Blogid

4. Nädala ilm (20.1-26.1.20)

Ilm ja inimesed - 20. Jaanuar 2020 - 12:07
Eelmine nädal esines Reede vastu laupäeva kohati õhus öökülma. Sattusin ise selle keskmesse, seega oli üllatavalt külm ikkagi see miinuskraad siin järsku ehmatamas. Hetkeilm on igal pool plussis, muidugi eelmisesse nädalasse jäi ka ajalooline päev, mil mõõdeti 80.a tagasi külmarekord. Kus olid uudistel pealkirjad,et nii või naa palju külma, jutt on alla -40°C, tõenäosus, et meil õhutemperatuur taas alla või isegi -40°C piire temperatuur langeks on aina võimatum iga aasta, mis läheb edasi. Muidugi kohati -30°C talveilmu võime see sajand veel mitmeid kordi näha. Ka uue nädala prognoos näitab jätkuvalt sooja Jaanuari, et Jaanuari keskmine õhutemperatuur võib üle Eesti jääda pluss kraadidesse sel aastal. Muidugi eesoleval nädalal, esineb ka korra talvist ilma, kus õhutemperatuur teatud kohtades jääb ööpäevaks alla nulli, aga enamjaolt püsib plussis, kuid sisemaal on öökülmad tõenäolised mitu korda eeloleval nädalal. 

Esmaspäev 20.1.20 

Sai juba mainitud, et hetkeilm on igal pool plussis. Täna õhutemperatuur tõuseb taaskord üle 5°C nagu kohati ka see eile tõusis. Muidugi vahemik on 2...5°C. Esineda võib kohati vihma ja lörtsisadu. Puhub lääne ja edelatuul 5-12m/s, rannikualadel puhanguti kuni 18m/s. 

Teisipäev 21.1.20

Öösel on ilm vahelduva pilvisusega, Ida-Eestis võib ööhakul kohati veel vihma kui ka lörtsi alla sadada. Puhub edela ja läänetuul 5-11m/s, puhanguti kuni 15m/s, rannikualadel kuni 18m/s. Õhutemperatuur on 1...5°C. Päeval on samuti ilm pilves selginemistega, aga umbes keskpäeval hakkab mitmel pool vihma kallama taaskord nagu oavarrest. Puhub tugev läänetuul ja rannikualadel ulatuvad puhangud kuni 20m/s. Päeval on oodata sooja 4...8°C. 

22.1.20 Kolmapäev

Kolmapäeva öösel samuti püsib muutliku pilvisusega ilm. Öösel sajab vihma, välistatud pole ka lörts Ida-Eestis. Puhub tugev lääne ja loodetuul, sisemaal ulatuvad puhangud 15m/s ja rannikualadel kuni 21m/s. Öine õhutemperatuur on -1...+4°C. Miinust on oodata idas. Ka päeval on muutliku pilvisusega ilm ja esineb hoogvihmu, kuid kohati võib ka lörtsi kui ka märga lund sadada. Endiselt puhub lääne ja loodetuul tugevalt, sisemaal on puhanguid kuni 15m/s ja rannikualadel kuni 24m/s.  Päeval siiski õhutemperatuur tõuseb igal pool üle 0°C, jäädes vahemikku 0...4°C. Õhtul langeb mitmel pool alla 0°C. 

23.1.20 Neljapäev

Neljapäeeva öösel vähese ja vahelduva pilvisusega öö Eestis. Seetõttu ka õhutemperatuur langeb kohati kuni -5°C sisemaal. Öö püsib tuuline, sisemaal on puhangud kuni 15m/s ja rannikualadel kuni 20m/s, mis hommikul hakkab vaikselt tagasi tõmbuma. Mandril on õhutemperatuur -5...0°C ja saartel ja kohati rannikualadel on õhutemperatuur 0...2°C. Päeval on samuti pilves selginemsitega ja olulise sajuta ilm. Puhub lääne ja loodetuul 5-11m/s, rannikualadel puhanguti kuni 15m/s. Õhutemperatuur on -2...+4°C. Ida ja Kagu-Eestis on suurem tõenäosus, et päeval õhutemperatuur üle nulli ei tõuse, mujal võib üle 0°C tõusta, ja Lääne-Eestis ja saartel tõuseb kindlalt üle 0°C praeguseid prognoose arvestades. Kuid pärastlõunast hakkab taaskord tuul edelast puhuma ja võtab "tuure juurde", mis viib reede ööseks mitmel pool õhutemperatuuri üle 0°C. Idas jääb veel miinusesse. 
 
24.1.20 Reede

Reedel hakkab taas madalrõhkkond meie ilma mõjutama  edelatuule saatel. Öösel esineb sademeid vihma ja lörtsina, kohati sisemaal võib ka lumekruupe esineda. Öösel on õhutemperatuur -1...+4°C. Päeval edelatuul tugevneb veelgi ja kui esineb sademeid, siis need muutuvad päeva jooksul igal pool üle vihmaks. Päeval tuleb sooja 4..8°C vahel. 

25.1.20 Laupäev

Laupäeva öösel esineb endiselt vihma, kohati võib ka lörtsi tulla. Tuul nõrgeneb ja pöördub Läände, kus puhub edasi mõõduka tugevusega. Õhutemperatuur on öösel -1...+4°C. Alla nulli langeb ainult idas. Päeval tõuseb igal pool taaskord üle 0°C Jäädes vahemiku 0...4°C

26.1.20 Pühapäev

Pühapäeva öösel muutub tuulesuund edelasse ja lõunasse, mis päeva jooksul muutuvad tugevaks. Peamiselt sademeid ööpäeva jooksul esineb vihmana, kuid kohati võib ka lörtsi sekka tulla. Õhutemperatuur öösel on -2..+3°C, päeval taaskord tõuseb igal pool üle 0°C, Päeval on oodata 1...5°C sooja.  

Hetkel ka edasine sellest näitab sügiskevade jätkumist, kus valdavalt meil on Lõuna, Edela ja Lääne õhuvuul sisse, ja ilmad püsivad tuulsied ja kohati tormised, kus valdavalt jäävad meie ööpäeva õhutemperatuurid plussi, võimalik et tuleb üks mõõduajaloo soojemaid Jaanuare, muidugi hetkel on seda veel vara öelda, aga elame ja näeme. Suurlund vast näeme kevadel või alles järgmisel sügisel, elame ja näeme.   

Esimesel pildil hetkeilm Pelgurannas.  
Kategooriad: Blogid

3. Nädala ilm (13.1.20-19.1.20)

Ilm ja inimesed - 13. Jaanuar 2020 - 19:37
13.1.20 Esmaspäev

Täna oli ilm enamjaolt pilvine ja kohati võis esineda ka sademeid vihmana. Lisaks tuul on hakkanud tasapisi hoogu võtma hakkanud. Õhutemperatuur on üle Eesti taaskord plussi tõusnud ja hommikul oli maas kohati ka jäidet.

14.1.20 Teisipäev

Öösel on pilves selginemistega erilise sajuta ilm. Puhub mõõdukas edela ja läänetuul, kuid rannikualadel esineb kohati kuni 15m/s puhanguid. Päeval on pilves selginemistega ilm, õhtul sajab vihma ja kohati ka lörtsi. Lõuna ja edelatuul tugevneb, sisemaal on oodata puhanguid kuni 15m/s ja rannikualadel kuni 22m/s. Päeval õhutemperatuur on 1...5°C.

15.1.20 Kolmapäev

Kolmapäeva öösel on samuti pilves ilm ja kohati sajab vihma ja lörtsi. Puhub lõuna ja edelatuul 7-13m/s, rannikualadel esineb puhanguid kuni 18m/s. Õhutemperatuur on 1...6°C. Päeval on samuti peamiselt pilves ilm ja püsib tuuline. Puhub lõuna ja edelatuul, rannikualadel puhanguti kuni 23m/s. Seega ilm on kohati kergelt tormine. Õhutemperatuur on 5...9°C.

16.1.20 Neljapäev

Neljapäeva öösel ilm endiselt püsib pilvine. Mitmel pool sajab vihma ja kohati võib ka lörtsi sadada. Puhub edela ja lõunatuul 6-12m/s, rannikualadel puhanguti kuni 17m/s. Õhutemperatuur on 3...6°C. Päeval ilm muutub kohati selgemaks, et on võimalus kohati paar tundi ka päikest päeval näha. Endiselt puhub lõuna ja edelatuul, mis rannikualadel võib ulatuda kuni 17m/s. Päeval on õhutemperatuur 3...8°C. Kuid õhtul selge ilmaga hakkab kiirelt langema.

17.1.20 Reede

Öösel on vähese pilvisusega ja olulise sajuta ilm. Puhub edela ja läänetuul 3-9m/s, rannikualadel puhanguti kuni 14m/s. Õhutemperatuur on -1....+4°C. Päeval ilm muutub pilvisemaks, omakorda ka tuul natukene tugevneb, puhkudes 5-11m/s, rannikualadel puhanguti kuni 16m/s. Päeval on õhutemperatuur 2...5°C, kuid õhtul võib kohati langeda 0°C ümbrusesse.

18.1.20 Laupäev

Öösel võib esineda Eestis vihma kui ka lörtsisadu. Lõunakaare tuul püsib tugev ja puhangud püsivad rannikualadel tugevana. Öösel on õhutemperatuur -2...+2°C. Päeval on õhutemperatuur +0...+4°C.

19.1.20 Pühapäev

Pühapäeva ööpäeva jooksul võib endiselt esineda vihma kui ka lörtsisadu, hilisõhtul võib mõnel "lumesõbral" kohati vedada, et võib ka seda natukene sadada. Öösel püsib tuul endiselt tugev, kuid päeva jooksul nõrgeneb. Öösel on õhutemperatuur -1...+5°C, päeval +0...+5°C.

Ka kolmas nädal veel "päris" talve "õnneks või kahjuks" oodata ei ole. Seega naudime seda sügist või kevadet või mis iganes tundmatut aastaaega edasi. Eksnäis mida toob see ja vaatame kuidas prognoos tuleb ka neljandale nädalale. Loodame parimat. 


