Blogid

5.nädala ilm (30.01.- 05.02.2023)

Uuendatud : 29.01.2023

Nädal tuleb muutlik, nagu sellele talvele omane juba on. Saab tugevat vihma - lörtsi, tormituult, lund, päikest ja 0°C ümber pendeldavat õhutemperatuuri.


HOIATUS : Eelolev ööpäev saab olema keeruliste ilmaoludega.

30.01. öösel jõuab läänest tugev sadu lääne poil vihma - lörtsina, mandril enam lörtsina.

Koos sajuga tõuseb ka tugev edelatuul, sisemaal on puhanguid 14...17, rannikul 21...23m/s.

30.01. päeva esimeses pooles tugev - mõõdukas sadu jätkub, nii lörtsi kui vihmana. Lõuna paiku saartest alates ilm paraneb ning sadu lakkab.

Tuul pöördub enam läände ning nõrgeneb veidi, puhangud rannikul 15...18m/s.

Oodata on 5...15cm märga lund! See ladestub puudele, tugeva tuulega koosmõjus võib puid langetada ja kukutada nii teedele kui elektriliinidele. Arvestada tuleb elektrikatkestustega nii saartel kui mandril ning väga keeruliste teeoludega!

Äsja oli üle pika aja ilus ja täielikult selge ilm. See nädal sellist ilma oodata ei ole. Päikest küll vilksamisi näeb, aga lausselginemist ja tuulevaikust oodata ei ole.

Eeloleval, esmaspäeva (30.01.) öösel jõuab sadu öö esimeses pooles Lääne-Eesti saartele. Saartel sajab lörtsi või vihma, läänerannikul samuti. Sadu levib edasi ida suunas ning Kesk-Eestist alates on sajufaasiks põhiliselt lörts, ida pool esialgu lühiajaliselt ka lumi. Sadu on mõõdukas / tugev !

Hommikuks on rohke sadu vallutanud kogu maa. Lääne pool sajab lörtsi - vihma, Kesk- ja Ida-Eestis enam lörtsi - märga lund.

Edelatuul tugevneb öösel sisemaal puhanguti 16, rannikul ja saartel 20...23m/s. Hommikul pöördub saartelt alates enam läände ning nõrgeneb veidi, päeval on rannikul puhanguid 14...18m/s.

Ennelõunal saab saartel tugev sadu läbi ning kõikide eelduste kohaselt näeb vähemalt lühiajaliselt ka päikest.

Õhtul lisandub merelt niiskust, õhuvool pöördub koos tuulega loodesse ning saabuvad sajuhood tulevad juba kõikjal alla enamasti lörtsina, järgneval ööl mandril ka lumena.

Selle suure sajuga on oodata 5...15cm märga lund, eelkõige mandril. Märg lumi on raske, ladestub puudele ning võib need tugeva tuule koosmõjul kukutada elektriliinidele ja teedele.

Arvestada tuleb seega üle maa elektrikatkestustega ning ka Hiiumaa parvlaevaliiklus võib saada häiritud.

Teisipäeval (31.01.) keeris eemaldub, kuid selle järel sajab veel hooti lund ja lörtsi. 

Loodetuul on öösel ja päeva esimeses pooles tugev, 

(rannikul puhanguid 16...20m/s), päeva teises pooles tasapisi nõrgeneb.

Öösel on õhutemperatuur -2...2°C, päeval tõuseb 0...3°C-ni.

Kolmapäeval (01.02.) jõuab meile edelast uus madalrõhkkond, mis suundub tõenäoliselt keskmega üle Eesti.

Sajab lund ja lörtsi, Eesti lääne- ja lõunaservas päeval lühiajaliselt ka vihm võimalik.

Kui kese suundub üle Eesti, on tuuleväli muutlik ja muutub kiirelt.

Puhub algul siis lõunast, põhja pool ka idast-kagust, lääne pool kirdest. Keskme üleminekul pöördub saartest alates põhjakaarde. Keerisel aga ei ole sugugi kiire, niiet ka sadu on kestev.

Õhutemperatuur on öösel 0...-5°C, päeval tõuseb ja jääb 0°C ümber.

Neljapäeval (02.02.) madalrõhkkond eemaldub, aga vaikselt. Selle vahetus läheduses liigub üle maa veel lume- ja lörtsihooge.

Tuul pöördub kõikjal aegamisi põhjakaarde ning veidi tugevneb, rannikul puhanguid 13...16m/s.

Õhutemperatuur on nii öösel kui päeval -2...1°C, õhtuks jõuab pärale külmem õhumass ja algab temperatuurilangus.

Reedel (03.02.) jääb madalrõhkkond Peterburi ümbrusesse tiirlema ning see saadab üle Eesti veel veidi lumehooge. Sadu aga on kohatisem ja harvem.

Tuul puhub põhjast - loodest ja nõrgeneb.

Õhutemperatuur on öösel -1...-7°C, päeval enamvähem samas vahemikus.

Nädalavahetusel jääme tõenäoliselt väheaktiivsesse rõhuvälja. Hooti tuleb kohatist lumelisa, suuremart sadu oodata ei ole.

Tuul puhub laupäeval põhjakaarest ja on mõõdukas, rannikul puhanguid 11...13m/s. Pühapäeval pöördub edelasse ja ei tugevne.

Õhutemperatuur on laupäeval ööpäevaringselt miinuspoolel, jäädes -3...-11°C vahele, pühapäeval tõuseb veidi, kuid jääb veel miinuspoolele.

Kategooriad: Blogid

4.nädala ilm (23.- 29.01.2023)

Uuendatud : 22.01.2023 kl 16:55

Nädal tuleb muutliku ilmaga. Tuleb nii lund, udu, lörtsi, vihma ja ka tuulest pole pääsu.


Loodus on praegu imeilusas härmatiserüüs. Pildid tehtud 22.01. Virtsu lähistel.


Esmaspäeval (23.01.) hoiab kõrgrõhkkond võimu veel oma käes. Ilm on enamasti pilves, kohati udune, päeval lisandub niiskust ning üksikud kerged lumehood on ka võimalikud.

Öösel on tuul nõrk ja muutlik, päeval pöördub madalrõhkkonna survel läänekaarde ja õhtul on rannikul puhanguid 11...13m/s.

Öösel on külma -3...-10°C, päeval 0...-6°C, lahtise mere pealt puhuva tuulega rannikul võib kuni +2°C olla.

Teisipäeval (24.01.) pääseb võimule põhja poolt lähenev madalrõhulohk. Öö on veel sajuta, hommikul jõuab põhjarannikule lumesajuala, mis liigub lõuna-kagusse. Saared võivad sajust ilma jääda.

Lääne- ja edelatuul tugevneb, rannikul on päeval puhanguid 14...17m/s.

Öösel on õhutemperatuur mandril kuni -6°C, rannikul ja saartel tõuseb -2...1°C-ni. 

Päeval on ida pool kerges miinuses, lääne pool 0...3°C.

Kolmapäeval (24.01.) oleme väheaktiivses madalrõhuväljas. Vihma- ja lörtsihooge on kohati ning sajuhulgad ei ole väga suured.

Edela- ja läänetuul aga püsib puhanguti 14...17m/s.

Õhutemperatuur on öösel -3...2°C, päeval tõuseb kuni 5°C-ni.

Neljapäeval (25.01.) liigub öösel üle maa nõrk vihma- ja lörtsisajuvöönd. Päeval sadu eemaldub ja põhja poolt alates võib näha ka selgemat taevast.

Öösel puhub tuul läänekaarest, päeval pöördub sajuala eemaldumise järel loodesse ja puhanguid on rannikul 15...18m/s.

Õhutemperatuur on nii öösel kui päeva esimeses pooles 0...5°C, pealelõunal põhja poolt alates langeb tasapisi alla 0°C.

Reedel (26.01.) tugevneb kõrgrõhkkond ning taevas muutub selgemaks. Põhjakaare tuul rahuneb.

Õhutemperatuur langeb öösel -1...-5°C-ni ning püsib samas vahemikus ka päevasel ajal.


Nädalavahetuse osas on prognoosid muutlikud, kuid praegu paistab, et laupäev tuleb suurema sajuta, kuid tuuline ja lääne pool sulaga ning pühapäev toob uue lumesaju. Täpsustustan lähipäevadel.

Kategooriad: Blogid

Ülejäänud nädala ilm (17.- 22.01.2023)

Uuendatud : 16.01.2023 kl 13:28

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal.

Küll aga on märke stratosfääri võimalikust soojenemisest lähiajal, mis sel juhul viitab polaarpöörise peatsele võimalikule nõrgenemisele ja see võib tuua meile veebruariks korraliku talveilma.

