatud : 14.01.2019 kell 14:13
Tuleb enamasti talvine nädal.

Esmaspäeval (14.01) ruttab madalrõhkkond edasi üle Läänemere ning tõenäoliselt liugleb üle Irbe väina(väin Saaremaa ja Läti tipu vahel) idakagu suunas.
Öösel levib lumesadu üle Eesti, päeval sadu jätkub. Päeval tuul mõneks ajaks nõrgeneb, õhtupoolikul pöördub saartest alates loodesse ja põhja ning paisub uuesti tugevaks, seega teeb ka veidi tuisuilma.
Õhutemperatuur on öösel 0...-6, saarte rannikul on 0°C lähedal, päeval +1...-2°C.

Teisipäeval (15.01) eemaldub madalrõhkkond Venemaa poole ja selle lääneservas sajab meil aeg-ajalt lund, teeb tuisku.
Õhtul lääne poolt alates tihedam sadu eemaldub ja padusajuvõimalus veidi väheneb. Tuul pöördub kõikjal loodesse ja läände, nõrgeneb.
Õhutemperatuur langeb külma sissetungiga, langeb hommikuks -5...-11°C-ni ning päeva jooksul tõuseb vaid mõne kraadi võrra.

Kolmapäeva (16.01) öösel libiseb üle Eesti kõrgrõhuhari.
Sajab veel kohati tsipa kerget lund, pealelõunal aga läheneb merelt uus lumesadu, saartel võib ka kohati lörtsi tulla. Sadu muutub õhtul padusajuks, s.t tihedaks.
Öösel ja hommikul on läänekaaretuul nõrk, vastu õhtut pöördub lõunasse ja kagusse ning kogub veidi hoogu.
Õhutemperatuur on öösel -5...-11, selgineva taeva all võib sisemaal -15°C ümbrusse langeda, saarte rannikul on pehmem. Õhutemperatuur tõuseb saartel ja läänerannikul 0...-3°C-ni, sisemaal on -4...-7°C.

Neljapäeval (17.01) liigub seesama aktiivne keeris üle Läänemere itta ja möödub kas üle Eesti või kaldub veidi põhja poole.
Esialgu sajab öösel lund, mis siis lörtsiks ja vihmaks läheb. Õhtul läheb sadu taas alates läänest padulumeks, tormise tuule tõttu esineb ka tuisuilma.
Tuul puhub algul lõunakaarest, siis pöördub läänekaarde ning on väga tugev ja võib vaid üürikeseks ajaks nõrgeneda(keskme ülemineku ajaks, peale seda algab intensiivne õhurõhu tõus ja tuul paisub rannikul tormiks. Lõuna- ja edelatuule iilid ulatuvad kuni 25m/s, õhtul pöördub loodesse ja läände ning püsib tormine.
Õhutemperatuur on öö hakul saartel ja läänerannikul -5...0, mandril -4...-11, hommikuks tõuseb 0...+3°C-ni, Kirde-Eestis jääb veel alla 0°C. päeval -2...+4°C, õhtul langeb.


Tõeline tuisuilm on tulekul !
Kairo Kiitsak fotod

Reedel (18.01) eemaldub madalrõhkkond kaugemale itta ja selle tagalas sajab veel tsipa lund, loodetuul on öösel veel tormine, päeval veidi vaibub. Teeb tuisku.
 Õhutemperatuur on öö jooksul langeb, on hommikul -3...-8°C piires ja päeva jooksul oluliselt ei tõuse.

Laupäeval (19.01) tekib keeris kaugeneb veelgi, kuid selle kauges nurgas tuleb meil veel lumelisa.
Õhutemperatuur on ööpäevaringselt miinuspoolel, öösel kuni 9 külmakraadi, päeval 2...7.
Tuul on läänekaarest ja vaikne, õhtul veidi nõrgeneb.

Pühapäeval (20.01) oleme väheaktivses rõhuväljas, kuid ülekaalu savautab napilt siiski kõrgemates kihtides asuv madalama rõhuga ala. Aeg-ajalt tuleb lund.
Läänekaare tuul on vaikne, seega on perfektne talveilm!
Õhutemperatuur on ööpäevaringselt kindlal miinuspoolel, öösel võib lausa alla -10 langeda.
Padutuisu kõrval saab nädalalõpus näha ka idüllilist talveparadiisi .
Kairo Kiitsak foto
Kategooriad: Blogid

2.nädala ilm(7.-13.01.2019)

7. Jaanuar 2019 - 1:14
Kommentaariumi viide

Tuleb vahelduva ilmastikuga nädal.


Esmaspäeval (7.01) reisib üle Skandinaavia põhjatipu uus pisike madalrõhkkond ja selle servast tuleb meile leebemat ja sajusemat ilma. Öösel saabub saartele ja looderannikule sadu, mis on esialgu lumi ja lörts, kuid läheb kiiresti alates saartest üle vihmaks, vaid Ida-Eestis võib säilida tahkem ja kuivem ilm. Sajuala aga on kahjuks suhteliselt õbluke ja hiljemalt pärastlõunal loode pool pilvisus juba hõreneb ja sadu lakkab. Tuul on võrdlemisi tugev(kuni 15m/s), puhub öösel edelast, päeval pöördub järk-järgult läände, õhtul tasapisi nõrgeneb. Õhutemperatuur on öö hakul saartel ja läänerannikul +2...-3, hommikuks tõuseb +2°C-ni, mandril -4...-9, lõunapoolsetes maakondades võib -11°C langeda, päeval 0...+3, ida pool 0...-3°C.

Teisipäeva (8.01) öösel liigub üle Skandinaavia juba järgmine pööris, mille mõjualas meil hakkab öösel sadama alates saartest vihma. Mandrile jõudes päeval hakkab sadu tasapisi tahkemaks minema, õhtuks peaks lumesadu olema ka saartel. Õhutemperatuur on öösel +3...-2°C. Päevaks jõuab keeris ja laieneb üle Läänemere. Sadu läheb kõikjal üle lumeks. Tuul pöördub lõunasse ja kagusse, toob külma ning tugevneb kuni 14m/s. Õhutemperatuur langeb päeva jooksul 0...-5°C, õhtul langus süveneb veelgi.

Kolmapäeval (9.01) liigub uus madalrõhkkond Poola poole ja ulatub vööndina üle Läänemere. Samal ajal tugevneb Skandinaavia ja Venemaa kohal kõrgrõhkkonna mõju. Eesti jääb mitme rõhuala piirimaile. Öösel sajab veel mitmel pool lund, päeval sajuhood hõrenevad. Tuleb kena karge talveilm. Kagu- ja lõunatuul on ööpäevaringselt nõrk. Õhutemperatuur on öösel -4..-11°C, päeval palju ei tõuse.