Kategooriad: Blogid

2. Nädala ilm (6.1-12.1)

Ilm ja inimesed - 6. Jaanuar 2020 - 23:04
Oluline teadaanne:Blogi omanikul toimub 22.01.20 doktorandi töö eelkaitsmine.

6.1.20 Esmaspäev

Täna öösel sadas pea igal pool üle Eesti lumikate maha, mis hommikul mitmel pool "mõnuga" sulama hakkas. Kohati esines ka vihmasadu, õhutemperatuur püsis päeval üle Eesti 0..5°C juures. Ilm on enamjaolt olnud üsna tuulevaikne. 

7.1.20 Teisipäev

Öö püsib enamjaolt sajuta, hommikul hakkab saartel vihma sadama, mis liigub edasi läänerannikule ja päeva peale üle Eesti. Puhub edelatuul, puhanguid rannikul maksimaalselt kuni 16 m/s. Õhutemperatuur on ööpäeva jooksul 1..6°C.

8.1.20 Kolmapäev

Päeval ilm muutub taaskord tormiseks, sisemaal on oodata puhanguid kuni 17m/s, rannikualadel kuni 23m/s. Öösel erilist sadu ei ole, kuid päeval sajab üle Eesti vihma. Öösel on õhutemperatuur +1...+5°C. Päeval on oodata sooja kuni 9°C. 

9.1.20 Neljapäev

Ööl vastu neljapäeva pilvivsus hõreneb. Edela ja läänetuul samuti tasapisi nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel 0..5°C, päeval 2...5°C. 

10.1.20 Reede

Neljapäeva õhtul hakkab õhutemperatuur tasapisi langema, seega reede öösel on õhutemperatuur -3...+2°C.  Sadu võib esineda saartel ja lõuna Eestis. Päeval õhutemperatuur tõuseb -1...+4°C. Miinuskraad võib püsima jääda sisemaal ja idas. 

11.1.20 Laupäev

Ilm püsib vahelduva pilvisusega öösel on oodata -1...+3°C. Puhub mõõdukas tuul. Päeval on oodata õhutemperatuuri tõusu taas üle Eesti igal pool uuesti pluss poolele, oodata on 2..6°C. 

12.1.20 Pühapäev

Lisaks sellele, et õhutemperatuur näitab laupäeval üle Eesti plussi tõusu, siis ka ööl vastu pühapäeva pole oodata miinuskraade. Öösel sajab kohati lörtsi ja vihma. Päeval on igal pool sademeid oodata vihmana. Öine temperatuur on 0...5°C, päeval 3...7°CLisaks olulist infot, blogi algne autor ei saa tegeleda blogiga, kuna peab eelkaitsmisele pühenduma, mis toimub doktoranditöö kaitsmine sel kuul, lisaks ka andma Tallinna Ülikoolis loenguid ja tööl käima ning lisaks ema hooldama ja ka korterikaaslast hooldama, kel igasugused jamad, tihedalt peavad külastama haiglat jne, seega on ta igatipidi väga hõivatud, lisaks ka mõned pidid internetiteel lisaks sellele peavalule veel enam peavalu põhjustama.   
Kategooriad: Blogid

1. Nädala ilm (30.12.19-05.01.2020)

Ilm ja inimesed - 30. Detsember 2019 - 17:16
30.12 Esmaspäev

Täna öösel läks ilm veelgi soojemaks kui oli eile, tänaseks tõuseb temperatuur +8°C juurde, isoterm algselt näitas, et võimalik, et isegi kuni +10°C oleks võinud tulla täna. Enamikus Eestis on hetkel temperatuur +7°C ümbruses, ida pool paar kraadi külmem. Seega on mõnusalt soe päev meile talvisel aastaajal ja siin detsembri teises pooles, eriti viimases dekaadis. Kuid sellegipoolest on meil tuuline ilm. Rannikualadel on puhangud 18m/s ja sisemaal 12m/s. 

31.12 Teisipäev

Vana-aasta ööl ilm natukene läheb taas külmemaks. Öine temperatuur langeb 0...5°C juurde (pluss). Pilvisus hõreneb, kuid siiski on vahelduva pilvisusega ilm. Tuul puhub läänest ja edelast 6-12m/s ja rannikualadel puhanguti kuni 18m/s. Päeval on ilm endiselt pilves selginemistega. Kohati sajab vihma ja lörtsi ning pole välistatud, et hiljem õhtul ida Eestisse paar lumekruupi ära ei eksi. Päeval tuulesuund muutub loodesse puhkudes 7-12m/s puhanguti 15 m/s mandril ja rannikualadel puhanguti kuni 22m/s. Õhutemperatuur püsib 0...5°C vahel, hilisõhtul kohati langeb alla nulli. NB! Olge tuulise ilmaga ilutulestiku laskmise osas ettevaatlikud. 

01.01.2020

 Uus-aasta öö hakkab vahelduva ja pilvisuse ja endiselt tuulise ilmaga, ainult õhutemperatuur langeb öösel kohati lausa -4°C, muidu on öine temperatuur -4...+4°C. Endiselt tuul on loodest ja maksimaalsed puhangud rannikualadel võivad ulatuda 20m/s ja sisemaal 15m/s. Õhutemperatuur jääb ida pool miinusesse ja lääne pool plussi. Esimesel uue aasta päeval võib päeval meile särada mitmel pool ilus päike ja õhutemperatuur tõuseb ka igal pool plussi. Päeval tuul nõrgeneb puhudes läänest ja edelast 5-11m/s ja rannikualadel puhanguti kuni 15m/s. Õhutemperatuur on +0...4°C. 

02.01.2020

 Ilm püsib ka aasta teisel ööl muutliku pilvisusega ja olulise sajuta, õhutemperatuur on märksa soojem teisel aasta ööl, jäädes vahemikku -1...+4°C. Tuul püsib sama tugev ja samasuunaline eelnenud päevale. Aasta teisel päeval on samuti oodata vahelduvat pilvisust ja kohati päikesepaistet,  tuul püsib samasuunaline ja sama kiire eelnenud ööle. Päeval õhutemperatuur tõuseb +2...6°C. 

03.01.2020

 Hetkeseisuga uue aasta kolmandal ööl ei tohiks õhus öökülma Eestis esineda. Edela tuul tugevneb puhkudes 7-12m/s, rannikualadel puhanguti kuni 17m/s. Ilm võib pilvisemaks taaskord muutuda. Öine õhutemperatuur jääb 0...4°C vahemikku. Päeval on pilvisem, aga kohati endiselt võib esineda päikesepaistet, lisaks edelatuul muutub veel tugevamaks, 8-15m/s, rannikul puhanguti kuni 23m/s.  Õhutemperatuur on +2..6°C ja ootame ka selle juurde uue aasta esimest vihmasadu. 

04.01.2020

Öösel võib tulla ka uue aasta esimest lörtsi vihma sekka, tahkeid sademeid tõenäoliselt Eestis ei esine. Õhutemperatuur on 0...4°C. Tuul võtab vaikselt hoogu maha. Rannikualadel maksimum 20m/s puhangud. Päeval on sooja oodata 2...6°C.  Õhtul temperatuur hakkab langema. 

05.01.2020  

Öösel on õhutemperatuur sisemaal -1...-4°C, saartel 0...2°C. Tuul muudab suunaks põhja poolt tulenev tuul ja päeva jooksul tuul nõrgeneb.  Päeval on vahelduva pilvisusega ilm, mitmel pool samas võib esineda päikesepaistet ja õhutemperatuur on Lääne Eestis 0...2°C, ida Eestis -4...0°C. 

See on mu selle aasta viimane blogi postitus, seega blogi tiim soovib teile Head Vana Aasta Lõppu! 

Kohtume uuel aastal uue hooga. Ka terve järgmine aasta 2020 olen mina peamine blogi autor, seega mul suur rõõm sellega tegeleda ja anda oma panus sellesse terve uus aasta.   
Kategooriad: Blogid

52. nädala ilm (23.–29.12.2019)

Ilm ja inimesed - 26. Detsember 2019 - 14:00

Ootamatult sadanud lumi 26.12.
OLULISED TEATED: ARVUTIL JA INTERNETIÜHENDUSEL ESINES MITU PÄEVA TEHNILISI RIKKEID JA SELLE TÕTTU ON POSTITUS KOHALE JÕUDNUD HILINEMISEGA. VABANDAME EBAMUGAVUSTE PÄRAST. Teine autor (Kaivo) on vanglas ega saa postitusi teha. Võimalik, et ta saab millalgi kevadel avavanglasse ja siis on ta osalemine siin ka võimalik.
23.12.2019 Esmaspäev

Esmaspäeval oli meil plusskraadides, üsnagi tuulevaikne ilm. Öökülma ei esinenud mitte kuskil ja õhutemperatuur oli maksimaalselt  6 °C kraadi. Oli enamjaolt pilves ja mõnus hilissügisene ilm. 
24.12.19 Teisipäev

Jõululaupäeval andis tunda üle Eesti, et meil tänavu mustad jõulud nii öelda. Öö oli soojem kui oli Pühapäev vastu esmaspäeva, samas maksimaalne jäi madalamaks, ainult 5,6 °C oli maksimum temperatuur jõululaupäeval. Ilm oli endiselt tuulevaikne.
25.12.19 Kolmapäev

Ka jõulu esimene püha andis üle Eesti end täiesti "mustana" tunda. Eilne minimaalne temperatuur oli täpselt 0,0 °Ć (Heltermaa) ehk läks juba päris külmaks kohati. Maksimaalne temperatuur oli (Pärnu) 5,3°C. Õhk oli endiselt igal pool väga niiske. 
Laiali saadeti erakorraline ilm.ee reedene ilmateate (reedel tekkis süsteemitõrke puhul eksitus ja automaatika pani teele nädal aega vana ilmateate, kuid nüüd on tõrge eemaldatud ja kõik on jälle tavapärane).
26.12.19 Neljapäev

Teisel jõulupüha öösel esines kohati öökülma juba ka õhus. Endiselt enamik kohtades on ilm pilvine ja esineb sademeid, peamiselt vihma kui ka lörtsina, aga ida Eestis pole välistatud ka lumesadu. Täna on ilm natukene tuulisem, aga peamiselt endiselt rahulik ilm. Kuid kohati võib esineda ka päikesepaistet. 