Mis on polaarpööris ja kuidas see meie ilma mõjutab ?
Suur ja püsiv madalrõhkkond põhjapooluse ümbruses. Õhk liigub selles vastupäeva, nagu ka kõikides teistes põhjapoolkera tsüklonites.
Praegusel hetkel on see pööris tugev ja hoiab talvist külma enda all oleval alal lõksus, seetõttu ei pääse talv ka meie maile. Selle lagunemise tulemusel pääseb külm õhk liikuma, õhuvoolu suunad muutuvad ning karge talveilm võib jõuda ka kaugele Lõuna-Euroopasse.
Polaarpöörise lagunemist või jagunemist näitavad praegu mitmed mudelennustused.

Seega elame - näeme, talv ei ole veel sugugi läbi :)

Nüüd aga lähemalt selle nädala ilmast.Stabiilset talveilma paraku ei paista. Küll aga saab sel nädalal näha lund, kuigi lühiajaliselt.


Teisipäevaks (17.01.) tuuline madalrõhkkond eemaldub, kuid see ei tähenda sugugi ilusat ja lauspäikeselist ilma. Läänest - edelast on lähenemas järgmise tsükloni lohk ja muuseas lisandub ka veidi jahedamat õhku.
Öö on suurema sajuta, hommikul jõuab Lõuna-Eestisse nõrk - mõõdukas lume- ja lörtsisadu. Lund aga tuleb vähe ning juba mõne tunni möödudes läheb sadu üle vihmaks ning õhtuks laussadu lõppeb, üle liigub vaid kohatisi vihmahooge. Muutlik sajufaas põhjustab teedel libedust!
Puhub mõõdukas kagutuul, saartel ja rannikul rannikul on puhanguid 13...16m/s.
Öösel on õhutemperatuur 0°C ümber ja napilt alla sellegi, päeval tõuseb 0...3°C-ni.

Kolmapäeva (18.01.) öösel liigub üle veel üksikuid hoovihmapilvi. Päevaks tugevneb lühiajaliselt kõrgrõhuhari ja ilm on sajuta, seejuures võib üle pika aja näha ka päikest!
Ka tuul rahuneb ning puhangud jäävad maksimaalselt 9...11m/s.
Õhutemperatuur on kuni õhtuni 0...3°C, siis langeb 0°C ümbrusesse ja kraad - kolm allagi.

Neljapäeval (19.01.) jõuab lõunast järgmine madalrõhkkond. Selle sajuala lumena - lörtsina jõuab öö esimeses pooles Lõuna-Eestisse ning liigub edasi põhja suunas. Päeva teine pool ja õhtu on juba suurema sajuta ning taevas võib õhtul ka selgemaid laike näha.
Madalrõhkkond on üsna rahumeelne, seetõttu on tuul küllaltki nõrk. Öösel puhub lääne pool põhjakaarest, ida pool lõunakaarest. Päeval pöördub lääne poolt alates kõikjal aegamisi läände ja edelasse, puhangud ulatuvad nii öösel kui päeval saartel ja rannikul 14...17 m/s.
Õhutemperatuur on öösel -1...3°C ida pool võib kuni 5°C olla, päeval jääb kõikjal 0...3°C vahele, järgnevaks ööks langeb tasapisi miinuspoolele.

Reedel (20.01.) tugevneb kõrgrõhkkond ja viib sajud eemale. Üksikuid lume- ja lörtsihooge siiski välistada ei saa.
Tuul puhub lõunast - edelast ja on nõrk.
Õhutemperatuur on ööpäevaringselt kergelt miinuses, välja arvatud tuulele avatud rannikul.

Laupäeval ja pühapäeval (21. ja 22.01.) jätkub kõrgrõhuharja võimu all suurema sajuta ilm, kuid üksikuid lume- ja lörtsihooge siiski välistada ei saa.
Tuul puhub ikka lõunakaarest ja on nõrk ning õhutemperatuurid on ööpäevaringselt -5...1°C, tuulele avatud kitsal rannikuribal kuni 3°C.
Kategooriad: Blogid

Torm "Frederic" 15.- 16.01.2023

Meile on saabumas tormitsüklon, seekord "Frederic" nimeline.

Fredericu prognoositav teekond on tähistatud valge noolekesega. Kaart pärineb Windy rakendusest.
LIVE - uuendused, tähtsamad sündmused14.01.2023 -19:50 - Keerise kese on Inglismaa ja Rootsi vahel merel. Seda ümbritseb võimas ja ulatuslik pilvemass, mida näeb täpsemalt sattelliitpildilt :


Oodatav sajuhulk on 10...25mm.
Tegu ei ole küll väga tugeva tormiga, aga sellega kaasneb märkimisväärne tuul ja sademed eri faasides, mistõttu on see väärt eraldi teemad ja LIVE-sündmuste uuendusi.
Sünoptiline olukord :
14.01., laupäeva õhtul on keerise kese Inglismaa kirdeosa ja Norra lõunaosa vahelisel merel. Aegamisi tsüklon süvenes, õhurõhk keskmes 974hPa.
15.01., pühapäeva öösel madalrõhkkond liigub edasi ida-kirde suunal. Rootsi edelaosa kohal hakkab arenema selle suure keerise servas osatsüklon, mis formeerub ja tekib ilmakaartidele hommikuks.
15.01. hommikuks on välja kujunenud osatsüklon, mis liigub koos põhikeskmega ühtse jõuna edasi kirde suunal.
Õhurõhk keskmes langeb 970hPa-ni.
15.01. päevaks jõuab keerise Frederic'u kese Põhjalahe kohale ning jätkab liikumist kirde suunal.
15.01. õhtuks on keeris saavutanud maksimaalse tugevuse ning liikumissuund muutub enam põhjasuunda.
16.01., esmaspäeva öösel jõuab kese Põhja-Rootsi kohale ja hakkab tasapisi hääbuma.
16.01. päeval eemaldub keeris juba nii kaugele põhja, et selle mõju meie ilmale saab läbi.

Tugeva tuule neil päevil põhjustab "kahe kange" vastasseis. Läänest loodest möödub aktiivne madalrõhkkond (õhurõhk 970hPa). Samal ajal ida pool Venemaa lõunaosa kohal püsib võimas kõrgrõhkkond (õhurõhk üle 1040hPa). Võimas kõrgrõhkkond saadab üle Ukraina oma harja, mis hoiab ka seal õhurõhu kõrge.
Kokkuvõttes on sügava madalrõhkkonna ja võimsa kõrgrõhkkonna vaheline õhurõhugradient suur, see põhjustab ka tormipuhangud meil ja ka meie lõuna- ja põhjanaabritel.

kkIlmateenistus on väljastanud I, lääne poole ja Peipsi järvele II astme hoiatuse tugeva tuule tõttu.


Meie ilm :
14.01., laupäeva õhtul sajab eelmise madalrõhkkonna tagalas hooti vihma ja lörtsi. Sajupilved liiguvad edelast kirdesse.
Samal ajal puhub lõuna- ja edelatuul puhanguti 18 m/s.
15.01., pühapäeva öösel on ilm veel sajuta, kuid merelt läheneb tohutu pilvemass.
Algab tuule tugevnemine ning tuul pöördub lõunasse ja ka kagusse.
15.01. varahommikuks jõuab saartele mõõdukas - tugev vihmasadu, mis levib edasi üle mandri itta. Mandril tuleb sekka juba ka lörtsi / märga lund.
Puhub lõuna- ja kagutuul sisemaal puhanguti 14m/s, lääne pool puhanguti 21 m/s. Tuule tugevnemine jätkub.
15.01. keskpäeval jõuab sadu juba Kesk- ja Ida-Eestisse. Sajab nii lörtsi, märga lund kui ka vihma. Sadu on mõnel pool tugev.
Lõuna- ja kagutuul tugevneb ka sisemaal puhanguti 18-19m/s. Läänerannikul, Liivi lahe põhjakaldal ja saartel ulatuvad puhangud 21...23m/s. Hiiumaa lääneservas võib ka veidi tugevamaid puhanguid olla.
15.01. õhtuks saartel sadu lakkab. Mandril jätkub tihe lörtsi- ja vihmasadu. Tahkem on sadu just idamaakondades. Tormituul lühiajaliselt veidi nõrgeneb, puhudes sisemaal puhanguti 13...15m/s, rannikul ja saartel puhanguti 18...21m/s.
16.01., esmaspäeva öösel jõuab meile lähemale osatsükloni kese ja seetõttu tugevneb meil taas tuul ning pöördub edelasse. Puhanguid on mandri Lääne- ja Keskosas rannikust eemal 16...18m/s, saartel ja rannikul puhanguti 22...25m/s.
Läänest jõuavad ka mõned vihmapilved, mis liiguvad läänest itta, kuid sadu ei ole enam tugev.
16.01. päeval liiguvad viimased vihmapilved üle maa läänest itta. Edelatuul nõrgeneb päeva jooksul, õhtul puhangud enam 15m/s ei ületa.
Sellega võib Fredericu mõju meie ilmale ka lõppenuks lugeda.Võimalikud / tõenäolised tagajärjed :
- puude murdumisest tulenevad elektrikatkestused ;
- väikesaartega ja ka Hiiumaaga praamiühenduse häired / katkemine tugeva tuule ja jääolude tõttu.
- lörtsi / märja lume saju all rasked liiklustingimused. Ka vihmasajuga tuleb külgtuule tõttu olla ettevaatlikum.
- veetaseme tõus, kuid mitte üle 100cm üle nulli.