Neljapäeval (10.01) on veidi tugevam kõrgema rõhuga vöönd ja ilm on suurema sajuta, kuid mõni lumehoog välistatud pole. Tuul on väga nõrk ja muutliku suunaga. Õhk on krõbe, olles öösel -5...-14, pikemate selgimiste korral -18°C ümber, päeval -3...-12°C.

Reedel (11.01.) liigub üle Skandinaavia põhjaosa eriti aktiivne madalrõhkkond ja see mõjutab servapidi ka meie ilma. Hommikul loodest alates sajab lund ja lörtsi,  rannikul hommikul ja päeval sekka ka vihma. Pärastlõunal põhja poolt alates pilved hõrenevad ja sadu lakkab, temperatuur langeb. Puhub väga tugev edela- ja läänetuul(kuni 19m/s), õhtul pöördub järk-järgult loodesse ja nõrgeneb. Õhutemperatuur on öö hakul saartel 0 ümber, mandril -1...-6, hommikuks tõuseb 0...+3°C-ni, Kagu-Eestis on veel -1...-4°C, päeval 0...+4, Kagu-Eestis kuni -1°C.

Laupäeval (12.01) keeris kaugeneb, õhuvool pöördub loodesse, taevas selgineb. Hommikuks on mitmel pool juba selget taevast palju. Loodetuul vaibub veelgi, kuid läheb taas külmaks. Õhutemperatuur on öösel 0...-6°C, päeval langeb mõne kraadi võrra.

Pühapäeval (13.01) tekib Läänemerel pisike osatsüklon, mis tõstab meil põhjatuult veidi tuntavamaks. Sajupilved võivad jõuda saartele ja lõunamaakondadesse, seljuhul sajab valdavalt lund. Põhjakaarest lisandub külma, ööpäevaringselt on -3...-7°C

Ain Vindi. Öine Emajõe Atheena. 3.01.2019.
Kategooriad: Blogid

1. nädala ilm (–1.–6.1.2019)

30. Detsember 2018 - 15:37
Kommentaariumi viide

Tuleb tormiliste muutustega (heitliku ilmastikuga) nädal.

/siit alates/ Postitanud: Kaivo Lõppe, kes kasutanud allikaid: Riigi IlmateenistusWindy rakNorra ilmaportaal yr.noMeteoblue, WetterzentraleWetter und Klima
Kõik pretensioonid ja kaebused saata vajadusel kaivoloppe@gmail.com. 


Aastavahetuse ja uue aasta esimese paari päeva ilmategijaks on madalrõhkkond, mis liigub üle Skandinaavia - Botnia lahe - Ida - Eesti - Venemaa sisealade suunas. Kirde-Eestisse jõudes on keeris muutunud ägedaks, s.t intensiivseks ja mõjutab meie ilma mitu päeva.

Uuendatud : 30.12.2018 kell 15:48

HOIATUSED : 
Aastavahetusel ja uue aasta esimestel päevadel on oodata väga muutlikku ja heitlikku ilma. Sulailm vaheldub külmakraadidega :
- Uusaastaööl on oodata sadu lume, lörtsina ja lääne pool ka vihmana. Sellega kaasa tuleb ka edelatuul kuni 21m/s. Rakettide laskmisel olgem eriti ettevaatlikud ja riietagem soojalt. Tuul teeb olemise kõhedaks ja võib raketi või selle osad kanda hoonetesse või muudesse tuleohtlikesse kohtadesse !
- 2.01 oodata tugevat põhja- ja loodetormi. Tuuleiilid ulatuvad kuni 30m/s, merel pole välistatud enamgi !
Tormine tuul teeb olemise väga kõledaks, sellega kaasaskäiv tihe lumesadu muudab aga teeolud erakordselt raskeks. Varugem aega ja kannatust, hoidkem lähedasi !

Aasta viimase päeva, esmaspäeva (31.12), ka –1.01.2019, hommik ja päev on kõrgrõhkkonna servas veel sajuta ja pilvine. Õhtul jõuab Skandinaavia poolsaare põhjaossa  ja Botnia lahe äärde aga aktiivne madalrõhkkond ja selle lükkab kõrgrõhkkonna minema ja laieneb ise üle Läänemere meie kohale.
Õhtupoolikul alates saartest läheb sajule ja sajab lörtsi ja lund. Lõuna- ja edelatuul tugevneb kiiresti, puhudes sisemaal 7-13, saartel ja rannikul 15-21m/s. See toob kaasa merelt sooja õhu ning õhutemperatuur hakkab kõikjal tõusma. Enne soojema õhu saabumist on temperatuur –6...0°C.

Uusaastaööl(1.01.2019) laieneb madalrõhulohk koos sajuga sisemaa suunas, jõudes hiljemalt varahommikuks(ca kl 4-5) Ida-Eestisse. Mandril sajab lund ja lörtsi, kuid alates saartest läheb sadu järk-järgult kõikjal üle vihmaks. Hommikul võib kuivemaid sademeid tulla veel vaid kagunurgas.
Merelt jätkub sooja juurdevool tugeva lõuna-ja edelatuule toel, mis tõstab hommikuls termomeetrinäidud kõikjal plusspoolele, jäädes ida pool 0°C-st 5°C-ni saartel. Pole välistatud ka kraad - paar enam (eelkõige saarte rannikul). Päeval jätkuvad sajuhood enamasti vihma ja lörtsina. Tuul võtab õhtuks lühiajaliselt tuure maha ja hakkab alates saartest loodesse pöörduma.

Kolmapäeva, 2.01 öösel liigub äge keeris lähemale, tuul on lühiajaliselt vaibunud, kuid siis algab taas tuule väga kiire tugevnemine. Kõikjal pöördub tuul loodesse ja tugevneb sisemaal puhanguti 20m/s, rannikul kuni 29m/s. Algab külma õhu väga jõuline sissetung, sadu läheb kõikjal taas lumeks ja pole välistatud mõne välgugi teke(intensiivne külma õhu advektsioon, s.t külma õhu vool soojale merele).
Ägeda keerise kese liigub tõenäoliselt üle Eesti kirde- ja idaserva.
Prognooskaart 2.jaanuar kella 14 kohta. 

Temperatuur langeb hommikuks mandril taas miinuspoolele. Päeval liigub ägeda madalrõhkkonna kese  üle Kirde-Eesti edasi Venemaa sisealade suunas. Paljudes kohtades jätkuvad lumehood. Tuul püsib tormine ja tugevneb veidi veelgi, sisemaal on puhanguid 18m/s, rannikul ja merel üle 25m/s, pole välistatud et isegi kuni 30m/s. Jätkub temperatuuri langus ning õhtuks on kõikjal -2...-8°C.
Uusaastaööl ilutulestikku laskma/vaatama minnes tuleb seega riietuda soojalt ja vettpidavate riietega. Tuul ja sadu koos teevad olemise jahedaks. 1.01 vesised sademed teevad teepinnad märjaks, misjärel need ka 2.01 külma sissetungi ajal jäätuvad ning selle tulemusena muutuvad teed eriti libedaks. Hoidkem lähedasi ja ennast.