27.12.19 Reede

Öösel võib esineda mitmel pool üle Eesti hooglund ja lörtsi. Tuul puhub loodest ja põhjast 5-10m/s ja rannikualadel puhanguti kuni 15m/s. Õhutemperatuur öösel on -2...+2°C. Päeval tuul võtab n.ö hoogu juurde ja puhub 6-12m/s ja rannikualadel puhanguti kuni 17m/s. Tuul on põhja ja kirde suunaline. Õhutemperatuur on -3...0°C. Teed muutuvad igal pool libedaks ja on üks talvine päev vahelduseks sügisele. 

28.12.19 Laupäev

Reede vastu laupäeva ööd muutub ilm vahelduvale pilvisusele ja sadu lõppeb mitmel pool ära. Öine õhutemperatuur on -4...0°C. Tuul püsib endiselt samast suunast ja kiirusel. Päeval on pilves selginimistega ilm ja tuul nõrgeneb, aga püsib põhja suunaline, 3-9m/s, aga õhtuks muutub tuulesuund lääne suunaliseks. Õhutemperatuur püsib -4...0°C (õhtul võib saartel plusssi minna). 

29.12.19 Pühapäev

Öösel on pilves selginimistega ilm, kohati võib esineda lume ja lörtsisadu. Tuul pöördub edelasse, puhudes 5-12m/s ja rannikualadel puhanguti kuni 16m/s. Öösel on temperatuur (-1...-6°C). Hommikuks tõuseb kogu lääne Eestis õhutemperatuur pluss poolele. Päeval on ilm pilves selginemistega. Kohati sajab lund ja lörtsi, teed võivad muutuda libedamaks ja tuul võib vaikselt hakata muutuma tormisele omasemaks. Mandril puhanguti kuni 15m/s ja rannikualadel puhanguti kuni 20m/s. Päeval tõuseb enamjaolt igal pool plussi, välja arvatud ida Eestis võib jääda veel õhus temperatuur alla nulli. Päeval on oodata -1...+4°C.  

Järgmise nädala alguses on oodata õhutemperatuuri igal pool üle nulli ja Esmaspäev ja sooja õhuvool võib isegi kesta ka Jaanuari alguses, seega, kui kõik hästi läheb, saame Pühapäeval teile edasatada uue ilmateate ja parimal juhul hilisemalt Esmaspäeval. 

  

    

     
Kategooriad: Blogid

51. nädala ilm (16 - 22.12.2019)

Ilm ja inimesed - 16. Detsember 2019 - 13:38

 Osalised teated: Gert sai vasakule käele sõrmeluu murru, eelmisel nädalal jääl kukkudes, seega on nüüd mul töö tegemine osaliselt raskendatud ja teen seda blogi ühe käega. Teine autor Jüri saadeti seoses Ülikooliga välismaale lähetusele ja seega puudub tal aeg ja võimalus mind asendada. 

16.12.19    Esmaspäev

Õhutemperatuur on taaskord Eestis kerkinud üle 0°C. Lund oli veel hommikuse seisuga kl 11.00 Ilmateenistuse andmetel kesk-eestis. Täna jätkub meil ilm pilvisena ja aegajalt sajab kohati hoovihmu. Tuul võtab õhtul "hooogu maha". Õhutemperatuur on +1..+6°C. 

17.12.19  Teisipäev

Öösel on pilves selginimistega ilm, kohati sajab vihma ja lörtsi, hommikuks sajuhood harvenevad. Tuul on edelast ja lõunast 5-10 m/s ja rannikul kohati puhanguid kuni 17 m/s. Õhutemperatuur on öösel +1....+5°C. Päeval on samuti pilves selginemistega ilm ja tuulekiirus ega suund ei muutu päeva jooksul, ainult õhutemperatuur tõuseb +3...+6°C. Kohati võib esineda hoovihma. 

18.12.19 Kolmapäev

Öösel on enamjaolt pilves ja kohati sajab vihma ja lörtsi. Tuul puhub lõunast 2-8m/s (ehk praktiliselt olematu). Lääne pool Eestis võivad samas puhangud ulatuda 12-14m/s. Öösel on õhutemperatuur +1..+5°C. Päeval on peamiselt pilves ilm, kuid kohati võib esineda hoogvihmu. Päeval tuul tugevneb 8-15m/s, puhanguti kuni 25 m/s (max puhanguid oodata saartel).  Seega ilm muutub kolmapäeva päeval tormiseks mitmel pool üle Eesti, kaasaarvatud mandri aladel. Õhutemperatuur päeval tõuseb +3...+9°C.  Õhtul võib temperatuur langema hakkata.

19.12.19 Neljapäev

Neljapäeva öösel on oodata pilves selginimistega ilma ja mitmel pool esineb hoovihma või hooglörtsi. Öösel ilm on endiselt väga tuuline, puhanguid on oodata endiselt saartel kuni 25m/s ja mandril maksimaalselt kuni 20m/s. Õine õhutemperatuur on 0...+3°C. Päeva jooksul tuul nõrgeneb. Päeval võib mitmel pool üle Eesti näha päikest ja pilvisust on oodata vähesel määral. Tuul muudab suuna läände jäädes vahemiku 3-9m/s,  saartel puhanguti kuni 15m/s. Päeval on oodata õhutemperatuuri +1...+5°C. (Ilm on sügisele omapäraselt ilus ja päikeseline hetke prognoosi alusel.)

20.12.19.  Reede

Kuna ilm muutub Neljapäeval selgeks, on oodata Reedel ka selletõttu öökülma. Ilm on pilves selginimistega, ja seega võib õhutemperatuur langeda öösel mandri Eestis kohati lausa kuni -3°C juurde. Öine õhutemperatuur jääb vahemiku -3...+3°C. Ka päeval on pilves selginimistega ilm üle Eesti. Tuul pöördub lõuna-kagu suunale ja seda on oodata 4-10m/s ja kohati kuni 15m/s. Päeval õhutemperatuur tõuseb 0...+4°C (üksikutes kohtades võib veel lõuna ajal olla õhutemperatuur alla 0°C). 


21.12.19 Laupäev 

Kagutuul püsib ka Laupäeval, mandril on puhangud 10m/s, rannikualadel kuni 14m/s. Õhutemperatuur öösel taaskord langeb kohati alla 0°C. Öösel on õhutemperatuur -2...+3°C. Päeval on oodata õhutemperatuuri tõusu, mis on kogu Eestis 0...+5°C. Ilm on pigem pilvine ja kohati esineb selginimesi, aga sadu enamjaolt kuskil oodata ei ole ja kui ka kuskilt miskit tuleb, siis seda on oodata vihmana. 

22.12.19 Pühapäev 

Madalrõhu ala "lööb" kõrgrõhuala Eesti kohalt ilmselt pühapäevaks "minema". Öösel hakkab mitmel pool üle Eesti vihma sadama ja päeva jooksul võib igal pool Eestis esineda sadu, aga ainult vihmana. Öösel on õhutemperatuur 0...+5°C.  Päeval õhutemperatuur tõuseb +3...+6°C vahemiku. Tuulekiirus on sarnane laupäevasele. 

 Hetkel jääb püsima hilissügisele omane ilm ja talve veel ei tundu tulevat, ega võitu saavast meie imeilusast hilissügisesest. Eks tehke oma pakkumised 52.nädalaa ilma osas, mu sisetunne kahtlustab "musti ja sooje jõule". Eksnäis mida pühapäev või tuleva esmaspäev prognoosid näitavad.

Hetkeilm taeva poole vaadates Koplis. Ilusad pilved ja kohati esineb ka hoogvihmu ja hetkel on siin +4°C 

Kategooriad: Blogid

50. Nädala ilm (09.12.2019-15.12.2019)

Ilm ja inimesed - 8. Detsember 2019 - 13:15
 Jüri ema on endiselt halvas seisus, Kadri samamoodi saab hakkama raskustega. Lisaks oli põnev juhtum, kui ühel päeval olevat Jüri välja läinud ja siis läks tema töö lähistel Revali, kus reaalselt naine oksendas 5 minutit õlleklaasi keset kohvikut ja paks mees istus trepil ees, tegi suitsu, kes ei lubanud liikuda otse mööda, kuna kaalus palju. Lisaks naabrinaine ehk ühistu esinaine, ütles talle Laagri Hesburgeri ees, et tema siit sisse minna ei või, keelas avalikus ruumis teisel inimesel liikuda seni kuni ise lasi endal püksid täis. Tegemist on siis Teelise 9, Tallinn Korteriühistu väga tähtsa esinaisega. Kes kuidagi ei saa enda eluga hakkama ja peab seetõttu enda naabreid kogu aeg kiusama, meenutab "Tõde ja Õigus" naabrit.

Hetkel valitseb Eestis mõnus sügisene ilm. Miinuskraade hetkel õnneks mitte kuskil ei ole, vaid tavaline sügis jätkub meie kalendrilistel sügispäevadel. Muidugi kohati paistab ka päike hetkel, ja ilm on mitmel pool vahelduva pilvisusega. Uuel nädalal on kahjuks oodata taaskord öökülma.

09.12.2019 Esmaspäev

 Öösel vastu tänast õnneks kusagil õhus öökülma oodata ei ole. Ilm küll siiski on pilvine. Hommikul sajuhood tihenevad ja peamiselt on neid oodata vihmana ja halvimal juhul ka lörtsina. Puhub edelatuul 6-11m/s ja saartel puhanguti 15m/s. Rannikualadel muutub ilm tuulisemaks päeva jooksul kus puhangud võivad taaskord kerkida kuni 22m/s. Sooja on ööpäeva vältel +1...7°C. 