Kategooriad: Blogid

Eelseisva nädalavahetuse ja uue nädala alguse ilm (13.- 16.01.2023)

Uuendatud : 13 01.2023 kl 12:55

Uus nädal võib mõneks päevaks lund ja kerget külma tuua, aga kindel see veel pole. Kui ka tuleb, siis lühiajaliselt.

Nädalavahetuse ilm tuleb sajune, tuuline kuid küllaltki soe.

Reedel (13.01.) tormab üle Läänemere juba uus madalrõhkkonna serv. Selle sadu vihmana jõuab hiljemalt lõuna paiku saartele pärale. Sajuala paistab olevat aga üsna kitsuke ning seega on õhtuks suurem sadu lääne pool juba läbi, ida pool sajab vihma ja lörtsi edasi.

Tuul puhub lõunast ja puhangud ulatuvad 14...15m/s, sedagi Hiiumaa lõunapoolsel rannikuriba.
Õhk on, peab ütlema et peaaegu kevadiselt soe, öösel on 1..4°C, päevaks toob madalrõhkkond sooja lisaks ja temperatuurinäidud tõusevad 1...5°C-ni.

Laupäeval (14.01.) ajalugu kordub ja päeva esimeses pooles ruttab üle mere ja jõuab saartele uus sajuala, paraku ikka vihmana, mandril ka lörtsina. Seegi sajuala väga suur pole, liigub eilsest pisut aeglasemalt. Õhtuks laussadu lääne pool lakkab ning sajuvaba ala liigub ida suunas.
Tuul pöördub enam edelasse ning puhangud ulatuvad sisemaal 11, rannikualadel 14...17m/s.
Ka õhutemperatuur püsib samal lainel, jäädes öösel 1...4°C, päeval 2...5°C vahele.

Pühapäeval (15.01.) tuleb mandril keeruline. Uus madalrõhulohk, uus sadu. Küllaltki tugev sadu jõuab lörtsi ja vihmana hommikupoolikul saartele ning levib üle maa. Oodata sajukogus 5-20mm. Kui see kogus lörtsina alla tuleb, muutuvad liiklusolud üsna raskeks. Märg lumi ladestub ka puudele, mis need raskeks muudab ja võib puid murdma halata.
Tuul aktiivse keerise servas tugevneb hommikuks sisemaal puhanguti 17, rannikul 21...23m/s, edelarannikul võib ka tugevamaid puhanguid olla.
Õhusooja on öösel 0...3°C, päeval 1...5°C
Esmaspäeval (16.01.) kordub laias laastus sama muster. Sadu on aga katkendik ja hootine ning esimesed sajupilved jõuavad pärale hommikupoolikul.Tuul puhub enam edelast, puhangud ulatuvad öösel veel rannikualadel 18...22m/, päeval nõrgeneb vaikselt.Õhutemperatuur on ikka ööpäevaringselt plusspoolel, jäädes 1...3°C vahele.
Uue nädala edasine käik paistab lühiajaliselt lund toovat, kuid seda mitte suurtes kogustes ja peale seda taas sula.
Kategooriad: Blogid

Uus sulaperiood (9.- 13.01.2023)

Uuendatud : 09.01.2023 kl 09:38


Peale käredat külma on tulemas uus sulaperiood. Sellele eelneb aga 2 päeva lumelisa, kuid sula ja vihm tõenäoliselt hävitavad selle lume.

Talv annab end korra näole, kuid siis taas lahkub. Ahto foto 09.01.2023 hommikupoolikul Virtsu lähistel.Esmaspäeval (09.01) liigub üle Eesti madalrõhulohk. Öösel algav lumesadu levib üle maa, lääne pool saab sadu lõuna paiku läbi, Ida-Eestis õhtupoole. Oodatav lumelisa 4-10cm.

Kagutuul on mõõdukalt tugev - sisemaal puhangud 13, rannikul päeval 18 m/s.

Õhutemperatuur on öösel Lääne-Eestis 0...-5°C, ida pool veel ka -10°C ümbruses. Päeval tõuseb lääne pool 1...-3°C-ni, ida pool jääb veel -5°C ümbrusse.

Teisipäeva (10.01.) läheneb juba uus madalrõhulohk. Selle sajuala liigub öösel üle maa, kuid sajuala on esmaspäevasest kitsam ja nii lõppeb lääne pool sadu juba hommikutundidel, Ida-Eestis pärastlõunal.

Lõunakaaretuul nõrgeneb päevaks sisemaal puhanguti 9, rannikul 14 m/s.

Öösel on õhutemperatuur -6...-7st idamaakondades kuni 0...2°C-ni saartel.

Kolmapäeval (11.01.) jätkub sama rütm - uus tsüklon, uus sajuala, kuid seekord jõuab see saartele päevasel ajal. Sajab enam lörtsi ja vihma, Ida-Eestis algul ka lund, kuid õhtul läheb sadu ka seal vesisemaks.

Keeris on eelmistest märksa aktiivsem ja nõnda lõuna- ja kagutuul tugevneb päevaks sisemaal puhanguti 15, rannikul 21 m/s.

Õhutemperatuur on nii öösel kui päeval -2...2°C.

Neljapäeval (12.01.) see madalrõhkkond eemaldub ja pakub suuremast sajust puhkust, vaid Ida-Eestis jätkub päeva esimeses pooles lörtsi- ja vihmasadu. Pärastlõuna on juba kõikjal suurema sajuta, aga üksikuid hoogsajupilvi sõuab üle ikka.

Lõuna- ja edelatuul nõrgeneb 5-9, rannikul puhanguti 15 m/s.

Õhutemperatuur on ööpäevaringselt 0...5°C.

Reedel (13.01.) jääme väheaktiivsesse rõhuvälja. Laussadu oodata ei ole, kuid hoogsajupilvi vihma ja lörtsina võib üle maa seigelda.

Lõunakaaretuul püsib samas suurusjärgus neljapäevaga - rannikul puhangud 15 m/s.

Õhutemperatuur on ööpäevaringselt 0...4°C.


Nädalavahetusel paistab võimu saavat taas jahedam õhk ning sajud muutuvad tahkemaks ning tõenäoliselt ka maa valgeks.

Kategooriad: Blogid

Aasta alguse suur sadu ja külmalaine (02.- 08.01.2023)

Head uut ja põnevat ilma-aastat kõikidele lugejatele!

Uuendatud : 02.01.2023 kl 16:46

Eelolev ööpäev toob rohkelt sademeid ja väga keerulised teeolud. Väljastatud on ka 1.astme hoiatus.
Ilmataadile meeldivad äärmused - alles oli Eestis +5...+7°C, selle nädala lõpuks aga saabub teine äärmus ning temperatuurinäidud kukuvad selgema taeva all -25°C lähedusse, kohati madalamalegi.


Uue aasta esimene päev (01.01.) möödus üsna rahulikult ning suurema sajuta ning plusskraadides. Õhtul ilm aga jahenes ning järgnevaks ööks langes temperatuur kõikjal miinuspoolele, mis tekitas laialdaselt libedust ja imeilusat härmatist.

Esmaspäeva (02.01.) esimene pool möödus samuti rahulikult, kohatiste sajuhoogude saatel (eelkõige Lääne-Eestis).

Pealelõunal aga jõuab Edela-Eestisse ja saartele laussajuala, mille põhjustajaks on Läänemerel tekkiv pisike, kuid järgnevalt Eesti kohal kiiresti süvenev tsüklon.

Keerise eel pöördub tuul kagusse, kuid veel ei tugevne.

Õhutemperatuur tõuseb -3...4°C-ni.

Teisipäeva (03.01.) ööks jõuab süvenev madalrõhkkonna kese läänest Eesti kohale ning liigub ida suunas, samal ajal süvenedes. Kui Eesti kohale jõudes on keskmes õhurõhk ca 999...1000hPa, siis päeval idapiirile jõudes juba 994..995hPa.

Süvenev keeris toob kaasa laialdase ja tugeva saju igas võimalikus sajufaasis, sõltuvalt asukohast.

Tihe sajuala laieneb öösel üle maa. Lääne-, edela- ja lõunamaakondadesse jõuab areneva keerise soe sektor ning seal sajab vihma ja kohati ka lörtsi. Põhja-, Kesk- ja Ida-Eestis on jahedam ning seal sajab lund ja lörtsi.