Neljapäeval(3.01) äge keeris kaugeneb Venemaa sisealade poole. Selle järel on veel palju lumehooge ja tuisku, kuna põhjatuul puhub sisemaal kuni 15, rannikul kuni 22m/s. Õhutemperatuur on öösel –2...–8°C, päeval –2...–6°C, õhtul saju eemaldumisel hakkab langema.

Reede(4.01) öösel jõuab meieni kõrgrõhkkonna mõju, taevas selgineb, tuul vaibub ja õhk jahtub tugevalt. Päeval aga jõuab loodest madalrõhulohk, hakkab sadama esialgu lund ja lörtsi, päeva edenedes enam vihma ja lörtsi. Tuul on öösel nõrk ja muutliku suunaga, päeval pöördub läände ja loodesse, tugevneb rannikul 21m/s, toob merelt sooja õhu. Õhk on öösel karge, ulatudes sisemaal pikemate selgimiste korral –15°C ümbrusse, päeval läheb alates saartest aga sulale.

Laupäeva(5.01) öösel keeris eemaldub Venemaa edelaosa suunas, kuid selle järel on veel sadusi, peamiselt vihmana. Päeval algab taas külma õhu sissetung ja sadu läheb enne lakkamist üle lörtsiks ja lumeks. Lääne- ja loodetuul on öösel vali, rannikul iiliti tormine, päeval pöördub enam põhja, õhtul ida pool kirdesse ja püsib tugevana. Õhutemperatuur on öösel enamasti kraad-paar üle nulli, vaid ida pool võib miinus jõulisemaks osutuda. Päeval aga ilm jaheneb, õhutemperatuur langeb kõikjal miinuspoolele ja teed muutuvad taas väga libedaks !

Pühapäeval(6.01) oleme väheaktiivses rõhuväljas. Venemaalt jätkub kirdevoolus külma juurdevool. Taevas on laialdaselt selge, tuul vaikne ja õhk karge. Külma on öösel kuni –9°C, päeval jätkub külma juurdevool ja langeb veel paar-kolm kraadi madalamale.


Sellist talveidülli, nagu oli jõuludel, eelseisval nädalal tõenäoliselt tulemas ei ole.
Kaivo Lõppe pilt, 23.12.2018 kell 14:58 Lääneranna vallas.
Kategooriad: Blogid

51.nädala ilm (24.-30.12.2018)

23. Detsember 2018 - 23:47
Kommentaariumi viide

Väga muutliku ja pehme talveilmaga nädal; lumi hakkab sulama.


/siit alates/ Postitanud: Kaivo Lõppe, kes kasutanud allikaid: Riigi IlmateenistusWindy rakNorra ilmaportaal yr.noGismeteo.
Kõik pretensioonid ja kaebused saata vajadusel kaivoloppe@gmail.com. 


Uuendatud: 23.12. kell 23:48
Jõululaupäeval, esmaspäeval(24.12) püsib eelnevate päevadega sarnane ilm. Madalrõhkkond eemaldub tasapisi, kuid lumehooge siiski jagub mitmele poole ja talv süveneb veelgi. Päeva jooksul siiski tõenäoliselt sajuhood hõrenevad, kuid sadu päris ei lakka veel enne õhtut.
Põhjakaare tuul on pea olematu, puhudes vaid rannikul kuni 13m/s, mujal 1-8m/s.
Öösel on külmakraade 3...8°C, päeval 1...6°C
Võtkem talvest ajutiselt viimast, kuna sellist ilma mõnda aega enam ei tule !

Esimesel jõulupühal, teisipäeval(25.12) läheb olukord aga vesisemaks, kuna läänest laieneb  aktiivne madalrõhkkond koos soojema õhumassiga. Hommikul jõuab looderannikule ja saartele padulume- ja padulörtsisadu, mis levib edasi üle kogu maa, sadu on veidi hõredam vaid kagunurgas.
Päeval võib sekka tulla(eelkõige lääne pool) juba ka vihma, mis sel juhul jõuliselt sulatama ja lumikatet kokku pressima hakkab.
Lund on õnneks enamus kohtades juba pea 10cm ja rohkem, seega koheselt lumi ära siiski ei sula.
Öö esimeses pooles muutlik ja nõrk olev tuul pöördub alates saartest edelasse ja tugevneb 5-11, puhanguti 16m/s-ni.
Päeval on tuul sama kiirusega, õhtul pöördub alates saartest aeglaselt läände ja loodesse ja veidi tugevneb veelgi.
Öösel on veel kindlad külmakraadid, ulatudes 4...13°C, päeval hakkab aga tõusma ja miinuskraadid püsivad vaid Ida-Eestis. Saartel on temperatuur nulli ümber, kohati õhtuks kuni +3°C. Oodata on ka jäidet.
Ettevaatust! Teed muutuvad libedaks!

Teisel jõulupühal, kolmapäeval
(26.12) keeris tasapisi eemaldub, sajab veel öösel ja tuleb mandril pigem lund, lörtsi ja saartel lörtsi ja/või vihma.
Päevaks lume- ja lörtsihood koonduvad ida poole, õhtul lahkuvad sealtki.
Ööpäevaringselt puhub tugev lääne- ja loodetuul 6-12, puhanguti saartel ja rannikul 18m/s.
Õhutemperatuur on öösel -5...+5°C, päeval -2...3°C.

Neljapäeval(27.12) tuleb ilm rahulik, kuid jätkub sulailm.
Sadu oodata ei ole kuni õhtuni, mil saartel ja läänerannikul tuleb mõni lörtsi- ja vihmahoog.
Öösel on tuul nõrk ja põhjakaarest, päeval nõrk ja läänekaarest.
Õhutemperatuur on öösel alla nulli, ulatudes kuni -8°Cni, päeval aga -5...2°C.

Reedel (28.12) oleme madalrõhuala servas, püsib sajuhoogude võimalus nii lume, lörtsi ja lääne pool ka vihmana.
Tuul pöördub läände ja loodesse, ning veidi tugevneb.
Õhutemperatuur on öösel lääne pool 0°C ümber, idas miinuspoolel, päeval -4...3°C

Laupäeval (29.12) oleme väheaktiivses rõhuväljas. Midagi suurt oodata ei ole, kohati esineb sadu lume ja lörtsina ja ilm on enamasti pilvine.
Tuul on muutliku suunaga ning nõrk.
Õhutemperatuur peaks jääma ööpäevaringselt napilt miinusesse, üle 0°C võib tõusta vaid saartel ja rannikul.