10.12.2019 Teisipäev

 Olgem õnnelikud, sest öökülma ei tule veel ka ööl vastu teisipäeva. Miinimum temperatuur öösel on 0°C. Sademeid on oodata peamiselt vihmana, kuid kohati ka lörtsina. Tuul muutub loodesse ja selle kiiruseks jääb 5-10m/, rannikualadel puhanguti 14m/s. Päeval võib sademeid sadada mitmel pool üle Eesti igal kujul, nii lörtsi, lume, vihma kui ka märja lumena. Päeval võib veel olla temperatuur kuni +5°C, aga pärastlõunal hakkab õhutemperatuur langema.  

11.12.2019 Kolmapäev

 Ilm on öösel vahelduva pilvisusega. Mandril langeb termomeetrinäit alla 0°C igal pool, jäädes vahemiku -1°C...-5°C. Saartel on temperatuur 0...+2°C. Hommikul tuul tugevneb taaskord 7-15m/s. Seoses ilma muutusega, temperatuur hakkab taaskord tõusma ja kui on mingit lund kuskil maha tulnud, siis see hakkab sulama.  Päeval on sooja 0...+4°C. Ilm on siiski tuuline kogu päeva.

12.12.2019 Neljapäev 

 Öösel on temperatuur taas mandril langenud -5°C ja saartel on endiselt oodata +2°C öösel sooja. Kohati esineb lörtsi ja lumesadu, kuid rannikualadel on sademeid oodata vihmana. Tuul pöördub lõunasse ja päeva jooksul taaskord üle Eesti õhutemperatuur tõuseb igal pool üle 0°C.  Sooja on oodata päeval +1...+5°C. Enamjaolt pilves ilm, aga kohati võib esineda sadu vihmana. 

13.12.2019 Reede

 Reede öösel õhutemperatuur üle Eesti püsib 0°C ümbruses. Tuul on endiselt lõunast või kagust. Kohati võib esineda sademeid vihmana, ja kohati ka lörtsina. Päeval õhutemperatuur on +0...+4°C. 
Tuul jääb mõõdukaks.

14.12.2019 Laupäev 

 Laupäeva öösel õhutemperatuur -2°C kuni +2°C. Kohati võib esineda tahkeid sademeid, kuid peamiselt lörtsi või märja lumena, kohati ka päris lumena.. Päeva jooksul õhutemperatuur kõikjal tõuseb üle 0°C, seega tahke lumi taaskord natukene saab sulada. Ilm on tuuline, sisemaal on oodata puhanguid kuni 15m/s ja rannikualadel kuni 18m/s. 

15.12.2019 Pühapäev

 Öösel jääb õhutemperatuur üle Eesti üle 0°C. Oodata on +1..+3°C sooja öösel. Päeval on oodata sooja +2..+4°C. Ilm on valdavalt pilvine üle Eesti ja sademeid võib oodata märja lume kui ka lörtsina, kohati võib sadada sekka natukene lund. 

Ilm püsib endiselt hilissügisene ka tuleval nädalal, lisaks on eeloleva nädala prognoosimine siiani olnud kõige raskem, kuna ilmastikuolud on vägagi muutlikud hetkel, ei saa üldse kindel olla selles, mis ilma tegelikult järgmine nädalavahetus toob, aga hetkel tundub see kõige usaldusväärsem minu jaoks sisetunde järgi. Muidugi ilm peaks veel püsima hilissügisene ja talve veel reaalsel kujul oodata ei ole. Kuid sisimas loodame kõik, et jõulud tuleks valged, aga sinnamaani on hetkel liiga palju prognoosida, selle kohta saate täpsema info 52.nädala ilma prognoosis. Seega varugem kannatust ja nautigem sügist edasi täiel rinnal. 

Lumekaarti vaatame lähete, siis näete, et selle nädala prognoos vastas tõele, et lumi tõesti on igalt poolt ära sulanud, järgmine pühapäev samas tõenäosus, et kuskil lumekaart jälle näitab väikeseid numbreid. Lisaks hetkel on soe ja pilves selginimistega sügisilm, et nautigem seda! 
 
Kategooriad: Blogid

49. Nädala ilm (02.12.2019-08.12.2019)

Ilm ja inimesed - 2. Detsember 2019 - 18:42
Blogi autori (J.K) seis on kriitiline, kuna ta ema viidi haigla Laupäeva õhtul, ja Kadri jõudis tagasi tema juurde. Seega J.K hetkel blogi ei täienda. 

Eelmise nädala (48) lõpus tuli mitmel pool üle Eesti äkitselt lumi maha. Tallinnas pole lumi siiani ära sulanud, aga kui aus olla, siis nädala teiseks pooleks peaks olema lumi sulanud. Vaatame mis ilma oodata on eesoleval nädalal.

Nagu näha on kohati ikka väga paks lumi maas olnud, loodetavasti sulab veel ära igalt poolt üle Eesti, kui veab neil, kes lund veel ei soovi.

Tänase päeva jooksul läks ilm peaaegu igal pool üle sulale, välja arvatud Ida Eesti. Samas praegu õhtuks on õhutemperatuur langenud taaskord alla 0°C kraadi mitmel pool üle Eesti.

03.12.2019 Teisipäev

  Mitmel pool taevas selgineb, seetõttu on oodata öösel ka endiselt miinuskraade ja lumikatet on ka seetõttu veel homme näha. Saartel ja Lääneranniku võib esineda lörtsi või/ja lumesadu. Tuult on oodata puhanguteni kuni 13 m/s. Öösel on õhutemperatuud 0...-6°C. Päeval muutub ilm taas pilvisemaks ja sooja on oodata maksimaalselt kuni +4°C. 

04.12.2019 Kolmapäev

 Ilm muutub niiskemaks ja soojemaks. Taaskord muutuvad teeolud väga libedaks nagu oli eelmine nädal, seekord muutuvad teeolud tegelikult veelgi libedamaks. Seega olge ettevaatlikud. Sajab lörtsi ja vihma, öösel võimalus veel kohati lumesajule, aga päeval on sadu igal pool oodata vihmana. Öösel on õhutemperatuur -4...+5°C. Ilm on tuuline ja tuult maksimaalselt oodata on kuni 14m/s. Päeval on õhutemperatuur igal pool plussis, seega sooja on oodata +2..7°C. 

05.12.2019 Neljapäev

 Ilm muutub vägagi tuuliseks, sisemaal on oodata kuni 17m/s ja rannikualadel 20m/s tuulepuhanguid. Ilm on vahelduva pilvisusega ja erilist sadu oodata ei ole. Õhutemperatuur on ööpäeva jooksul +1...7°C. 

06.12.2019 Reede

 Ilm muutub veelgi tuulisemaks saartel ja rannikualadel, kus on oodata tuult 22m/s. Seega tuleb kerge sügistorm taaskord. Ilm muutub pilvisemaks ja mitmel pool üle Eesti sajab hoovihma. Õhutemperatuur on 2...9 kraadi ööpäeva jooksul, võimalik, et päeval tõuseb igal pool üle Eesti õhutemperatuur üle 5°C. 

07.12.2019 Laupäev

 Endiselt oleme madalrõhkkonna poolt mõjutatud ka nädalavahetusel. Ilm on endiselt tuuline, sisemaal puhanguid kuni 17m/s ja rannikualadel kuni 21m/s tuulehiile on oodata Laupäeval. Sademeid on oodata ainult vihmana üle Eesti. Õhutemperatuur on +2...8°C, saartel võib isegi olla 9°C.

08.12.2019 Pühapäev

Tuul annab Pühapäeval natukene järele. Sisemaal on oodata puhanguid kuni 13m/s ja saartel kuni 15m/s. Ilm selgineb mitmel pool ja on oodata päikesepaistet mitmel pool üle Eesti. Selge ilma tõttu on oodata ka ilma jahenemist. Ilm on ööpäeva vältel +0...5°C. Kohati esineb sademeid, peamiselt vihmana kuid kohati võib esineda ka märga lund kui ka lörtsi. Lund  tahkena oodata ei ole.   Kategooriad: Blogid

48. Nädala Ilm (25.11-01.12.2019)

Ilm ja inimesed - 24. November 2019 - 12:56
 Nädalalõpuga on läinud ilm külmaks igal pool mandri Eestil. Vaatame mis ilma on oodata tuleval nädalal. Hetkel kell 12.00 valitsevad üle mandri Eesti miinuskraadid.

 Esmaspäev 25.11.2019

 Õhutemperatuur ööl vastu homset langeb taaskord rohkelt. Oodata on õhutemperatuuri vahemikus -6°C, kuid kohati võib temperatuur langeda kuni miinus 10°C piiridesse. Tuul puhub kagust ja lõunast 2-8m/s. Ilm on vahelduva pilvisusega, pilvise ilma korral, ei lange temperatuur -10°C juurde. Päeval ei ole mandril muutust oodata, seega miinuskraadid valitsevad Eestimaa mandri osas edasi ka kogu päeva. Muidugi muutub see, et ilm muutub pilvisemaks, aga sadu ei ole oodata. Päeval saartel õhutemperatuur tõuseb +3°C.  Tuulekiirus püsib vahemikus 2-8m/s.

 Teisipäev 26.11.2019

 Pilvisus tiheneb veel enam, kohati võib esineda õrna lume ja lörtsisadu. Kuid enamjaolt on sajuta ilm. Öösel on õhutemperatuur +1° kuni -6°C. Päeva jooksul õhutemperatuur tõuseb mitmel pool üle mandri Eesti 0°C juurde, idas jääb õhutemperatuur miinusesse. Tuult on oodata 2-10m/s. Kuid enamjaolt on sajuta ilm kogu päeva.  
Kolmapäev 27.11.2019

 Enamjaolt pilves ilm, kuid võib esineda sademeid, nii vihma, jäävihma, lume kui ka lörtsina. Öösel on õhutemperatuur -3°C kuni +2°C, saartel ja rannikualadel jäävad temperatuurid suure tõenäosusega öösel plussi. Kõige külmem on ida poolsetes maakondades. Päeval õhutemperatuur on -1°C kuni +4°C. Miinus jääb ainult väikese tõenäosusega ida piirkonda, kuid on ka võimalus, et seal tõuseb õhutemperatuur üle 0°C. 