Kuna maapind on laialdaselt esialgu miinuspoolel, siis mõnel pool tuleb ka jää/jäätuvat vihma.

Päeval algab põhja poolt madalrõhkkonna tagalas külma õhu sissevool ning sajufaas läheb ka mujal lumisemaks. Tugevam laussadu eemaldub, kuid hooglumepilvi liigub üle kogu maa.

Keskme ülemineku ajal on tuuleväli kiiresti muutuv ja muutlik - Põhja-, Kesk- ja Ida-Eestis pöördub tuul itta ja kirdesse, tugevneb puhanguti 15 m/s. Edela- ja Lõuna-Eestis pöördub tuul edelasse ja läände ning tugevneb sisemaal puhanguti 14, rannikul 20 m/s, Liivi lahe lähedal on öösel kuni 25 m/s puhanguid.

Päeval pöördub tuul kõikjal läände- loodesse, põhjarannikul esmalt ka põhjakaarde ning aegamisi, päeva jooksul nõrgeneb.

Õhutemperatuur on öösel -3...3°C, keerise soojas sektoris Lõuna-Eestis lühiajaliselt kuni 6°C. Päeva esimeses pooles 0...3°C, õhtuks langeb kõikjal miinuspoolele.

Kolmapäeva (04.01.) öösel keeris eemaldub, kuid selle tagalas on öösel veel üle maa lumehooge. Päevane ilm tuleb juba suurema sajuta, mõne üksiku kerge lumehooga.

Põhja- ja loodetuul on öösel veel tuntav, päevaks rahuneb. Õhtul aga annab endast märku uus madalrõhkkond ning tuul pöördub idakaarde ning veidi tugevneb.

Õhutemperatuur on ööpäevaringselt -1...-6°C.

Neljapäeval (05.01.) liigub lõuna poolt mööda uus madalrõhkkond. Kuna aga jääb meist kaugele, siis selle tihe lumesadu jääb Läti - Leedu kohale.

Küll aga pöördub õhuvool kirdesse ning see avab  vaba tee Venemaal põhjaaladelt pärit kontinentaalsele polaarsele õhumassile meie suunas.

Lund sajab kohati, suurema tõenäosusega põhjarannikul, seda tekkiva mereefekti mõjul.

Tuul puhub idast - kirdest ning tugevneb sisemaal 14, rannikul puhanguti 20 m/s.

Õhutemperatuur langeb öö jooksul -9...15°C-ni, päeval veidi tõuseb ja jääb -5...-12°C vahele.

Karmilt külm õhumass nädalalõpus saabumas Venemaa põhjaaladelt.

Reedel (06.01.) lõunapoolne madalrõhkkond kaugeneb ja nii suuremat sadu oodata pole. Lumehood võivad jõuda aga Soome lahelt mereefekti ja kirdetuule toel põhjarannikule ja Hiiumaa põhjarannikule.

Kirdetuul veidi nõrgeneb, puhangud 14-16 m/s.

Venemaalt lisandub kirdevoolus külma ja öine õhutemperatuur langeb -5st saartel kuni -16°C-ni mandril, ida pool ka -20°C ümbrusse.

Päeval on külma -5...-16°C.

Laupäev (07.01.) jätkab kõrgrõhkkonna servas rahuliku, sajuta ja talvise krõbedusega. Sajuhoogude võimalus on suurim põhjarannikul ja Hiiumaa põhja-kirderannikul.

Kirdetuul nõrgeneb veelgi.

Öine õhutemperatuur on -6°st saartel kuni -22°C-ni Eesti idaservas. Pikema taeva selginemise korral langeb -25°C ümbrusse.

Päeval on pilvi enam ja külma vähem : -5...-14°C.

Pühapäeval (08.01.) on kõrgrõhkkond ikka servaga Eesti kohal, suuremat sadu oodata pole. Küll aga on taevas pilvisem.

Tuul on nõrk ja puhub idakaarest.

Öösel on külma -6st saartel -18°C-ni idaservas, kus taevas pikemalt selgem, langeb -25°C ümbrusse, päeval -6...-14°C.

Õhtul taevas selgineb tasapisi ning temperatuur langeb järgnevaks ööks tõenäoliselt -20°C ümbrusse.

Kategooriad: Blogid

Pühade ja aastalõpu ilm (24.- 31.12.2022)

Eesti ilmastik ja muud atmosfäärinähtused - 25. Detsember 2022 - 10:22

Rahulikke pühi ja ilusat uut aastat kõikidele lugejatele !

Uus aasta tuleb paraku vastu võtta musta maaga, sest nii aastavahetusel kui eelnevatel päevadel on palju pilvisust, vihma, tuult ja soojakraade mis lumikatte ära kaotavad.

Pildil ECMWF-väljavaade aastavahetuse hetkeks.

Uuendatud : 25.12.2022 kl 10:22

Aastalõpp tuleb vahelduva ilmaga. Saab nii lund, tuult, lörtsi kui vihma.

Jõululaupäev ja jõulu esimene püha (24. ja 25.12.) mööduvad sajuta, karge talveilmaga ja küllaltki nõrga tuule saatel. Üksikuid kergeid lumehooge siiski välistada ei saa, eelkõige esimesel jõulupühal.

Öösiti on õhutemperatuur -4...-14°C, päeviti -1...-7, rannikul ka mõni plusskraad.

Teine jõulupüha (26.12.) möödub suuremalt jaolt samuti suurema sajuta, rahulikult ning külmalt.

Päeva peale tugevneb kagutuul 6-12, sisemaal puhanguti 15, rannikul õhtuks 21 m/s. See annab märku lähenevast madalrõhkkonnast lääne poolt.

Tihe lumesadu jõuab õhtul Edela-Eestisse ja saartele.

Õhutemperatuur on öösel :-5...-13°C, päeval -1...-9°C.

Teisipäeva (27.12.) öösel levib aktiivse madalrõhuala tihe lumesadu üle maa. Merelt jõuab ka soojemat õhku ning hommikul läheb sadu lääne poolt alates üle lörtsiks, läänerannikul ja saartel ka vihmaks.

Sooja järsul tulekul üle külma aluspinna on ka jäidet, sadada võib jäävihma!

Tuul puhub öösel kagust puhanguti 23 m/s, päeval pöördub läände ja edelasse ning õige pisut nõrgeneb (puhangud 20 m/s).

Õhutemperatuur on öösel -2...-10°C, päeval -3...3°C.

Kolmapäev (28.12.) toob ööseks üürikeseks kuivema ilma ning ka tuul rahuneb. Päeval läheneb merelt uus madalrõhkkond ning selle lume- ja lörtsipilved jõuavad lõuna paiku saartele ja edelarannikule ja levivad sealt edasi üle maa. Saartel ja lääne pool läheb sadu üle lörtsiks ja vihmaks, Kesk- ja Ida-Eestis sajab lund, sekka lörtsi.

Tuul puhub läänelaarest puhanguti 14 m/s.

Õhutemperatuur on ööpäevaringselt -4...3°C.

Neljapäeval (29.12.) jõuab Skandinaaviasse uus aktiivne madalrõhkkond. Sajupilved vihmana jõuavad juba hommikul saartele ning levivad siis üle maa itta-kirdesse. Ida pool tuleb algul ka lörtsi.

Tuul pöördub enam edelasse ning tugevneb 7-12, sisemaal puhanguti 15 m/s, rannikul 19 m/s.

Õhutemperatuur on ööpäevaringselt 1...5°C.

Reedel (30.12.) oleme selle sama, kuid juba eemalduva madalrõhkkona mõjusfääris.

Laussadu päevaks eemaldub, kuid vihmasabinaid keerise tagalas välistada ei saa.

Puhub tugev edelatuul - puhanguti 18 m/s.

Õhutemperatuur on ööpäevaringselt ikka plusspoolel : 1...5°C 

Aasta viimasel päeval (31.12.) muutub ilm veel tuulisemaks ning ka sajusemaks. 

Sajupilved vihmana, ida pool esialgu ka lörtsina, jõuavad ennelõunal saartele ning levivad kiiresti üle maa. 

Lõunatuul tugevneb sisemaal puhanguti 16, rannikul ja saartel 24 m/s., õhtupoole pöördub läände ning aastavahetuseks nõrgeneb vaid õige pisut (puhangud ikka 20 m/s.)

Õhutemperatuur on ööpäevaringselt plusspoolel.


Uusaastaöö tuleb hetkeseisuga suurema sajuta, tugeva tuule ja tasapisi langeva õhutemperatuuriga. 1.jaanuari hommikuks on mandril õhutemperatuur langenud 0°C või alla selle.