Pühapäeval (30.12) libiseb üle Eesti läänest saabuv madalrõhulohk, mille tõttu alates saartest hakkab varahommikul sadama lund ja lörtsi. Päeval sadu vesistub, minnes saartel ja rannikul üle kohati vihmaks. Välistatud pole ka jäävihm.
Tuul pöördub päeval alates saartest loodesse, õhtul põhja ning tugevneb sisemaal kuni 12, rannikul õhtuks pole välistatud ka 20m/s puhangud.
Õhtul algab põhjast külma jõuline sissetung ja õhutemperatuur hakkab langema, jõudes südaööks miinusesse pea kõikjal.
Kus veel sajab, seal läheb see külma sissetungiga üle lumeks.


Lund on praegu(23.12 seisuga) enim Jõhvis, kus seda on 19cm. Ka Saaremaal on 17cm.
Ida-Eestis üldiselt on palju, valdavalt 10cm-st enam, läänes vähem.


Kategooriad: Blogid

50.nädala ilm (17.-23.12.2018)

17. Detsember 2018 - 0:08
Kommentaariumi viide

Tuleb rahulik ja talvine nädal, vt ka https://www.meteoblue.com/en/weather/forecast/week/tallinn_estonia_588409.
Postitanud: Kaivo Lõppe ja kasutanud allikaid: Riigi IlmateenistusWindy appNorra ilmaportaal yr.noGismeteo.
Kõik pretensioonid ja kaebused saata vajadusel kaivoloppe@gmail.com. 


Uuendatud : 17.12 kell 00:07
Esmaspäeval (17.12.) liigub Eestile lähemale lõuna poolt madalrõhkkond, teisalt Venemaal püsib aga kõrgrõhkkond. Kuna tugevam on siiski madalrõhkkonna mõju, kandub üle Eesti lumepilvi, päeval koondub sadu enam Kesk- ja Ida-Eesti kohale. Ennelõunal puhub tugev kagu- ja lõunatuul, mis pealelõunal nõrgeneb.
Oodatav lumelisa on 2-10cm!
Õhutemperatuur on öösel –2...–7 °C, meremõjuga rannikul 0 °C lähedal, päeval –1...–5 °C, saartel ja läänerannikul kohati 0 °C.

Teisipäeval (18.12.) keeris nõrgeneb ja eemaldub Botnia lahe äärde ning selle järel sajab öösel veel lund ja lörtsi. Päevaks sadu harveneb ning sajukogused on paduväikesed. Tuul nõrgeneb ning puhub lõunakaarest kuni 8m/s.
Õhutemperatuur on öösel –1...–7 °C, päeval Lääne-Eestis –1...1 °C, Kesk- ja Ida-Eestis –1...–5 °C.

Kolmapäeval (19.12.) tugevneb Venemaal asuv kõrgrõhkkond. Ilm on olulise sajuta.
Õhutemperatuur on öösel saartel ja läänerannikul –2...1, sisemaal –3...–8 °C, päeval  –1...–6 °C.

Neljapäeval (20.12.) püsib kõrgrõhkkonna mõjul peamiselt kuiv ja talvine ilm.
Puhub nõrk kagutuul.
Õhutemperatuur on öösel –3...–8 °C, sisemaal pikemate selgimiste korral kuni –13 °C saarte rannikul veidi vähem, päeval –2...–8 °C.

Reedel (21.12.) läheneb edela poolt uus madalrõhulohk ning pärastlõunal hakkab alates saartest sadama lund. Puhub mõõdukas kagutuul.
Õhutemperatuur on öösel –3...–10 °C, pikemate selgimiste korral kuni –13 °C, päeval –2...–8 °C.

Laupäeval (22.12.) liigub seesama madalrõhkkond piki läänemerd Skandinaavia suunas. Tihedamad sajupilved ei jõua, kuid eelkõige saartel ja Lääne-Eestis sajab kohati lund.
Kagutuul on mõõdukas, puhudes kuni 14 m/s, saartel pöördub õhtul lõunasse.
Õhutemperatuur on öösel –3...–8 °C, pikemate selgimiste korral kuni –11 °C, päeval –2...–7 °C, õhtul saartel ka 0 °C.

Jõulueelsel päeval ehk pühapäeval (23.12.) jõuab madalrõhkkond Soome läänerannikule ning hääbub seal.
Kohati sajab lund. Tuul pöördub kõikjal lõunasse ja nõrgeneb, puhudes kuni 8 m/s. Õhutemperatuur on öösel –2...–8 °C, saartel kuni 1 °C, päeval 0...–6 °C.

Edasi, jõululaupäeval on tõenäoliselt meie "rõõmuks" oodata valget maad külmakraade. Aeg-ajalt lisandub lund, tuul pöördub 1.jõulupühal idasse ning toob külma juurde. Temperatuur püsib ööpäevaringselt kindlalt miinuspoolel, ulatudes öösel isegi kuni –15 °C-ni.
Prognoos muutub jooksvalt, kui tekib muutusi.
Seega nautigem valgeid jõule!

Kairo Kiitsak. Eeltalve ja talve võitlus ...
Kategooriad: Blogid

49. nädala ilm (10.–16.12.2018)

9. Detsember 2018 - 23:36
Kommentaariumi viide

Tuleb eeltalviselaadse ilmastikuga nädal; tasapisi külmeneb ja ülekaalu saab pigem talvine ilm.

Postitanud: Kaivo Lõppe ja kasutanud allikaid: Riigi Ilmateenistus, Windy app, Norra ilmaportaal yr.noGismeteo.
Kõik pretensioonid ja kaebused saata vajadusel kaivoloppe@gmail.com. 


Uuendatud : 9.12 kell 23:37

Esmaspäeval (10.12.) püsib madalrõhkkond Läänemere kohal ja selle idaservas sajab meil öösel lörtsi ja vihma, päeval sisemaal aga juba lund, mujal ikka lörtsi ja vihma.
Ööpäevaringselt on soodsad tingimused ka udu tekkeks.
Tuul puhub kagust, päeval ka idast ning vaibub. Õhutemperatuur on öösel –1...3 °C, päeval –1...5 °C.

Teisipäeval (11.12) madalrõhkkond tasapisi eemaldub, kuid selle põhjapoolne serv katab veel Eestit. Aeg-ajalt sajab lörtsi ja lund, saartel ja rannikul võib ka vihma piserdada. Tuul pöördub itta ja kirdesse ning päeval muutub tugevamaks eelkõige saartel ja põhjarannikul(puhanguid pealelõunal kuni 15 m/s).
Õhutemperatuur on öösel –2...2 °C, päeval 0...4 °C.