Neljapäev 28.11.2019

 Neljapäeva öösel õhutemperatuur hetkeseisuga tõuseb igal pool üle Eesti taaskord üle 0°C. Öösel on oodata sooja 0°C kuni +4°C. Päeval tõuseb õhutemperatuur +2°C kuni +7°C. Ilm samas muutub tuulisemaks, tuult on oodata kuni 12m/s. Sademeid on oodata ainult vedelal kujul. Kuid peamiselt on enamjaolt pilves ja sajuta ilm. 

Reede 29.11.2019

 Reede öösel püsib temperatuur plusskraadide poolel, õhutemperatuur ööpäeva vältel on +2°C kuni +7°C. Sademeid on oodata enamjaolt ainult vedelal kujul, ehk vihmana, sadu on oodata mitmel pool üle Eesti. Ilm püsib tuuline. 

Laupäev 30.11.2019

Öösel on taaskord oodata öökülma sellesse hilissügisesse aega. Kohati lausa kuni -3°C. (Ärge unustage taimi kaitsta öökülma eest jne). Päeval õhutemperatuur on üle Eesti plussis, 1-4°C on oodata sooja. Enamjaolt pilvine ilm, kohati võib esineda sademeid, vihma kui ka märja lumena.  Ilm püsib endiselt tuulisena. 

Pühapäev 31.11.2019 või 01.12.2019 või 335.01.2019 

 Jah, 335s päev, ehk siis on 30 päeva aastat veel jäänud. Blogi algne autor on suurim selles, et jätab kuu võimalikult kaua 01-na, sellest ka see 335.01.2019. Kuna teoreetiliselt on see sama, mis 01.12.2019.  Oodata on õhutemperatuuri järsku langus öösel, kuna ilm mitmel pool selgineb, lisaks on oodata lumesaju hooge. Kuid võib sadada suurema tõenäosusega lörtsi ja märga lund kui ka vihma. Õhutemperatuur võib langeda kuni -5°C öösel. Päeval on õhutemperatuur -1°C kuni +3°C, päeval miinuskraadid on suure tõenäosusega ainult Ida-Virumaa kandis.  Tuulepuhangud ulatuvad 14m/s. Ilm on vahelduva pilvisuse ja sajuhoogudega. 

Tahaksin lisaks tänada kõiki lugejaid ja lugejaskonda, sest olete võtnud osa, selle blogi lugemisest ja kommenteerimisest ja arutelust ja näete, et blogi siiani elab ja teemaks on endiselt, siiski ainult ilm ja seda meie kodumaa kohal. Igatahes tundub, et talv hakkab vaikselt tulema, aga ta veel ei võida seda võitlust, et sügis veel näitab enda võimu, seega küll millalgi talv tuleb, aga nautigem igat aastaaega ja ilma kuni seda meil on võimalik nautida. Muidugi, gismeteo, lubas Jõhvisse Teisipäeval 03.12.2019 31m/s tuult. Et jääme ootame, seda suurt tormi Ida-Virumaale.

 
  

 
Kategooriad: Blogid

47.nädala ilm

Ilm ja inimesed - 18. November 2019 - 18:59
 Möödunud nädal oli sügisele omane ja temperatuurid purustasid kohati päevarekordeid. Vaatame mida toob eesolev nädal.

Esmaspäev 18.11.2019

Täna on olnud kohati vihmane, enamjaolt pilvine ja üsna keskmise tuulekiirusega ilm. Täna veel ilmamuutust oodata ei ole. Soojakraadid ületasid täna taas kohati 9 kraadi piiri.

Teisipäev 19.11.2019

Homme on oodata üsna sarnast ilma. Ilm on tuulisem kui oli täna, tuulekiirust on oodata 5-10 m/s ja puhangud võivad ulatuda saartel 14m/s, kuid erilist tormi oodata kuskil ei ole. Ilm on enamjaolt pilvine ja hall, kohati võib sadada ka vihma. Lisaks on öösel oodata sooja 3 kuni 8 kraadi Celsiuse skaala järgi. Päeval tõuseb õhutemperatuur taas 9 kraadini.

Kolmapäev 20.11.2019

Kolmapäev on endiselt ilm pilvine, kuid tõenäosus kohati päikest näha on suurem kui oli täna ja on homme. Samuti kohati sajab uduvihma nagu tänagi. Tuult on oodata lõuna suunast, aga ilm on vaiksem ja oodata on puhanguid kuni 10m/s ainult.  Öösel on sooja 2-6°C ja päeval ulatub termomeeterinäit 8°C juurde. 

Neljapäev 21.11.2019

Neljapäev on oodata taas madalrõhkkonnaga ilma. Tuulekiirus suureneb taas, kohati kuni 15m/s. Saartel on saju tõenäosus suurem ja mandril on oodata pilves ilma, ilma sajuta. Öösel õhutemperatuur on 1-6°C ja päeval ootame sooja 3-7°C. 

Reede 22.11.2019

Reedel on oodata ilmas muutust. Ilm muutub külmemaks. Esineda võib Eestis kohati ka lörtsi kui ka lund. Õhutemperatuur on vahemikus -3 kuni +5°C. Tuult on oodata endiselt kuni 15m/s, mandril 5-10m/s. 

Laupäev 23.11.2019

Ilm on enamjaolt pilves. Kohati sajab vihma, lörtsi ja lund. Kohati on ilm selgem ja paistab päike. Tuul jääb nõrgemaks. Õhutemperatuur jääb vahemiku -5 kuni +4°C. 

Pühapäev 24.11.2019

Ilm muutub tuulevaiksemaks, seega puhub mõõdukas tuul, maksimaalsed puhangud saartel on kuni 11m/s. Õhutemperatuur võib olla mitmel pool terve ööpäeva miinus poolel. Öösel on -6°C kuni +2°C. Plusskraadid suuretõenäosusega on ainult saartel. Lisaks ka päeval mitmel pool on oodata miinuskraade päev läbi. Ilm on vahelduva pilvisusega ja üsna sademete vaene. Oodata on päeval maksimaalselt kuni 3°C sooja. 


Edasine prognoos tuleb nädala aja pärast. Hetkeseisuga ütlen, et külm ilm väga suure tõenäosusega püsima ei jää ja läheb soojemaks ja sügisele omasemaks tagasi pärast väikest külmalainet, mis on ees ootamas nädalavahetusel ja võib-olla ka järgmise nädala algul veel, aga siis peaks tagasi tõmbuma ja saame sügist edasi nautida, et ma hetke prognooside seisuga talvealgusele ei panusta, vaid lihtsalt kerge külmalaine tulemas, aga eks aeg näitab.

Head õhtut!   
Kategooriad: Blogid

46.nädala Ilm

Ilm ja inimesed - 11. November 2019 - 16:40
 Eelmine nädalalõpp osutus tegelikusest siiski soojemaks ja mitmel pool üle Eesti oli pühapäeval üle 10 kraadi sooja ja ka laupäev oli üsnagi soe Novembri kohta. Eile õhtul hakkas ilm taas maha jahtuma ja see ulmeline "kuumus" läks ära üle Eesti tasapisi. Samas kui siin oli 10 sooja, siis oli näiteks Lapimaa aladel kohati -34,5°C. 

Esmaspäev 11.11.19 

Vaatame, siis millist ilma on oodata eesoleval nädalal, täna küll õhutemperatuur jahtus üle Eesti, enamjaolt oli igal pool pilvine ilm, kohati esines sademeid ja võib veel õhtulgi siin ja seal sadu esineda. Eeloleval õhtul/öösel võib esineda samas kohati ka öökülma, kus temperatuur ulatub 
-1°C-ni õhus. 

Teisipäev 12.11.19

Öösel peaks saabuma kõrgrõhkkond Eesti pinnale, Lääne-Eestis kiireneb tuul, mis puhub lõuna ja kagu suunast. Homme võib kohati esineda päikesepaistet, kuid enamjaolt on ilm pilves ja esineb sademeid nii vihma kui ka lörtsina. Päeval on temperatuur igal pool üle Eesti plussis. Sooja ootame kokku kuni  9 kraadi päeval.  

Kolmapäev 13.11.19

Kolmapäeva öösel tuulekiirus võtab hoogu juurde ja puhanguid on oodata 14-17 m/s, (üle 14m/s) tõuseb tuulekiirus suuretõenäosusega ainult saartel. Öösel on sooja 3-8 kraadi ja päeval võib temperatuur ulatuda Eestis taas 10°C päeval. Kuid ilm on siiski ka päeval veel tuuline. Sademeid ootame antud päeval ainult vihmana. 

Neljapäev 14.11.19

Neljapäeva öösel jääb sadu mitmel pool vähemaks või lõpeb. Tuul muutub taas tugevamaks, puhanguteni 18m/s. Öösel on oodata sooja 6-10°C. Päeval temperatuur tõuseb veelgi ja sooja on oodata kuni 13°C.  

Reede 15.11.19

Reede öösel on oodata ilma muutust. Tuul hakkab nõrgenema, sadu üle Eesti hakkab laabuma. Pilved hõrenevad ja ilm muutub selgemaks. Pealekauba ka öösel seetõttu ootame madalamaid temperatuure, täpsemalt õhus on oodata 0-6°C sooja. Maksimaalseks tuulepuhanguks on oodata 11m/s. Päeval, ilm on vahelduva pilvisusega, kuid mitmel pool endiselt valitseb päeval hall ilm edasi, kohati võib olla päikeseline. Päeval ootame sooja 3-7°C. 