Jaanuari algul näib siiski vähemalt lühiajaliselt talv naasvat 

Kategooriad: Blogid

Aastalõpu sula (18.- 22.12.2022

Eesti ilmastik ja muud atmosfäärinähtused - 17. Detsember 2022 - 12:43
Uuendatud : 17.12.2022
Lumist talveilma on jagunud juba kauem kui kuuks, kuid kahjuks saab see mõneks ajaks otsa. 
SaabSellise vaatepildi asemel näeb selle nädala esimeses pokles tunduvalt vesisemat pilti. Ahto foto, 14.12.2022 Virtsu lähistel.
uv soe kogu lumikatet ilmselt ära ei kaota, kuid lihvib seda märgatavalt õhemaks.

Reedel ja laupäeval (16. ja 17.dets) olime kõrgrõhkkonna servas, hooti satas lund, sajuhood olid laiguti päris intensiivsed ja laupäev oli mõnel pool ka udune.
Tuul oli küllaltki rahulik.
Õhutemperatuur oli -3°C-st pilvisemais paigus kuni -18°C-ni selgeimas paigus.
Pühapäeval (18.12.) liigub üle Põhja-Skandinaavia küllaltki aktiivne madalrõhkkond. Öö on sajuta, päeva teises pooles jõuab saartele keerisega seotud sajuala. Lääne pool sajab vihma, Kesk- ja Ida-Eestis lörtsi ja ka lund.Öösel algab edelatuule tugevnemine, päeval puhub 8-13, puhanguti 17, läänerannikul ja saartel 10-16, puhanguti 23 m/s.Õhutemperatuur on öösel -8...-15°C, lääne pool pilvede all tõuseb -5°C-st kõrgemale ja saartel läheb juba sulaks. Päeval on idaservas miinuses, Kesk- ja Lääne-Eestis tõuseb 0...4°C-ni.
Esmaspäev (19.12.) on vahepalaks kuivem, kuid tuuline ja lääne pool ikkagi sulailmaga.Edelatuul veidi nõrgeneb, puhangud ulatuvad 18 m/s.Õhutemperatuur on öösel -2...-8°C, päeval -3...2°C.
Teisipäev ja kolmapäev (20. ja 21.12.) toovad uue madalrõhkkonna ja uue portsu sooja niiskust.Sajuala levib teisipäeva öösel üle maa, algab lumena, hommikul läheb alates läänest üle lörtsiks - vihmaks. Mõlemad päevad jätkavad vihma- ja lörtsisajuga.Edela- ja läänetuul puhub puhanguti 15 m/s.Õhutemperatuur on teisipäeva öö esimeses pooles -2...-9°C, hommikuks tõuseb enamasti plusspoolele ja on päeval 0...5°C. Kolmapäeval on ööpäevaringselt -1...5°C.
Neljapäev (22.12.) tuleb madalrõhuala kese Eestile loodest lähemale. Sadu jätkub nii öösel kui päeval hooti ja nii lörtsi kui vihmana.Läänekaaretuul pöördub õhtul loodesse ja puhub ikka puhanguti 15 m/s.Õhutemperatuur on ööpäevaringselt -2...5°C, õhtu poole keerab õhuvoolu loodesse ja algab külmema õhu sissetung.
Järgnevad jõulud tulevad praeguse prognoosi järgi miinuskraadides ja mitmel pool ka lumesajuga.
Kategooriad: Blogid

Osatsüklon "Dora" 14. ja 15.detsembril 2022

Eesti ilmastik ja muud atmosfäärinähtused - 13. Detsember 2022 - 20:18

Nagu Birgitist veel vähe oli, tuleb meile veel üks raskeid olusi toov keeris, seekord siis Dora nime kandev.

Tõsi, see ei ole pärit lõunamaadest ning on rahulikuma iseloomuga, kuid mitmete asjaolude kokkulangemisel teeb seegi tõenäoliselt nii mõneski kohas pahandust.

LIVE-uuendused tormisündmustest :


Sünoptiline ülevaade :

Keerise prognoostrajektoor 14.- 15.12.2022.

13.12. (teisipäev) õhtuks on Norra lõunaosa kohal välja kujunenud osatsüklon suurest madalrõhusüsteemist. Keeris liigub ida suunas.

14.12. (kolmapäev) hommikuks jõuab keeris Rootsi lõunaosa kohale, veidi süveneb ja jätkab liikumist itta.

Päeval liigub keerise kese üle Läänemere ida-kirdesse.

Õhtuks jõuab kese looderanniku lähistele, jätkab liikumist kirde suunas. Kagus asetseb aga vastas kõrgrõhkkond ning see muudab rõhuvälja pingeliseks.

15.12. (neljapäev) öö teises pooles osatsüklon hääbub Soome kohal ning meie ilm rahuneb.

Meie ilm : 

14.12. (kolmapäev) päeva teises pooles jõuab saartele laussajuala, esialgu lühiajaliselt lumena. Keeris keerab aga tuule läände - edelasse ning toob merelt kaasa ka soojema õhumassi.

Lääne- ja edelatuul tugevneb õhtuks sisemaal puhanguti 14, rannikul ja saartel 21 m/s.

Õhutemperatuur on mandri sisealadel kindlas miinuses, saartel ja läänerannikul tõuseb kuni -3°C-ni.

Õhtuks läheb sadu seoses soojema õhuga lääne pool üle lörtsiks, saartel paiguti ka vihmaks. Algab jahenemine. Võib tulla ka jäävihma.

Läänekaaretuul püsib tormine.

15.12. (neljapäev) öösel suurem laussajuala liigub üle mandri itta, kuid selle järel kujuneb tõenäoliselt mõõduka või tugeva sajuga sajuliin, mis liigub edelast kirdesse. See võib tekkida üle Saaremaa, kuid võib ka lõuna pool, s.t  Liivi lahel ja kulgeda siis üle Pärnumaa kirdesse. Võib tulla ka jäävihma.

Tugev sajuliin tekib tõenäoliselt halli joonega ümbritsetud ala piires. 


Arvestades, et pilved arenevad enamasti kohalikul Läänemerel, siis võib mõnel pool olla ka äikest - suurema tõenäosusega Lääne-Eestis. Välistada ei saa seda ka mujal.

Edelatuul tugevneb veelgi - sisemaal puhanguti 16, saartel ja rannikul 24 m/s. Pole välistatud ka veidi tugevamad puhangud.

Õhutemperatuur langeb kõikjal miinusesse, seega märg lumi - lörts jäätub, muudab elektriliinid ja puud raskeks ja tugevale tuulele haavatavaks.

Hommikuks suurem sadu lõppeb kõikjal, sajuhooge on veel lääne pool.

Kohad, mis satuvad sajuliini alla, võib oodata 15-30cm lumelisa.


Võimalikud kahjustused / tagajärjed :

- laialdased elektrikatkestused, eelkõige Lääne - Eestis sulalume ja saju rohkuse + tormituule koosmõjul.

- Hiiumaa laevaliini seiskumine või piirangud raskeveokite üleveol;

- väga rasked ja libedad tee- ja liiklusolud.

Kategooriad: Blogid

Lumetorm "Birgit" 12.- 13.12.2022

Eesti ilmastik ja muud atmosfäärinähtused - 11. Detsember 2022 - 17:42

Saabumas on küllaltki võimas lumetorm nimega Birgit. (2010.a  tormi nimi oli Monika).

LIVE tähtsamate sündmuste uuendused :

11.12.2022 Pühapäev

19:33 - Sajuala serv on jõudmas Kagu-Eestisse.

19:33 - Hiiumaal on endiselt vooluta 391 ja Saaremaal 4900 majapidamist. Need on tingitud eelnevate päevade tugevast lumesajust ning likvideerimine võtab aega, sest lumisesse metsa on raske pääseda ja liinidele langenud puid on palju.

Sünoptiline ülevaade 

Tormi "Birgit" trajektoor üle Lääne-Eesti 12.-13.12.2022.

10.- 11.12. oli Lõuna - Euroopa kohal välja arenenud ühes madalrõhusüsteemis mitu keset, millel kõigil ühine nimi - Birgit.

11.12. päeval alustas üks sellest "kolmikust", alles tekkinud madalrõhkkond teekonda põhja suunas ehk meie poole. Õhtuks oli kese Valgevene lõunaosas.

12.12. öösel jõuab madalrõhkkond keskmega Leedu - Läti kohale. Põhja suunal seisab vastas kõrgrõhkkond, mis tingib rõhuvälja pingeliseks muutumise ja ka tuule tugevnemise. Samal ajal keeris süveneb, s.t õhurõhk keskmes langeb ja see lisab veelgi pinget rõhuväljale.

12.12. päeval keerise liikumine Läti kohal aeglustub veidi, kuid seisma siiski ei jää. Jätkub süvenemine.

12.12. õhtul jõuab Birgiti kese Lõuna-Eesti ja Liivi lahe kohale, jätkates liikumist põhja suunas. Arenemisprotsess lõpeb, s.t. õhurõhk enam keskmes ei lange. Lõuna poolt alates tugevam tuul rahuneb.