Kolmapäeval (12.12.) jääme lõunapoolse madalrõhuvööndi ning Skandinaavia ja Soome kohal tugevneva kõrgrõhkkonna piirimaile. Lume- ja lörtsihooge on öösel laialdaselt, päeval kohati. Puhub mõõdukas kirdetuul. Õhutemperatuur on nii öösel kui päeval –2...2 °C.

Neljapäeval (13.12.) kahe rõhuala vastasseis püsib, kuid veidi jõulisemaks muutub kõrgrõhkkond. Siiski on rannikul tõenäoline mereefekti tekkimine, kuna kirdest tulev külm õhk satub suhteliselt soojale veepinnale. Põhjarannikul sajab lund ja lörtsi.
Kirde- ja idatuul tugevneb sisemaal puhanguti 13, rannikul 15–18 m/s, hilisõhtul nõrgeneb veidi.
Õhutemperatuur on ööpäeva vältel –4...2 °C

Reedel (14.12.) jääb Eesti kahe rõhuala piirimaile, kuid veidi suurema madalrõhkkonna mõjuga ning lume- ja lörtsihoogude võimalus on endiselt eelkõige põhjarannikul.
Puhub idakaare tuul kuni 13 m/s. Õhutemperatuur on öösel 0...–3 °C, meremõjuga rannikul üle 0, päeval –1...3 °C.

Laupäeval (15.12.) oleme väheaktiivses rõhuväljas. Kohati sajab, peamiselt lund.
Ida- ja kagutuul on nõrk, puhudes rannikul kuni 10 m/s.
Õhutemperatuur on öösel –2...–7°C, rannikul kohati 0°C ümber, päeval 0...–5 °C, rannikul kuni 2 °C.

Pühapäeval (16.12). läheneb lääne poolt madalrõhkkond, kuid selle sajud veel ei jõua.
Tuul pöördub kagusse ja lõunasse, tugevneb rannikul 7–12, puhanguti 17 m/s.
Õhtul pöördub tuul alates saartest edelasse võides lühiajaliselt tugevamaid puhanguid teha. Sisemaal püsib tuul nõrk.
Õhutemperatuur on öösel –2...–8 °C, rannikul kohati 0 °C, päeval 0...–5 °C, rannikul kuni 2 °C.


Ain Vindi. 8. detsembri lumesadu Tartus (?).
Kategooriad: Blogid

48.nädala ilm(3.12.2018-9.12.2018)

2. Detsember 2018 - 21:12
Kommentaariumi viide
NB! Alatskivi legendaarne ilmavaatleja ja potentsiaalne Eesti rahvuslik aare Einar Laretei andis 14. novembril Krista Taimile põhjaliku intervjuu. See on Vikerraadio eetris 3. detsembril (Ökoskoobis), nii et kel võimalust ja huvi, soovitame kuulata.Tema kuu kokkuvõte: November 2018 oli keskmisest soojem, samas sademetevaene viimane sügiskuu. Väga soojad ilmad püsisid teise kümnepäevaku lõpuni, kolmas kümnepäevak tõi ilmamuutuse, miinuskraadid ja kerge lumikatte. Kuu lõpul ulatus lumikatte paksus Alatskivil 3 cm – ni. Mis siis veel vajab märkimist ? Kindlasti palju uduseid päevi novembrikuu algul ja tugev vihmasadu 13. novembril, sadas siis 13,6 mm. Kokku tuli sademeid novembris vaid 40 % normist.


Postitanud: Kaivo Lõppe ja kasutanud allikaid: Riigi Ilmateenistus, Windy app, Norra ilmaportaal yr.noGismeteo

Uuendatud 2.12 kell 21:10

Esmaspäeval(3.12) läheneb Lõuna-Skandinaaviast sooja õhumassi toov madalrõhkkond. Hommikul alates saartest algab lörtsisadu, mis mandril läheb üle lumeks, kusjuures pärastlõunal läheb saartel üle vihmaks ja Lääne-Eestis lörtsiks. Ida pool sajab kuni õhtuni lund, siis läheb sealgi sadu lörtsiks.
NB! Oodata on jäidet ja kohati ka jäävihma !
Kagutuul tugevneb öösel 5-11, saartel ja rannikul 7-13, puhanguti 17m/s. Päeval tugev tuul püsib, õhtul pöördub lõunasse ja edelasse.
Õhutemperatuur on öösel mandril –5...–11°C, saartel ja rannikul –5...–1°C, rannikul kuni +1.
Päeval tõuseb üle maa –2...3°Cni.


Teisipäeval(4.12) liigub seesama madalrõhkkond piki Skandinaaviat põhja-kirde suunas, selle lohk ületab Eesti.
Öösel sajab paljudes kohtades lörtsi, rannikul ja saartel enam vihma. Päeval sajab siin-seal vihma.
Nii öösel kui päeval puhub lõuna- ja edelatuul 5-10, puhanguti 15m/s.
Õhutemperatuur on öösel 0...4°C, päeval 2...8°C.

Kolmapäeval(5.12) madalrõhkkond kaugeneb.
Selle tagalas sajab veel nii öösel kui päeval aeg-ajalt lörtsi ja vihma, õhtul peamiselt lörtsi ja lund.
Puhub edela- ja läänetuul 5-11, puhanguti 18m/s.
Õhutemperatuur on öösel ja päeval –1...4°C, pealelõunal algab külma õhu sissetung ning  temperatuur langeb paljudes kohtades miinuspoolele.

Neljapäeval(6.12) liigub uus madalrõhkkond Põhjamerelt Leedu või Poola kohale. Öösel ja päeval on sadu laialdasem(lörts,lumi), päeval kohatisem.
Öösel puhub läänekaare tuul 4-10, põhjarannikul edelatuul kuni 13m/s. Päeval nõrgeneb, puhudes läänekaarest kuni 8m/s.
Õhutemperatuur on öösel –1...–7°C, rannikul 0...2°C, päeval –1...2°C.

Reedel(7.12) liigub seesama madalrõhkkond kiiresti üle Leedu itta. Öösel sajab taas laialdaselt lund ja lörtsi, päeval on sadu harvem.
Öösel puhub põhjakaare tuul 4-10, puhanguti 14m/s, päeval sama tugev läänekaare tuul.
Õhutemperatuur on öösel –1...–7°C, päeval –4...0°C.

Laupäeval(8.12) areneb Rootsi kohal uus osatsüklon, mis liigub kagusse Leedu suunas.
Alates saartest algab hommikul lörtsi- ja lumesadu, mis liigub edelast üle maa kirdesse.
Kagutuul on mõõdukas, puhudes ööpäevaringselt 2-9, rannikul ja saartel puhanguti 15m/s.
Õhutemperatuur on öösel –1...–6°C, päeval 0...–4°C.