Laupäev 16.11.19

Laupäeval kohati on oodata õhuniiskuse langemist. Lisaks on öösel oodata taaskord öökülma. Päeval muutub ilm kohati tuulisemaks. Ilm on enamjaolt endiselt paljudes asukohtades üle Eesti hall. Öösel võib temperatuur langeda kohati -2°C. Päeval on oodata sooja 4-8°C. 

Pühapäev 17.11.19

Ilm on endiselt tuuline ja kohati esineb sademeid, aga tulemas on need vihmana. Päeval võib esineda ka kohati päikesepaistet. Öösel on ilm taaskord soojema ja väga suure tõenäosusega öökülma oodata ei ole. Öösel temperatuur on kuni 9°C. Päeval on oodata sooja 8-10°C. 

Nagu näha on ees ootamas meid üsnagi sügisene nädal, mis isegi on rohkem sügis kui hilissügis. Ilm püsib enamjaolt hall ja pilvine edasi. Kahjuks lugejad, kes loodavad praegu, et ilm muutuks lumiseks või päikeseliseks ja sellel hallil massil ükskord ka lõpp tuleks, on vaja varuda kannatust ja veel oodata. Inimesed, kes on rahul soojade ilmadega ja sellega, et meid valitseb üks hall ilm pidevalt, saavad ennast täiesti mugavalt ja rahulikult tunda, et ilm püsib üldiselt soe. Mulle isiklikult meeldib soe November, sest arve küte eest on jõulukuul sellisel juhul madalam. 

Ilusat nädalat teile, vajadusel võtke ühendust, andaverros@gmail.com 

  
Kategooriad: Blogid

44.nädala ja 45. nädala ilm

Ilm ja inimesed - 6. November 2019 - 19:05
Tere, mina olen blogi kaasautor Gert Ekholm. Mina olin suur huviline ja fän antud blogile, milletõttu otsustasin, et jätkan senikaua ise blogi täitmist kuni Kaivo viibib kinnipidamis asutuses. Ehk siis 1 aasta ja 2 kuud, on Kaivo Lõppe blogi kirjutamisest eemal. Vahel võib-olla leiab Jüri Kamenik ise aega ja tegeleb blogiga ise kui tal endal peaks kõik korras olema. Endast ütleksin nii palju, et blogimisega puutusin kokku väga ammu kui olin väga kirjaoskamatu, hetkel väga vabandan, juhul kui eksin ja teen kirjavigu antud blogis, lisaks olen viimasel ajal viibinud Eestist üle poole aasta eemal, seega andestage mulle ja võtan igat kommentaari trükivea osas tõsiselt ja õpin vigadest, et edasipidi kirjutada ilusama vaatega blogipostitusi teile.

Alustame siis eelmise nädala ülevaatest, mis ajast saati on blogi täitmata jäänud. Edasipidi jõuavad teieni kõik blogi postituses kas Pühapäeval või Esmaspäeval tuleva või eeloleva nädala ilmaprognoosi kohta.

28.10.2019 Esmaspäev

Kohati esines Eestis öökülma ja oli ka miinuskraade hommiku tundidel. Temperatuuri maksimum ulatus 9 sooja kraadini Celsiuse skaalal. Kuid ööpäeva keskmine püsis pluss kraadide juures (edasipidi kraadide all mõtlen alati Celsiuse skaalat). Suhteline õhuniiskus oli enamjaolt 80-90% vahel. Tuult oli tugevamini ranniku aladel, aga keskmiselt oli päev Eestis üsnagi tuulevaikne. Kohati esines sademeid. Sademeid esines lääne, lõuna kui ka ida Eestis. Kuid Viljandis oli 5,4h päikesepaistet ja mõnes kohas ei esinenudki päikesepaistet.

29.10.2019 Teisipäev

 Teisipäeval esines samuti öökülma, kuid ööpäeva keskmine jäi siiski peaaegu igal pool üle null kraadi, ehk päev oli endiselt hilissügisele omane, ainus erand oli Väike-Maarja, kus ööpäeva keskmiseks temperatuuriks jäi -0.2 kraadi. Keskmine õhuniiskus varieerus 71-92% . Tuulekiirus ei erinenud väga palju Esmaspäevast, kohati oli tuulisem, aga üldjoontes üsna rahulik. Rannikualadel esines puhanguid 18m/s juures. Sademeid esines mitmel pool üle Eesti. Samas päikese paistet oli kõige enam Lääne-Nigulas, kus päike paistis lausa kokku 6,7h ja Eestis esines kohti kus päikest üldse päeva jooksul näha ei olnud.

30.10.2019 Kolmapäev

Tegemist oli üsnagi külma päevaga Eestis, sest kohati olid peaaeegu ööpäev läbi miinuskraadid, näiteks kui Põhja-Tallinnas ei läinud üldse miinusesse, siis Laagris oli terve päeva olnud miinuses. Eestist täpsemalt rääkides, siis kõige külmemaks jäi ööpäeva keskmine Toomas, millele järgnesid: Türi, Viljandi ja Jõgeva, kus ööpäeva keskmine temperatuur jäi reaalselt alla -2 kraadi. Õhk oli sel päeval ka kuivem, kuna keskmine õhuniiskus oli 62-90%. Kuid võrreldes Esmaspäeva ja Teisipäevaga oli antud päev tuulevaiksem, eriti just rannikualadel, sisemaal kohati oli tuult enam kui eelnevatel päevadel. Sademeid esines rannikualadel ja Jõhvis. Kuid antud päeval võis kohati näha päikest ja enim oli seda kohas nimega Kuusiku, seda oli kokku lausa 7,5h ja taas oli kohti kus päikest näha ei olnud Eestimaa pinnal.

31.10.2019 Neljapäev

Neljapäeval oli keskmiselt üle Eesti soojem kui oli Kolmapäev. Ööpäeva keskmine jäi alla nulli ainult Jõhvis, aga miinum temperatuur esines Jõgeval -5,5 kraadi. Kuid rannikualad olid taas soojemad kui sisemaal, aga keskmiselt oli hilissügisele omane temperatuur üle Eesti. Õhk oli niiskem kui Kolmapäeval, sest protsendi vahemik oli 73-96% juures. Tuulekiirusel ei olnud erilist vahet Kolmapäevaga. Rannikualadel oli tuulisem kui sisemaal. Sademeid esines mitmel pool üle Eesti. Päikesepaistet oli antud päeval vähem kui oli eelnevatel päevadel, rekord kohaks mõõdeti Roomassaare 3,4h päikesepaistega ja samuti esines jälle kohti Eestis, kus päikest polnudki päeva jooksul näha.

01.11.2019 Reede

Reede oli soojem kuna ööpäeva keskmine ei ulatunud mitte kuskil ümber Eesti miinuskraadidesse. Kuid Jõhvis mõõdeti -2,9 ööpäeva miinimum temperatuuriks. Kuressaares oli see-eest 9,4 kraadi maksimumiks mõõdetud, ehk vahe on nii väikses riigis nagu Eesti ööpäevas enam kui 10 kraadi. Keskmise vahemik oli 1,3 kuni 7,6  kraadi, ehk nii suurt varieeruvust ei esinenud keskmises ööpäevatemperatuurides nagu esines miinimumi ja maksimumi vahel. Keskmine õhuniiskus oli 65-93%. Keskmine tuulekiirus oli 1,1m/s kuni 9m/s ja tuulisem oli rannikualadel ja sisemaal oli tuulevaiksem. Peamiselt esines sademeid Narvas ja Vilsandis, kuid oli ka kohti kus esines sademeid vähesel määral ümber Eesti erinevates asukohtades.  Päikesepaistet esines mitmel pool üle Eesti samuti, kuid enamasti Roomassaares, kus päikesepaistet oli lausa 7 tundi ja oli ka kohti, kus päikest ei olnud üldse päeva jooksul näha.

02.11.2019 Laupäev

Uus kuu algas sedasi, et ööpäeva keskmisest temperatuurid jäid üle Eesti üle 0 kraadi juba teist päeva järjest antud Movembri kuul. Miinimum külma esines taaskord Jõhvis ja kõige rohkem sooja Ristnas. Keskmine temperatuur oli 0,1 kuni 6,6 kraadi. Õhk oli antud päeval niiskem kui eelnevatel, õhuniiskus jäi vahemiku 80-99%. Tuulekiirus oli enamjaolt sarnane eelmistele päevadele antud nädalal. Sademeid võis esineda peaaegu igal pool üle Eesti. Andmed puuduvad Kuressaare osas, võite kommenteerida kui keegi mäletab, et seal kandis midagi Laupäeval sadas. Kuid oli heitlik ilm ja hilissügisele omane täiesti, siiski peab mainima, et päikesepaistet esines ka antud päeval ja kohas nimega Võru, kus mõõdeti 0,3h päikesepaistet. Paljudes kohtades ei esinenud üldse päikesepaistet.

03.11.2019 Pühapäev

Kolmas päev antud kuul veelgi soojemini. Lisaks ka kõige soojem päev oli see 44-al nädalal. Õhus temperatuurid miinusesse ei küündinud, kuid samuti ka üle 10 ei küündinud, kuigi prognoositi korra, et võib tulla 11, siiski jäi see piirduma 9,4 kraadiga Ruhnu saarel. Väike-Maarjas oli miinimum temperatuur 0,3 kraadi. Keskmine õhutemperatuur oli 3,5 kuni 8,1 kraadini ümber Eesti. Antud nädalal oli õhk kõige niiskem samuti sel Pühapäeval kus keskmine õhuniiskus oli 89-100%. Terve päev oli üle Eesti enamjaolt tuulevaikne, keskmiselt oli tuulekiirus 1m/s kuni 5,7m/s, tugevam tuul esines rannikualadel. Üle Eesti esines sademeid terve ööpäeva jooksul aeg-ajalt.  Antud päev oli 44.nda nädala kõige soojem, niiskem, sademeterohkeim, aga selle eest ei esinenud meil mitte kuskil üle Eesti päikesepaistet.


04.11.2019 Esmaspäev - Nädal 45

Juba nädal 45? Nii ruttu need aastad lähevadki, pean mainima. Nüüd räägime ilmast edasi.