13.12. öösel liigub kese Liivi lahele ja jääb seal lühiajaliselt väheliikuvaks. Algab keerise hääbumine.

13.12. päeval liigub kese üle Lääne-Eesti põhja suunas ja lahkub üle Soome lahe Soome aladele. Selle tagalas tugevneb meil lühiajaliselt lääne- ja loodetuul, kuid puhangud siis tormised enam ei ole, kuna keeris hääbub tasapisi.

Meie ilm

Väljastatud on II astme hoiatus kogu Eestile nii tuisu, tugeva tuule kui tugeva saju tõttu. Merel ja lääne pool ka madala veetaseme tõttu.

Meie ilm saab neil kahel päeval olema tuuline ning rohke lumesajuga ja seega ülikeeruliste tee- ja liiklusoludega. Lumelisa on tormiga kahel ööpäeval oodata mandri sisealadel 10-20cm, saartel ja põhja-looderannikul 15-35cm.

11.12. (pühapäev) hilisõhtul jõuab sajuala piir Kagu- ja Lõuna-Eestisse.

Samal ajal algab tuule tugevnemine eelkõige rannikuvetes, kuid peale keskööd ka sisemaal. Enne keskööd on kirdetuule puhanguid rannikul 15, sisemaal 11m/s.

12.12. (esmaspäev) öösel sajuala liigub põhja suunas ja jätkub tuule tugevnemine. Kirdetuul puhub öö teises pooles sisemaal 7-13, puhanguti 17, rannikul 12-18, puhanguti 22 m/s.

Esmaspäeva hommikul jõuab sajuala piir ka põhjarannikule, sadu on esialgu nõrk - mõõdukas.

Jätkub ka kirdetuule tugevnemine - sisemaal 8-15, puhanguti 18, saartel ja rannikul 13-19, puhanguti 25 m/s.

Esmaspäeva päeval sajab lund ja tuiskab üle kogu Eesti. Sadu muutub enamikes kohtades üle Eesti mõõdukas-tugevaks.

Kirdetuul saavutab haripunkti pealelõunal - sisemaal 9-15, puhanguti 21, saartel ja rannikul 14-20, puhanguti 27 m/s. Põhjarannikul ja Hiiumaa kirdeservas ei saa välistada ka 30 m/s ümbruses puhanguid.

Esmaspäeva õhtul tormituul Lõuna-Eestist alates tasapisi vaibub, kuna saabub tsükloni kese. Põhja-, Lääne-Eestis ja saartel puhub veel tormituul sisemaal puhanguti 21, rannikul 27 (30) m/s.

Lumesadu katab laialdase osa maast, olles tugev ja ikka tuiskab.

13.12. (teisipäev) öösel laussadu eemaldub aeglaselt, kuid mõjule võib pääseda sooja merevee - külma õhu koostoime s.t mereefekt, mis toob täiendavat lund eelkõige saartele ja põhjarannikule.

Kirdetuul pöördub alates Lõuna-Eestist kagusse ja nõrgeneb, vaid saartel ja loode- ja põhjarannikul on veel tormiseid puhanguid üle 20 m/s.

Teisipäeva hommikul on laussadu veel läänemaakondade kohal, kuid keerise keskme vahetus läheduses areneb lumepilvi ka sisemaal.

Teisipäeva päevaks eemaldub laussadu ka saartelt, kuid laialdaselt on siiski lumehooge üle maa - keerise tagalas areneb laialdaselt uusi lumepilvi.

Tuul pöördub kõikjal keskme lahkumisel üle lõunakaare läänekaarde ning puhub rannikul puhanguti 16 m/s.

14.12. (kolmapäev) öösel liigub üks sajuvöönd keerise tagalas läänest alates üle maa, kuid selle lumelisa jääb mõne cm juurde. Tuul puhub läänekaarest puhanguti 15 m/s.

Kaasnevad kahjustused - muud mõjud

- veetaseme langus kuni 65cm alla keskmise  (Pärnu laht, Väinameri) ;

- laialdased, s.t. kümned tuhanded elektrikatkestused üle kogu Eesti ; (lumest rasked puud murduvad liinidele, kaasa aitab ka juurde sadav rohke lumi ja tormituul ise).

- võimalik on ka Rohuküla - Heltermaa laevaliikluse katkemine (Rukki madalas kanalis on keeruline madala veetaseme ja tormituulega liigelda) ;

- väga rasked tee- ja liiklusolud (tormituul + tugev lumesadu = tuisuvaalud, rohke lumi teedel. Halb nähtavus, ekstreemne libedus)

- küllaltki võimalik on ka mõnes kohas lumevangi jäämine ;


Kel võimalus, vältida liiklemist. Laadida akud, akupangad. Varuda patareisi, taskulamp, igavuse peletamiseks ja värskete uudistega kursisolemiseks ei tee paha ka patareitoitel raadio.

Varuge toitu ja vett. Eesti saartel on hetkelgi veel mitmed tuhanded majapidamised vooluta, värskelt on tekkinud rikkelised katkestused ka Võru- ja Viljandimaal.

Kategooriad: Blogid

49.nädala ilm (5.- 11.12.2022)

Eesti ilmastik ja muud atmosfäärinähtused - 4. Detsember 2022 - 22:05

Uuendatud : 04.12.2022

Ilm jätkub enamasti talvisel lainel, kuid sel nädalal on mõneks päevaks läänemaakondadesse ka kerge sula tulemas. Samas aga saju poolest tuleb küllaltki lume- ja lörtsirohke ja seega ka raskete liiklusoludega nädal.

Madalrõhkkondade paiknemine Eesti vahetus läheduses sel nädalal toob palju lumelisa.

Esmaspäeval (05.12.) on kõrgrõhuvälja mõjus peamiselt sajuta, kuid kergeid lumehooge see siiski ära hoida ei suuda.

Õhtul lähenevad kahest suunast madalrõhkkonnad, Läänemerele kujuneb madalrõhuvöönd ja selle sajud jõuavad lumena õhtul saartele.

Öösel on tuul nõrk ja muutliku suunaga, päeval pöördub lõunakaarde ja tugevneb veidi.

Öösel on põhja pool kuni -10°C, mujal -2...-6°C, päeval kõikjal -5...1°C.

Teisipäeva (06.12.) öösel ja ka päeval oleme väheliikuvas madalrõhuvööndis ning ööpäevaringselt sajab laialdaselt lund ning lääne pool ka tuiskab. Oodatav lumelisa 2-7cm.

Puhub lõunakaaretuul puhanguti 14 m/s.

Öösel on külma -2...-8°C, päeval on õhutemperatuur Ida- ja Kesk-Eestis miinuspoolel, läänerannikul ja saartel -2...2°C.

Kolmapäeval (07.12.) saab madalrõhuvöönd lõuna poolt jõudu juurde ja ööpäevaringselt jätkub laialdane lumesadu. Muidugi tuleb ka ette lühiajalisi pause sajust. 

Sadu paistab päevasel ajal olema mõnel poolka tugev. Oodatav lumelisa 3...10cm.

Puhub ikka lõunakaaretuul puhanguti 14 m/s.

Õhutemperatuur on ööpäevaringselt mandri sisealadel kerges miinuses, läänerannikul ja saartel -2...2°C.

Neljapäeval (08.12.) jätkub madalrõhkkonna m-õjus lume- ja lääne pool ka ööpäevaringne lörtsisadu. Oodatav lumelisa 2...8cm.

Tuul puhub ikka lõunakaarest ja kuni 15 m/s, mistõttu mõnel pool ka tuiskab.

Õhutemperatuur on ööpäeva vältel kogu maal -2...2°C.

Reedel (09.12.) madalrõhuvöönd eemaldub ning pakub suuremast sajust puhkust, kuid mitte üleliia kauaks. Kohatisi sajuhooge siiski esineb.

Rõhuväli on väheaktiivne ja toob kaasa ka tuule  nõrgenemise.

Õhutemperatuur on ööpäevaringselt -2...-7°C.


Kategooriad: Blogid

Talvise ilma jätkumine 48.nädalal (28.11.- 04.12.2022)

Uuendatud : 28.11.2022

Talv on kohal ning jätkub ka sel nädalal. Nädala lõpu poole võib talv hakata ka hambaid näitama.

Sel nädalal talvine ilm jätkub. Ahto foto, 28.11.2022 Virtsu lähistel.


Esmaspäeval (28.11.) jätkub kõrgrõhkkonna mõjul pehmem talveilm. Lumehooge on vaid kohati, saartel on sajuhood vesisemad.

Puhub küllaltki nõrk idakaare tuul.

Öösel oli -1...-7°C, päeval mandril kraad - kolm miinuspoolel, saartel (eriti rannikul) aga kuni 3°C sooja.