Pühapäeval(9.12) liigub tekkinud osatsüklon üle Leedu ja selle põhjaservas on meil eelkõige öösel ja hommikul veel mandril lumesadu. Alates saartest päeval sadu lakkab.
Idatuul on öösel nõrk, päeval pöördub alates saartest põhjakaarde ning tugevneb põhjarannikul puhanguti 12m/s.
Õhutemperatuur on öösel –1...–5°C, rannikul 0°C ümber, päeval –3...0°C, saartel ja rannikul kuni +2.
Kategooriad: Blogid

47. nädala ilm (26.11.–2.12.2018)

25. November 2018 - 0:43
Postitanud: Kaivo Lõppe. Kasutatud allikaid: ilmateenistus, windy app, yr.no, gismeteo

NB! Prognoos uueneb jooksvalt ja lisandub igapäevaselt ka info möödunud päeva ilmastikuolude kohta.Tulemas on suhteliselt talvenäoline nädal, võib võtta ilmselt kui esimest püsivamat talvenäolist nädalat. 
Lõuna- ja Ida-Eestis mõnel pool on juba praeguseks tekkinud kerge lumekirme, mis ilmselt saab nädala jooksul täiendust. Nädala jooksul saab tõenäoliselt vähemalt lühiajaliselt valgeks maa kogu Eestis.
Esmaspäeva (26.11) öösel tugevneb lühiajaliselt kõrgrõhuhari ning püsib vahelduva pilvisusega suuremalt jaolt sajuta ilm, vaid põhjarannikul võib kerge mereefekti mõjul veidi märga lund sadada. Päeval aga kõrgrõhkkonna mõju väheneb ning Soomest läheneb madalrõhulohk, mille mõjul keskpäevast alates sajab lörtsi ja lund, rannikul võib veel lühiajaliselt ka vihma tulla. Sajukogused siiski ei tohiks suured olla, lund võib tulla kuni 2 cm. Puhub mõõdukas loode-, päeval läänekaare tuul, merele avatud rannikul(Põhja-, Lääne-Eesti) iiliti kuni 12 m/s. Õhutemperatuur on öösel üle maa miinuspoolel, olles vahemikus –2...–8, rannikul võib kohati mõni plusskraad olla, päeval pendeldab nulli ümber, olles –2...0 °C sisemaal ja 0...3 °C saartel ja rannikul.
Teisipäeval (27.11) suundub seesama madalrõhkkond Venemaa lääneserva ja selle lohk liigub öösel ja hommikul koos lörtsi- ja lumesajuga üle Eesti, kusjuures tõenäoliselt avaldub külma õhumassi mõjul ka mereefekt, mistõttu on rannikualadel(Põhja-, Loode- Lääne-Eesti) sadu veidi tihedam. Peale keskpäeva loode poolt alates pilved hõrenevad ja sadu järk-järgult lakkab, väheseid sademeid võib esineda rannikul. Öösel tugevneb läänekaare tuul saartel ja põhjarannikul kuni 15 m/s, hommikuks pöördub loodesse ja põhja ning nõrgeneb veidi, iile ei tohiks ka rannikul enam üle 12 m/s olla. Koos õhuvoolu keeramisega põhjakaarde algab külmema õhu sissetung. Õhutemperatuur on öösel sisemaal –1...–5, rannikul ja saartel –1...2, päeval 0...–3, rannikul kuni 2 °C.
Kolmapäeval (28.11) madalrõhkkonna mõju väheneb ja tugevneb kõrgrõhkkond. Tõusva õhurõhu foonil on taevas vahelduvalt pilves, kohati näeb päikest(suurem tõenäosus sisemaal), kohati on lumehooge, seda siis eelkõige rannikualadel (mereefekt). Tuul on öösel mõõdukas, puhudes põhjakaarest rannikul kuni 12 m/s, sisemaal kuni 7 m/s, päeval kirdest ja põhjast, jääb vaikseks. Õhumass vahetub külmema vastu, öösel on külmakraade –3...–8, rannikul püsib kohati 0 °C ümber, päeval püsivad kerged miinuskraadid. 
Neljapäevaks (29.11) liigub kõrgrõhuala Eesti kohale, kuid päeva peale hakkab läänest survet avaldama ookeanilt lähenev madalrõhkkond. Ilm on sajuta, kuid võib laiguti pilvine olla. Rannikualadel siiski on mereefekti võimalus. Tuul on öösel rahulik ning muutliku suunaga, päeva peale hakkab tugevnema lõuna- ja edelatuul, õhtul võib Saaremaal ja Liivi lahe rannikualadel olla puhanguid kuni 16 m/s. Õhutemperatuur langeb öösel sisemaal –4...–9ni, rannikul võib veel olla 0 °C ümber, päeval 0 °C-st rannikul –2...–5ni sisemaal.
Reedel (30.11) taganeb kõrgrõhkkond tugeva surve tõttu Venemaale, aga selle äärmine loodeserv ulatub veel Balti riikide kohale. Läänemereni jõuab aga lääne poolt madalrõhkkond ning avaldab veelgi tugevamat survet. Tuul puhub edelast ja lõunast ning tugevneb veelgi, merel võib tormiks paisuda(iilid päeval Saaremaal ja Liivi lahe ümbruses kuni 20 m/s, pole välistatud veelgi tugevamad). Hommikul hakkab alates Lääne-Eestist sadama lund, saartel ja rannikul võib päeval tulla ka lörtsi. Päeval levib sadu edasi üle mandri, lisanduv lumekogus võib olla kuni 7 cm. Õhutemperatuur on öösel Lääne-Eestis –2...–6, ida pool kuni –6...–11, päeval Lääne-Eestis 0...–3, Kesk- ja Ida-Eestis –4...–7 °C.
Laupäeval (1.12) liigub madalrõhulohk üle Eesti. Praegused prognoosmudelid on eri meelt täpsema liikumistrajektoori osas, sellest sõltuvalt läheb ilm kas sulale ja temperatuur tõuseb saartel kuni +5ni või jääb napilt miinusesse. Sellest sõltuvalt sajab kas vihma ja lörtsi või enamasti lund. Tuul on igal juhul tugev ja sõltuvalt rõhkkonna liikumistrajektoorist lõunast, edelast või põhjakaartest. Täpsustuse selles osas teeme nädala alguses, kui on selgunud tõenäolisem variant.
Pühapäeval (2.12) oleme tõenäoliselt väheaktiivses madalrõhuväljas. Kohati sajab, sisemaal märga lund ja vihma, rannikul vihma. Tuul on mõõdukas, puhudes edelast kuni 10 m/s. Temperatuur sõltub laupäevase tsükloni liikumistrajektoorist.
Lund võib kogu nädala peale kokku tulla paremal juhul kuni 10 cm, kuid saartel vähem. Merevee temperatuur on Läänemeres keskmiselt 7...8 kraadi, Soome lahel 6...7. See soodustab tuleva külma õhumassiga nädala vältel mereefekti teket rannikualadel, mistõttu just Põhja-Eestis on nädala vältel enim lund oodata.
Nädala lõpus (1. ja 2.12) on head väljavaated ka virmaliste olemasoluks näitajate poolest, kuid puudu võib tulla selgest taevast. Igal juhul saab ka see täpsustatud!