Esmaspäeval temperatuur jäi samuti pluss poolele ja keskmine oli 2,5 kraadist kuni 6,9 kraadini. Soojem ikka rannikualadel ja jahedam sisemaal. Õhuniiskust oli natukene vähem kui oli Pühapäeval, täpsemalt oli õhuniiskus keskmiselt 82-98%. Ilm muutus kohati Eestis tuulisemaks, keskmine oli 2,7m/s kuni 13,1m/s ja suurim puhang esines Pakris, kus mõõdeti 20,6m/s tuulekiiruseks. Kuid ka üldjoontes oli antud päev tuulisem. Sademete kohapealt oli ilm võtnud pöörde, eriti jõhkralt esines sademeid Lõuna-Eestis, põhja Eestis eriti sademeid ei esinenud. Samuti põhjas oli ilm pilves ja lõunas oli sademete rohke, peamiselt sadas sel päeval vihma. Päikest ei olnud samuti võimalik kuskilt Eestimaa pinnalt kätte püüda.

05.11.2019 Teisipäev

Teisipäeval jäi samuti ööpäeva keskmine temperatuur igal pool pluss kraadide juurde, olles 1,4st kraadist kuni 4,8 kraadini üle Eesti, ööpäeva keskmine, mis tähendab, et igal pool oli temperatuuri poolest hilissügisele omane ilm. Samuti õhus ei esinenud öökülma Teisipäeval. Õhk muutus kohati kuivemaks, sest õhuniiskus langes, mille juures oli keskmine õhuniiskus 74-98%. Ilm oli Teisipäeval kohati ikkagi vägagi tuuline, keskmiselt jäi üle Eesti tuulekiirus 3,1m/s kuni 12,9m/s-ini. Taaskord esines sademeid tohutult lõuna pool Eestit, ja põhja Eestis sademeid, ei esinenud. Samuti ametlike andmete järgi päikesepaistet eile Eestimaa pinna peal näha ei olnud.

06.11.2019 Kolmapäev

Täna on lõuna Eestis sadanud lund ja erinevaid sademeid, põhja Eestis oli kuiv ilm, sademeid pole esinenud, lisaks Tallinnas oli mitu tundi kohata päikesepaistet. Lisaks ilm on endiselt mitmel pool üle Eesti üsnagi tuuline. Temperatuur on olnud päris mitmeid tunde lõuna ja lääne kui ka ida Eestis miinuse poole peal, aga põhjas enamjaolt plussis ja rannikualadel enamjaolt samuti plusskraadid.


07.11.2019

Homme ehk Neljapäev. Eeloleval ööl võib õhutemperatuur üle Eesti langeda miinusesse, kuid on üksikuid anomaaliaid, kus temperatuur võib jääda pluss poolele, umbes null kraadi lähedusse. Kohati esineb sademeid, peamiselt lund, kohati ka lörtsi, lörts tõenäoliselt jääb saarte piirkonda. Põhja ja ida Eestissse sademeid oodata ei ole, vaid on pilves selgiministega ilm. Homme päeval ületab termomeetri näit taas nullkraadi mitmel pool, kuid ida Eestis, on endiselt miinuskraadid ööpäeva jooksul. Ilm on pilves selginemistega, et kohati võib näha päikesepaistet. Ilm on endiselt üsna tuuline, puhangud ulatuvad 13m/s. Üldiselt üle Eesti on tuul 5 kuni 10 m/s.

08.11.2019 Reede

Ülehomme on tõenäosus, et ka põhja Eestis võib esineda õrna lumesadu. Mandri Eestis on öösel temperatuur miinuskraadides ja saartel jääb temperatuur plusskraadide juurde. Kohati võib esineda udu. Lisaks võib esineda sademeid, mis on lume või lörtsina. Kuid õnneks kui ka midagi tuleb, on lootus, et päeval ruttu see lumi ära sulaks, sest sooja ootame 3st kuni 8 kraadini, lisaks võib esineda kohati õrna vihmasadu. Puhub mõõdukas tuul ja päeval pöördub tuulesuund lõunasse.

09.11.2019 Laupäev

Laupäeva öösel ootame pilvist ilma, kohati võib esineda udu ja sadada õrna vihma. Öine õhutemperatuur jääb plusskraadide juurde vahemiku 1 kuni 6. Päeval läheb ilm veelgi soojemaks, sooja ootame kohati kuni 9 kraadi. Enamjaolt on pilves selginemistega ilm. Tuult tuleb mõõdukalt 4-10m/s ja rannikul puhanguti 13m/s.

10.10.2019 Pühapäev

Pühapäeva öösel muutub ilm pilvisemaks ja sademeid on oodata vihmana. Õhutemperatuur öösel on 3 kuni 7 kraadi. Päeva jooksul tuul tugevneb ja on muutliku suunaga. Pärastlõunal jääb lõuna pool sajuhooge vähemaks. Päeval eeldatav temperatuur on 6 - 10 kraadi. Seega tuleb üks mõnusalt soe sügispäev, loodame, et selliseid esineks Novembris rohkem.

Kõik kaebused, küsimused ja muud mured saata vajadusel järgnevale e-mail aadressile: andaverros@gmail.com


Kategooriad: Blogid

43.nädala ilm (21.-27.10.2019)

Ilm ja inimesed - 23. Oktoober 2019 - 20:47
Kommentaariumi viide

Postitanud: Kaivo Lõppe, kes kasutanud allikaid: Riigi Ilmateenistus, Windy rak, Meteoblue, Wetterzentrale, Wetter und Klima
Kõik küsimused ja muud mured saata vajadusel kaivoloppe@gmail.com.

Teated : 
- TLÜs on töö jõudnud maksimaalse koormuseni, sh juhendamised, kaitsmised, õppeainete ja -kavade väljatöötamine jms. Lisaks kaks raamatut käsil, samuti doktorantuuri lõpetamise ettevalmistus.
HOIATUSED : 
Tuleb sügisene nädal, mille lõpetab torm
Esmaspäevast kolmapäevani (21.-23.10) oli ilm sügiseselt pilvealune, esmaspäeval ka udune, teisipäeval oli selget taevast enam ja paljudes kohtades sai näha juba ära unustatud päikest.Paiguti sadas hoovihma ja uduvihma.Nõrk kuni mõõdukas tuul puhus peamiselt läänekaartest.Õhusooja oli piisavalt : öösiti 5...12, päeviti 7...15.
Neljapäeva (24.10) jätkab senist ilmamustrit - pilves, kohatiste vihmahoogudega, kuid võib juhtuda ka selgemaid laike.
Öö hakul on saju tõenäosus suurem - siis liigub üle maa nõrk sajuala.
Edelatuul püsib jätkuvalt nõrk või mõõdukas, puhangud 14m/s.
Õhusooja on öösel 5...9, päeval 8...13°C.

Reede (25.10.) alustab ilmamuutusega.
Norrale läheneb tsüklon, selle lohus Skandinaavias tekib osatsüklon, mis lajatab oma serva üle Läänemere meieni.
Päeval keeris aktiviseerub kiiresti ja jõuliselt ning see pingestab õhurõhuvälja, muudab meie ilma alates saartest sajuseks ja tuuliseks.
Edelatuul tugevneb hommikuks 15m/s, päeval tugevnemine jätkub ning puhangud ulatuvad õhtuks sisemaal 14-16, saartel ja rannikul 18-22m/s.
Õhusooja on öösel 3...11, päeval suvised 13...16°C.
Laupäev (26.10.) toob edelatormi.
Üks aktiivne keeris eemaldub, selle järel on öö vaid kohatise sajuga.
Päevasel ajal aga läheneb läänest kiiresti uus, veelgi vihasem tsüklon.
Keerise kese liigub üle mere Helsinki suunas ja nii oleme selle tormises ja ülimalt sajuses lõunaservas.
Alates saartest hakkab sadama vihma, sadu on nii mõnelgi pool tugev ja 12h sajukogused ulatuvad kohati 8...16mm-ni, pole välistatud enamgi.
Tuul nõrgeneb kahe aktiivse keerise vahel hommikuks, kuid seda väga lühikeseks ajaks.
Kiiresti algab uus edelatuule jõuline tugevnemine ja päevaks ulatuvad sisemaal puhangud 17-19, saartel ja rannikul 23-27m/s.
Veetase võib sellega seonduvalt tõusta enam kui 100cm üle keskmise ning see võib tuulega koostoimes häirida parvlaevaliiklust.Laupäev toob tormi. Kuvatõmmis Windy rakendusest laupäeva päeva tuulepuhangute osas.
Õhusooja on see-eest aga piisavalt : öösel 5...9, päeval 9...13°C.
Pühapäevaks (27.10.) aktiivne keeris eemaldub ja ilm paraneb, kuid jaheneb veidi. See keerab oma tagalas õhukanalid põhjast avatuks ja algab külma sissetung.
Sajuhood aga jätkuvad üle Eesti, kusjuures tulla võib juba sisemaal ka lörtsi.
Õhusooja on öösel juba vähem : 2...6, päeval jääb samuti alla 10°C.
Kategooriad: Blogid

42.nädala ilm (14.- 20.10.2019)

Ilm ja inimesed - 13. Oktoober 2019 - 13:21
Kommentaariumi viide

Postitanud: Kaivo Lõppe, kes kasutanud allikaid: Riigi Ilmateenistus, Windy rak, Meteoblue, Wetterzentrale, Wetter und Klima
Kõik küsimused ja muud mured saata vajadusel kaivoloppe@gmail.com.


HOIATUSED :  Esmaspäeval, 14.10, ületab Kesk-Eesti aktiivse madalrõhkkonna kese, mis muudab tuule puhanguliseks ja kiiresti suuntmuutvaks ning toob kaasa suurema vihmasaju.
Hommikul tugevneb Põhja-Eestis ida- ja kirdetuul, Lõuna-Eestis ja saartel edelatuul 6-13, rannikul puhanguti 18-22m/s. Õhtul pöördub kõikjal põhjakaarde ja nõrgeneb veidi.
Öösel saabub koos keerisega padusadu, mis levib kiiresti üle maa. Sajuhulgad 24h jooksul ulatuvad Paldiski-Jõhvi joonest allpool ja saartel 15-20mm.