Teisipäeval (29.11.) libiseb lõunapoolse madalrõhuala servast meile niiskust ning lumesadu on laialdasemalt päevasel ajal,  läänerannikul võib tulla ka lörtsi, saartel ka vihma

Tuuleolud on samad esmaspäevaga - nõrk ja idakaarest.

Öösel on temperatuur miinuses, päeval Kesk- ja Ida-Eestis kergelt miinuses, lääne pool 0...2°C.

Kolmapäeval (30.11.) lisandub niiskust juurde ning sajuhooge on enam taas lumena ning üle maa.

Idakaare tuul püsib nõrk.

Õhutemperatuur on nii öösel kui päeval -6...1°C, pärastlõunal langeb kõikjal miinuspoolele.

Neljapäeval (01.12.) tugevneb kõrgrõhkkond ning sajuhoogusid on harva ning taevasse tekib ka selgemaid laike.

Öösel on -6...12°C, pikemate selgimiste korral kuni -16°C, päeval -1...-7. 

Reedel (02.12.) jätkub sarnane ilmapilt : valitseb kõrgrõhkkond, ilm on sajuta ja vahelduva pilvisusega, taevas on nii pilvi kui ka selgemaid kohti.

Öösel on -6...-12, pikemate selgimiste korral -15°C ümbruses, päeval -3...-9.

Laupäeval (03.12.) 

Pühapäeval (04.12.) 

Kategooriad: Blogid

Tõelise talveilma saabumine (18. - xx.11.2022)

Eesti ilmastik ja muud atmosfäärinähtused - 17. November 2022 - 13:40

Uuendatud : 17.11.2022

Eelolev nädalavahetus toob Eestimaale tõelise talve! 

Reede (18.11) toob ilmamuutuse talvise ilma suunas.

Öö ja päeva esimene pool, kuni õhtuni, on veel suurema sajuta, vaid põhjarannikul võib merelt tekkivaist pilvedest lund tulla.

Õhtul läheneb lõunast - kagust madalrõhkkonna lumesajuala, mis järgneval ööl levib üle maa põhja suunas.

Tuul puhub idast ja kirdest, tugevneb puhanguti 17 m/s.

Öösel on külma -1...-7°C, päeval kraad - kolm alla 0°C.

Järgnev nädalavahetus toob tõeliselt talvised olud ja seega on väga viimane aeg panna autodele alla talverehvid!

Laupäeval (18.11.) liigub seesama madalrõhkkond meile lähemale, piki Läänemerd põhja suunas ja jõuab õhtuks üsna lähedale meie saartele.

Öösel liigub üks lumesajuala üle maa, päeval jõuab lõunast niiskust lisaks ja paljudes kohtades lumesajud jätkuvad. Tugev tuul põhjustab ka tuisku!

Prognoositav lumelisa 1-5cm.

Õhtuks jõuab lõunast uus, seekord märksa tihedam sajuala, mis liigub järgneval ööl üle maa.

Öösel tugevneb ida- ja kirdetuul sisemaal 14, rannikul 20 m/s, päeval nõrgeneb õige pisut (rannikul 17 m/s).

Pühapäeva (19.11.) öösel keeris liigub üle Läänemere meie saarte tagant põhja. Ühes sellega liigub lõunast üle maa tugevam lumesadu.

Maa saab valgeks kõikjal üle maa, mõnel pool tuleb tõenäoliselt ka üle 10cm lund !


Prognoositav lumelisa 4...13cm.

Päeval tugevam sadu eemaldub, kõrgrõhkkond tugevneb ning õhtuks taevas selgineb.

Tuul puhub öösel idakaarest puhanguti 17 m/s, päeval pöördub lõunakaarde, nõrgeneb lühiajaliselt, kuid õhtul tugevneb taas 15 m/s.

Õhutemperatuur on öösel -1...-6°C, päeval 0...-5°C, õhtul taeva selginedes algab kiire langus ja järgnev öö tõotab tulla mõnel pool alla -10°C näitudega.

Kategooriad: Blogid

Talvisema ilma esimene hingus (15.- xx.11.2022)

Eesti ilmastik ja muud atmosfäärinähtused - 14. November 2022 - 12:34

Uuendatud : 14.11.2022

Saabumas on käesoleva hooaja esimene periood, kus ööpäevaringselt temperatuur jääb alla 0°C ja mõni koht võib ka õhukese lumikatte saada.

Möödunud nädalavahetus tõi mitmele poole uued päevarekordid. Allikas : Ilmateenistus


Ilm muutub lähiajal tunduvalt talvisemaks.

Esmaspäeval (14.11.) oli kõrgrõhkkonna servas sajuta, jahe, pilvine ja hommikupoolikul ka mitmel pool udune.

Selline, ilusalt härmas ja karge vaatepilt on see nädal igapäevane nähtus.Ahto foto, 14.11.2022 hommik, Virtsu lähistel.

Tuul puhus lõunakaarest ja oli üsna nõrk.

Öösel oli temperatuur -3...3, rannikul veidi enam, päeval 2...8°C.

Teisipäeval (15.11.) tekib kahe kõrgrõhkkonna vahele pisike vihane madalrõhkkond, mis liigub Soome lõunaosa kohalt kagu suunas.

Mõõdukas - tugev sadu algab öösel põhjamaakondadest vihmana ja levib üle maa lõunasse. Sadu jätkub päeval ning idamaakondades tuleb nii öösel kui päeval ka märgi helbeid.

Tuul puhub öösel enamasti läänekaarest, hommikul pöördub põhja ja tugevneb sisemaal 15, rannikul 19 m/s.

Öösel on õhutemperatuur 0°C ümber (-2...4), päeval jääb 1...5°C vahele. 

Kolmapäeval (16.11.) tugevneb kõrgrõhkkond, suuremad sajud eemalduvad. Keerise vahetu läheduse ja külmema õhu sissetungi tingimustes aga sajab kohati nii vihma, lörtsi kui ka lund.

Kirdetuul nõrgeneb puhanguti 12 m/s.

Öösel on temperatuur -2...2, päeval 1...4°C.

Neljapäeval (17.11.) kõrgrõhuala mõju meil suureneb ning ilm on sajuta, vaid rannikualadel võib käivituda nõrgal kujul nn. mereefekt, mis siis rannikuribale lund toob.

Tuul pöördub enam idakaarde, kuid nõrgeneb.

Öösel on -5...0, päeval -2...4°C.

Reedest pühapäevani (18.- 20.11.) oleme kõrgrõhkkonna kindlas mõjus. Laialdast sadu ei tule, kuid rannikualadel pole välistatud mereefekti lumepilvede jõudmine.

Kõigil päevadel puhub idakaaretuul puhanguti 10 m/s.

Õhutemperatuur langeb päev-päevalt, eriti öösiti : reede öösel on -2...-7, laupäeva öösel kuni -8 ning pühapäeva öösel ei saa ka juba -10°C välistada. Muidugi on soojem kitsastel tuulele avatud rannikuribadel. Päevad on samuti miinuspoolel : 0...-5.

Kategooriad: Blogid

45.nädala ilm (07.- 13.11.2022)

Uuendatud : 06.11.2022

Tulemas on tüüpiline sügisnädal - saab nii vihma, tuult kui ka sompu.

Ilm püsib soojal lainel. ECMWF-väljavaade nädalavahetuse kohta.

Esmaspäeva (07.11.) öösel jääme eemalduva madalrõhkkonna serva. Vihmahooge on selle mõjul enam läänemaakondades, päeval ka põhjamaakondades. Õhtul aga läheneb läänest uus madalrõhkkond ning saartele jõuab laussajuala vihmana.

Rõhuväli on küllalt pingeline ja lõuna- ja edelatuul on ööpäevaringselt tugev (sisemaal puhangud 14, rannikul 18 m/s.)

Õhk on aga mahe : öösel on 2...8°C, päeval 5...10°C.

Teisipäeval (08.11.) jääme sellesama  madalrõhkkonna mõjusfääri. Laussadu liigun öösel üle maa, päeval on sajuhood kohatised, kuid seda kuni õhtuni - siis jõuab saartele uus laussajuvöönd.

Edela- ja lõunatuul püsib tugev (sisemaal 14, rannikul 18 m/s.) Õhtul aga tuul nõrgeneb, kuivõrd uus madalrõhkkond on rahumeelsem.

Õhusooja on öösel 3...9°C, päeval 6...11°C.

Kolmapäeval (09.11.) jääme juba uude madalrõhuvööndisse. Nii öösel kui päeval sajab laialdaselt vihma. Suurem on kogus tõenäoliselt öösel laussajuvööndis.

Edelatuul puhub sisemaal puhanguti 10, rannikul 15 m/s.

Ilm on jätkuvalt mahe : öösel on 4...10°C, päeval 8...12°C.