Aurora rakenduse KP prognoos detsembri alguseks.https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jrustonapps.myauroraforecast&hl=en_US
Kategooriad: Blogid

46. nädala ilm (19.–25.11.2018)

18. November 2018 - 23:41
Kommentaariumi viide

Tuleb mõõdukalt soe ja olulise sajuta nädal.

Nädala alguses liigub kõrgrõhuala Skandinaavialt üle Läänemere. Seetõttu on vahelduva pilvisusega ilm, kohati võib sadada vähest vihma või märga lund, saju tõenäosus on suurem põhjarannikul. Puhub kirde- ja idatuul 5–11 m/s. Õhutemperatuur on 0...4 °C, kuid õhtul langeb.Kogu nädal on sarnane; sisemaal on külmem, rannikule lähemal soojem. Muuste osas elame-näeme
Islandil oli kuni 18 kraadi sooja (http://www.meteociel.fr/observations-meteo/tmaxi.php?region=is).
Kategooriad: Blogid

45. nädala ilm (12.–18.11.2018)

14. November 2018 - 23:54
Kommentaariumi viide

  • Palju päriti ja isegi helistati postituse puudumise pärast. Seoses Austraalia ralliga oli tarvis mitu päeva lähetuses olla ega saanud muuga üldse tegeleda. Seekord paluti teadet selle kohta siia mitte üles panna. Palume vabandust ebameeldivuste pärast!
  • Alatskivi legendaarne ilmavaatleja Einar Alatskivi andis 14. novembril Krista Taimile põhjaliku intervjuu. Saade on Vikerraadio eetris 3. detsembril (Ökoskoobis).

Soe ja sombune hilissügis veel jätkub.
11. novembril tugevnes Venemaal kõrgrõhuala, samas Põhja-Atlandil püsis ulatuslik madalrõhuala. 12. novembril liikus madalrõhulohk Läänemerelt kirdesse. Hilisõhtul moodustus Taani lõunaosas uus väike osatsüklon, mis liikus Läänemere põhjaosa poole. Seetõttu oli ilm sajune, kuid sooja oli 3–9 kraadi. 13. novembril liikus madalrõhulohk üle Läänemere kirde suunas. Ajuti sadas vihma, kuid juba päeval jäid sajuhood harvemaks ja lakkasid. Sajuhulk ulatus kohati 25 mm-ni ja sooja oli 5–10 kraadi. 14. novembril oli Läänemere kohal kõrgrõhuhari, kuid sellele järgneb Skandinaavia põhjaosast madalrõhkkonna lõunaserv. Seetõttu oli ilm kohati udune, kuid sajuta. Sooja oli 6–9 kraadi. 
14. novembril kihtrünkpilvestik Laagris. Helle märkus: "Päikest ei paistnud, aga rahvuspilved (kihtsaju-) kadusid hetkeks..." Eero foto
Kategooriad: Blogid

44. nädala ilm (5.–11.11.2018)

6. November 2018 - 0:33
Kommentaariumi viide
Palume vabandust viivituse eest – kuna ema hospitaliseeriti seoses ajukasvaga, oli tarvis ta eestkostjana kaasa minna, lisaks tekkis ühel lähedasel inimesel kriis kihlusega, mis vajas sekkumist. 
Tuleb väga soe, kuid rahulik ja olulise sajuta nädal; udu on soojas õhumassis ja antitsüklonaalsetes tingimustes väga tõenäoline.
Nädal algas madalrõhulohu liikumisega Läänemerelt itta, selle järel tugevnes öösel kõrgrõhuhari ja 5.11. kujundas ilma selle loodeserv. Seetõttu oli pilves, selgimistega ilm, kohati sadas vähest või uduvihma. Puhus lõuna- ja kagutuul 2–8, rannikul puhanguti 11 m/s. Õhutemperatuur on 2...8 °C.
Kas Eesti rahvuspilved – kiht(saju)pilved!? 5.11.2018 Teletornist vaade botaanikaaiale.
Einar Laretei. Päikeseloojang Alatskivil 05.11.2018 (samal ajal nagu ülalolev foto). 
Kategooriad: Blogid

43. nädala ilm (29.10.–4.11.2018)

28. Oktoober 2018 - 17:21
Kommentaariumi viide

Talvemärgid asenduvad rekordlähedase soojusega.

Hetkel jääb postitus vakantseks (tühjaks), et koguda külastajate ja lugejate ideid. Siiski, osundi reedesest ilmateatest: "31. oktoobrist on oodata uskumatult sooja õhumassi, nii et õhutemperatuur tõuseb 7...12 kraadini. Selline "vanaks" läinud vananaistesuvi võib novembris koguni nädalaid kesta, nii et pärast lõppevat nädalat ei pruugi lund ja talvemärke 3...4 nädalat näha. Elame-näeme!"
Eero Hermann‎. 22.10.18. Laagri. Fotonurk EeroPhoto-EHPG
Kategooriad: Blogid

42. nädala ilm (22.–28.10.2018)

22. Oktoober 2018 - 1:51
Kommentaariumi viide

Tavaline ja üsna sajune sügisnädal.

Erakordne vananaistesuvi sai 21. oktoobriga, kui kohati oli veel üle 10 kraadi sooja ja päikeseline, otsa. Nädala alguses liigub aktiivne madalrõhulohk Skandinaaviast üle Läänemere itta. Seetõttu pilvisus tiheneb ja pärast keskööd hakkab alates Loode-Eestist vihma sadama. Puhub edela- ja lõunatuul 7–12, puhanguti 15, saartel ja rannikul 12–17, puhanguti kuni 22 m/s. Õhutemperatuur on 4...9, rannikul kuni 12 °C ja päeval 8...12 °C, pole välistatud rohkem.Edasine ilm on jahedam, kuid talvemärke veel ei paista.