Teated : Kadriga juhtus õnnetus, mis vajas silumist. Altnaabrid kutsusid politsei. Ta sai valeväljakutse eest trahvi 45 €. Uue nädala loengud vajavad ettevalmistamist
Tuleb sügiseselt jahe ja sajune nädal.


Esmaspäev (14.10.) alustab nädalat suurema vihmasajuga.Läänest jõuab meieni aktiivne madalrõhkkond, mis tõenäoliselt läheb keskmega üle Kesk- või Lõuna-Eesti.Selle tugevad sajupilved jõuavad öö esimesel poolel saartele ja liiguvad üsna kiirelt edasi üle mandri. Sadu on tõenäoliselt tugevaim peamiselt Paldiski - Jõhvi mõttelisest joonest allpool ja ka saartel.Keskpäevaks saartelt tugevam sadu eemaldub ja tuleb vaid kohatisi hoovihmu.Õhtuks saab suurem sadu otsa ka ida pool.Keerise keskme ümber on tuuletugevus ja -suund kiiresti muutuvad :öösel enne keerise mõju on tuul nõrk ja muutlik, hommikul ja päeval tugevneb Põhja-Eestis ida- ja kirdetuul, Lõuna-Eestis aga edelatuul 6-13, saartel ja rannikul kuni 22m/s.Õhtul, keerise keskme üleminekul, pöördub tuul kõikjal külma põhjakaarde ja nõrgeneb.Õhusooja on öösel 3...11, päeval 10 ümber, lõunamaakondadesse aga võib korraks jõuda suvi ja õhusooja tõsta 15...17kraadini, samas kui põhja pool on sooja kindlalt alla 10.
Teisipäevaks (15.10.) aktiivne keeris eemaldub, kuid ilm päris selgeks ei lähe.Õhurõhk küll tõuseb ja suurt sadu ei tule, kuid kohatised hoovihmad pole välistatud.Tuul vaibub kuni pärastlõunani, mil jõuab uue madalrõhkkonna mõjuala piir ja nii tugevneb ida- ja kagutuul kuni 15m/s.Esmaspäevane keeris aga tõi põhjast veidi jahedust ning nii on ööpäevaringselt temperatuur alla 10 kraadi.
Kolmapäeval (16.10.) pole ei ühte ega teist. Oleme põhjapoolse kõrgrõhkkonna ja lõunapoolse madalrõhkkonna võitlusareenil.Nii on sadu rohkem öisel ajal, päeval aga on sajuhooge vaid kohati.Öösel puhub mõõdukas kagutuul, päeval pöördub enam edelasse ja läände, püsides mõõdukas(iilid 15m/s).Õhusooja on öösel endiselt alla 10, päeval aga tõuseb 10...15ni.
Neljapäeval (17.10.) tugevneb taas põhja pool kõrgrõhkkond. Selle lõunaservas on sajuhooge kohati ja need on valdvalt nõrgemapoolsed.
Päeva esimeses pooles on tuul nõrk ja muutliku suunaga, pealelõunal pöördub idakaartesse ja tasapisi hakkab tugevnema, andes märku läänest lähenevast uuest madalrõhkkonnast.
Öösel on üle pika aja öökülmaoht(maapinnal kuni -2, õhus 0...5), päeval aga kraad-kolm alla 10.

Reedel (18.10.) laieneb Läänemereni Skandinaaviasse jõudnud madalrõhuala serv. Soomes asuv kõrgrõhkkond sunnitakse taganema Venemaa poole, kuid see suudab õhtuni ilma sajuta hoida, siis läheb alates Edela-Eestist vihmale.
Kagutuul tugevneb iiliti 15m/s.
Öösel on öökülma, ka õhus võib kraad-paar miinust teha, päeval 3...8.

Laupäeval (19.10.) oleme lääneloodes asuva madalrõhuala meelevallas. Öösel liigub üle maa sajuvöönd, ennelõunal saab laussadu alates saartest läbi ja edasi sajab hoovihma ja kohati, enam Lääne-Eestis ja saartel.
Esialgu puhub mõõdukas kagutuul, päeva peale keerab enam edelasse ja püsib mõõdukas.
Kagust kandub meile aga sooja, öösel on õhusooja 4...10, päeval aga 11...16, soojem on just lõunamaakondades.

Pühapäeval (20.10.)

TÄIENEB PEATSELT!
Kategooriad: Blogid

41.nädala ilm (07.-13.10.2019)

Ilm ja inimesed - 9. Oktoober 2019 - 14:31
Kommentaariumi viide
Postitanud: Kaivo Lõppe, kes kasutanud allikaid: Riigi Ilmateenistus, Windy rakMeteoblue, Wetterzentrale, Wetter und Klima
Kõik küsimused ja muud mured saata vajadusel kaivoloppe@gmail.com.

Vabandame postituse hilinemise pärast. Nii minul kui Jüril on kiired ajad, kuid minul peaks olukord rahunema peale Saaremaa Rallit, seega edasised postitused jõuab tehtud juba taas õigeaegselt!

Tuleb sügiseselt sajune nädal.

Esmaspäevast kolmapäevani (7.- 9.10.) oli mitmel pool sajune ning mõõduka tuulega.
Külmem oli nädala algus, kui öösiti langes temperatuur mitmel pool miinusesse, kuid kolmapäeva öö oli juba enamikes paikades plusskraadides.
Esmaspäeval oli mõnel pool ka maa valge(Põhja- ja Ida-Eestis).

Neljapäeval(10.10.) püsib sarnane ilm kolmapäevale, kuid lisandub sooja : hooti sajab vihma(öösel enam lõunas, päeval läänerannikul ja ka saartel).
Tuul pöördub lõunakaarde, kuid ei tugevne ning püsib nõrk(kuni 7m/s).
Ka soojakraade on kolmapäevaga sarnaselt : öösel kuni +8, sisemaal võib veel nulli langeda, päeval 6...10°C

Reedel (11.10.) jõuab aga ookeanilt Läänemere äärde Skandinaaviast laienev madalrõhkkonna serv.
See toob vihma laiemalt ja sajuhood on ka tihedamad.
Tuul on endiselt lõunakaartest, kuid tugevneb puhanguti 16m/s.
Õhusooja on öösel 3...8, päeval 8...12°C.

Laupäeval (12.10.) vana keeris eemaldub ja jõuab juba uus, mis on eelmisest aktiivsem.
Niiskust on rohkem ning öösel ja hommikul on paiguti padusadu, päeva peale sajuhood nõrgenevad, kuid ei lakka.
Edela- ja läänetuul tugevneb veidi veelgi, saartel ja rannikul puhangud 18m/s.
Öö on tihedate vihmapilvede all soojem : 6...10, päeval 7...12°C.

Pühapäeval (14.10) saame lühiajaliselt sajuhoogudest puhata, kuna madalrõhkkonnad eemalduvad Venemaa avarustesse.
Edela- ja läänetuul aga püsib tugev : puhangud 17m/s, Soome lahe ääres pealelõunal ka loodetuul.
Õhutemperatuur on öösel 6...12, päeval 10...13°C.


Kategooriad: Blogid

22. jaanuari ekstreemumid 2010-2020

AastaMaks.KeskmineMin.
20206,3°C2,63°C-1,1°C
2019-0,9°C-13,82°C-25,2°C
20180,8°C-3,69°C-14,2°C
20175,1°C1,08°C-4,6°C
2016-1,9°C-11,89°C-26,8°C
20150,5°C-5,36°C-13,3°C
2014-4,7°C-12,52°C-22,0°C
20130,1°C-7,31°C-16,0°C
20121,1°C-3,59°C-8,4°C
20110,7°C-5,04°C-13,8°C
2010-7,0°C-16,87°C-25,6°C

Ilmateenistuse ennustus

-5...2°C
0...4°C
-1...6°C
2...6°C
-2...3°C
1...5°C
-2...3°C
4...6°C

Rõhkkonnad Eestis

PäevMadal- rõhkkondKõrg- rõhkkond
23.01.Ekart
22.01.Joyce
21.01.Joyce
20.01.Ekart
19.01.Heike

Ennustuse täpsuse jooksva kuu parimad

AllikasPäevi%
Yr.no197,38%
Yr.no295,91%
Forecast.io195,68%
Forecast.io294,66%
Yr.no494,32%

Päevarekordid

Täna Tallinnas kõige soojem on olnud 5,0°C (1984) ja külmem -26,3°C (1941).

Täna Tartus kõige soojem on olnud 4,7°C (1993) ja külmem -29,6°C (1907).

Facebook

Ilmateenistuse hoiatused

22.01 loodetuul puhanguti kuni 15 m/s.
22.01 loodetuul puhanguti kuni 15 m/s.
Loodetuul puhanguti 15, rannikul kuni 13, puhanguti 18 m/s.
Loodetuul puhanguti 15, rannikul kuni 13, puhanguti 18 m/s.
Loodetuul 13, puhanguti 18 m/s.
Loodetuul 13, puhanguti 18 m/s.
Loodetuul 13, puhanguti 18 m/s.
Loodetuul 12, puhanguti 18 m/s.
Loodetuul 12, puhanguti 18 m/s.
Loodetuul 12, puhanguti 18 m/s.
Loodetuul 12, puhanguti 18 m/s.
Loodetuul puhanguti 18 m/s.
Loodetuul puhanguti 18 m/s.
Loodetuul 9-14 m/s.

Külastatavus

Statistika: METRIX.Station

Röntgenkiirgus

Tänane kuufaas

5,6% on kuu nähtav.
3 päeva on noorkuuni.
Vanakuu

Veebimajutus

Süsteemimootor

drupal

HTML raamistik

bootstrap 3

Kujundus

bootswatch

Reklaam

adsense

Sisuedastusvõrk