22. oktoober on soe ja sajune, kuid võrdle 2010. a http://ilmjainimesed.blogspot.com/2010/10/aktiivne-osatsuklon-22-oktoobril.html (https://tinyurl.com/ybqq7p9b).
Ott Tuulberg. 21/10 Rämeudune hommik Ipswichis
Kategooriad: Blogid

41. nädala ilm (15.–21.10.2018)

14. Oktoober 2018 - 16:14
Kommentaariumi viide

Vananaistesuvi veel jätkub, kuigi selle intensiivsus kahanebhttps://ilm.ee/?517386. Artikli kohta, et sealsed varasemad rekordid on tõenäoliselt alates 1961. aastast, kuid pikema ajavahemiku (kuni 150 a) rekordite nimekirja leiab siit https://ilm.pri.ee/p%C3%A4evarekordid, kus siis selgub, et eelmine Tallinna rekord 13. ja 14. oktoobri kohta oli 17,0 °C (1889). 
Rekordite laviin 14. oktoobril Eestis ca 2 m kõrgusel maapinnast (http://laguja.meteo.net.ee/obs/img/t.png). Valgetes alades interpolatsioonivälja sees on väärtused skaalast väljas (interpolatsioon ei võimalda niisuguste väärtustega alu värvida ja see peaks olema  enam kui 20 kraadi).
Kategooriad: Blogid

40. nädala ilm (8.–14.10.2018)

6. Oktoober 2018 - 23:30
Kommentaariumi viide

Vananaistesuve (vanaka) nädal tulemas, pikemalt https://maaelu.postimees.ee/6409594/vananaistesuvi-muut-voi-tegelikkus
Polaarfrondi mõjul on tänane (7.10.) veel pilves ja sajune, kohati võib sadu olla tugev ja õhtul võib Ida-Eestis sekka ka märgi helbeid esineda. Põhja- ja Lääne-Eestis tugevneb põhja- ja loodetuul 6–11, puhanguti 15 m/s, saartel ja rannikul 9–14, puhanguti isegi kuni 21 m/s. Lõuna-Eestis puhub ennelõunal muutliku suunaga tuul 2–7 m/s, pärastlõunal asendub põhja- ja loode-, tugevnedes. Õhutemperatuur on 6...11, Lõuna-Eestis kuni 14 °C.See on alles algus: kui veel esmaspäeval (8.10.) on pilves, selgimistega ilm, mitmel pool sajab hoovihma (edelatuul tugevneb 6–11, puhanguti 14, saartel ja rannikul 9–14, puhanguti kuni 20 m/s) ja õhutemperatuur on 8...12 °C, siis juba kolmapäeval (10.10.) on vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm, kuid puhub edelatuul 6–12, rannikualadel puhanguti 15 m/s, pärastlõunal nõrgeneb, aga õhutemperatuur on juba 13...18 °C.
Kuni 20-kraadist sooja jagub peaaegu nädala lõpuni. Alles pärast 25. oktoobrit tuleks tõsiselt mõelda rehvivahetusele, sest suureneb lumesaju ja talve saabumise võimalus: https://www.gismeteo.ru/weather-tallinn-4072/month/
Uskumatu ja rämetav loojang 12.02.2017 Stockholmis. Jaanus Leuska foto
Kategooriad: Blogid

39. nädala ilm (1.–7.10.2018)

1. Oktoober 2018 - 3:31
Kommentaariumi viide
Kel huvi ja võimalust, see kuulab: https://vikerraadio.err.ee/862865/okoskoop-ilmajutud-ja-kohvitopside-korduvkasutamine
Mõõdukas / keskmine, kuid sajune sügisnädal.

Nädala alguses on siinmail madalrõhkkonna lõunaserv. Selle mõjul on ilm pilves, selgimistega ilm, kohati sajab hoovihma. Puhub edela- ja lõunatuul 4–10, rannikul puhanguti 13 m/s. Õhutemperatuur on 10...14 °C.Olulist ilmamuutust pole oodata ka järgmistel päevadel. Märja lume võimalus on endiselt õhus, seega läheb uuesti pisut jahedamaks!
Täpsustame esimesel võimalusel, sest nädala lõpp läks Einari päästmisele (Einar on Alatskivi legendaarne ilmavaatleja). 
Kalmer Saar. DSC_6873 - 28.09.2018 Muhu
Kategooriad: Blogid

17. jaanuari ekstreemumid 2009-2019

AastaMaks.KeskmineMin.
20194,4°C-0,23°C-7,9°C
2018-2,7°C-7,37°C-11,4°C
20171,3°C-3,90°C-11,5°C
2016-0,5°C-7,68°C-20,6°C
20154,9°C2,44°C0,2°C
2014-4,2°C-9,64°C-16,4°C
2013-3,5°C-8,29°C-15,1°C
20122,1°C-3,48°C-8,4°C
20113,5°C0,04°C-10,2°C
2010-2,8°C-8,95°C-19,2°C
2009-1,6°C-6,07°C-11,9°C

Ilmateenistuse ennustus

-2...-11°C
-1...-7°C
-2...-12°C
-7...1°C
-2...-8°C
-2...-8°C
-1...-15°C
-1...-10°C

Rõhkkonnad Eestis

PäevMadal- rõhkkondKõrg- rõhkkond
18.01.Hinne
17.01.Hinne
16.01.Florenz
15.01.Florenz
14.01.Florenz

Ennustuse täpsuse jooksva kuu parimad

AllikasPäevi%
Yr.no195,59%
Forecast.io193,68%
Yr.no293,68%
Yr.no393,09%
Forecast.io292,65%

Päevarekordid

Täna Tallinnas kõige soojem on olnud 6,3°C (1975) ja külmem -31,1°C (1940).

Täna Tartus kõige soojem on olnud 6,1°C (1975) ja külmem -34,3°C (1940).

Facebook

Ilmateenistuse hoiatused

Teedel kiilasjää!
Teedel kiilasjää!
Teedel kiilasjää!
Loodetuul puhanguti 15-18 m/s.
Teedel kiilasjää!
Teedel kiilasjää!
Teedel kiilasjää!
Teedel kiilasjää!
Teedel kiilasjää!
Teedel kiilasjää!
Teedel kiilasjää!
Teedel kiilasjää!
Teedel kiilasjää!
Teedel kiilasjää!
Loodetuul puhanguti 15-18 m/s.
Loodetuul puhanguti 15 m/s. Teedel kiilasjää!
Loodetuul puhanguti 15 m/s. Teedel kiilasjää!
Loodetuul puhanguti 15 m/s.
Loodetuul puhanguti 15 m/s.
Loodetuul puhanguti 15-18 m/s.
Lääne- ja loodetuul 8-13 m/s.

Külastatavus

Statistika: METRIX.Station

Röntgenkiirgus

Tänane kuufaas

89,4% on kuu nähtav.
18 päeva on noorkuuni.
Kasvav kuu

Veebimajutus

Süsteemimootor

drupal

HTML raamistik

bootstrap 3

Kujundus

bootswatch

Reklaam

adsense

Sisuedastusvõrk