Neljapäeval (10.11.) madalrõhkkond nõrgeneb, kuid selle mõju ulatub siiski selgelt meile ja nii sajab ööpäevaringselt nii mõnelgi pool (hoo)vihma.

Edelatuul nõrgeneb veelgi ning puhangud üle 12m/s enam ei ulatu.

Samas õhk on soe : öösel on 4...10°C, päeval ikka 10°C ümber.

Reedel (11.11.) saab veidi mõjusamaks lõunapoolne kõrgrõhkkond. Suuremad sajud lakkavad, aga sügisele omaselt ei suuda kõrgrõhkkond taevast täiesti selgeks teha ning ootame sügisest, sombust ilma kohatiste sajuhoogude ja uduga.

Tuul puhub läänekaarest ning ei ulatu üle 8m/s.

Öösel on sooja 3...10°C, päeval 10°C ja veidi vähem.

Laupäeval (12.11.) kõrgrõhkkond tugevneb. Samal ajal avaldab survet põhjapoolne madalrõhkkond ning suuremaid sadusi siiski oodata ei ole. Kohatisi sügisesi sahmakaid siiski välistada kindlasti ei saa.

Rõhuvälja pingestumise tõttu tugevneb läänekaaretuul sisemaal 12, rannikul puhanguti 15 m/s.

Öösel on sooja 4...10°C, päevaks jõuab mahedust lisaks ja õhusoe tõuseb 8...12°C-ni.

Pühapäeval (13.11.) paistab kõrgrõhkkond saavat ainuvõimu. Sajud lakkavad, kuid taevas võib jääda pilviseks ja ka uduvihmatiba pole välistatud.

Tuul vaibub ja puhub läänekaarest väga nõrgalt.

Öösel on sooja 3...9°C, päeval 5...10°C.

Kategooriad: Blogid

Novembri alguse ilm (01.- 06.11.2022)

Eesti ilmastik ja muud atmosfäärinähtused - 31. Oktoober 2022 - 18:59

Uuendatud : 31.10.2022

Tulemas on mõõdukalt niiske, kuid soe nädal.

Üldjoontes on ilm soe, kuid aeg-ajalt siiski tuleb ette ka öökülma. Ahto foto, Virtsu lähistel 31.10.2022 hommikul kl 07:50.

NB! Selle nädala ajapuuduse tõttu lisan kopeeringu Ilmateenistuse nädalaprognoosist, mida jõudumööda ning võimalusel uuendan. Vabandan!

Teisipäeva (1.11) öösel eemaldub madalrõhulohk Eesti kohalt itta ühes vihmahoogudega, Eesti idaservas võib öö hakul üürikeseks vihma sekka ka lörtsi tulla. Tuul nõrgeneb. Päeval on tõusva õhurõhu foonil ilm enamasti pilvine ja kohatiste vihmasabinatega. 

Õhutemperatuur on öösel 5...10°C, päeval 9...11°C.

Kolmapäeva (2.11) öösel on ülekaalus veel kõrgrõhkkonna mõju, ent taevas jääb pilviseks, aga suuremat sadu ei tule. Tuul on nõrk ja muutliku suunaga. Päeval läheneb merelt uus madalrõhulohk. Ennelõunal on mandril vaid üksikuid vihmasabinaid, saartele jõuab keskpäevaks vihmapilvede vöönd, mis õhtu poole ka mandri lääneosa katavad. 

Kagu- ja lõunatuul pisut tugevneb. 

Õhutemperatuur on öösel 3...9, päeval 6...10°C.

Neljapäeva (3.11) öösel liigub madalrõhulohk üle Eesti ja toob üürikesi sajuhooge. Päeval tõmbub madalrõhuala enam Skandinaavia poole, meil pilvkate hõreneb ja on vaid üksikuid vihmasabinaid. 

Puhub mõõdukas lõunakaare tuul.

Õhutemperatuur on öösel 2...7, saarte rannikul kuni 10, päeval 6...11°C.

Reede (4.11) on idapoolse kõrgrõhkkonna servas suurema sajuta, vaid päeval võib kergeid vihmasabinaid olla. 

Lõuna- ja kagutuul tõuseb päeva peale tugevamaks, sest lääne poolt suureneb madalrõhkkonna surve.

Õhutemperatuur on öösel 3...8, päeval 7...10°C.

Laupäeval (5.11) jõuab madalrõhkkond Taani väinade kohale ja surve Läänemere ümbrusele jätkub ning sunnib kagutuult väga tugevaks tõusma. Mere idarannikul jääb veel kõrgrõhuala mõjusamaks, ilm on enamasti sajuta ja tugevnev tuul peaks ka pilvi aitama hajutada.

 Õhutemperatuur on öösel 3...9, päeval 4...9°C.

Pühapäeval (6.11) liigub madalrõhulohk üle Läänemere ja toob meile vihma. 

Puhub tugev lõunakaare tuul. 

Õhutemperatuur on öösel 1...6, saartel kuni 9, päeval 7...10°C.


Kategooriad: Blogid

25.10.2022 osaline päikesevarjutus

Eesti ilmastik ja muud atmosfäärinähtused - 24. Oktoober 2022 - 15:11

25.oktoobril, teisipäeval on oodata osalist päikesevarjutust, mida on Eestis tipphetkel näha ca 54% ulatuses.

Varjutuse algus - kell 12:12

Tipphetk - kell 13:23

Varjutuse lõpp - kell 14:33.

Kuna aga varjutuse nn. isobaarid kulgevad põhja-suunasuunaliselt, siis on lääne ja ida pool protsendid mõne protsendipunkti ja kellaajad mõne minutiga erinevad.


Küll aga ei paista vaatlust soosivat ilmataat : praeguse seisuga võib selgemat taevast kohata vaid Ida-Virumaal.

Üksikuid selgemaid laike või pilveauke taevas välistada ei saa, seega igaksjuhuks tasub ikka valmis olla.


25.10.2022 päikesevarjutuse kaart.


Kategooriad: Blogid

Oktoobri lõpu ilm (28.- 31.10.2022)

Eesti ilmastik ja muud atmosfäärinähtused - 24. Oktoober 2022 - 14:54

Uuendatud : 27.10.2022 kl 13:13

Ees ootab üsna soe, kuid sajune periood.

Möödund nädalavahetus tõi kahel ööl virmalisi ja nädala algul osalise päikesevarjutuse. Ahto foto, 23.oktoobri hilisõhtul Virtsu lähistel. 

Reede (28.10.) öö on sajuta, kuid laialdaselt siiski pilves. Päeval jõuab läänest madalrõhulohk, mis toob sajupilved esiti saartele ja sealt edasi üle maa. Sajuhulk siiski väga suue pole.

Tuul puhub edelast ja läänest puhanguti 15 m/s.

Öösel on sooja 7...11°C, päeval mõni kraad enam.

Laupäeva (29.10.) öö on taas sajuta ja kuiv. Päeval jõuab aga uus, eelmisest märksa aktiivsem madalrõhkkond üle Läänemere.

Sajupilved levivad saartelt edasi üle maa. Sajuvöönd on aga kitsavõitu ja liigub kiirelt, mistõttu õhtuks on suurem sadu juba läbi.

Samuti tõuseb lääne- ja edelatuul puhanguti 21m/s.

Öösel on sooja 10°C ümber, päeval 10...13°C.

Pühapäev (30.10.) toob kõrgrõhkkonna tugevnemise. Ilm on kuiv ja sajuta, kuid sügisele omaselt siiski üsna pilvine.

Loodetuul nõrgeneb.

Öösel on sooja 3...7°C, päeval 10°C ümber.

Esmaspäev (31.10.) jätkab kõrgrõhkkonna servas kuivanaja laiguti ka selgena. 

Tuul on nõrk ja puhub läänekaarest.

Öösel on õhutemperatuur -2...2°C, rannikul kuni 7°C, päeval 5...9°C.Kategooriad: Blogid

Jahedam periood oktoobri teises pooles (18.- xx.10.2022)

Uuendatud : 17.10.2022 kl 10:39

Möödunud öö kostitas Lääne- ja Põhja-Eestit küllaltki intensiivse äikesetormiga.

Tegu oli Rootsi kohal külmal frondil arenenud pagiliiniga ja pisikese, kuid tigeda keerisega. Liikus see äärmiselt kiiresti (130-160km/h) ning jõudis juba enne keskööd saartele ja paari tunniga ületas kogu Lääne- ja Põhja-Eesti. 

Läänemere keskosas äikese intensiivsus küll veidi vähenes, kuid saartel hakkas uuesti intensiivistuma ja nii oli selle teele jäänud aladel mitmeid kahjustusi (murdunud puud, voolukatkestused, lõhutud autod, äralennanud katused).

Pagiliini teekond 16.10.2022.
Pagiliin jõudmas läänerannikule 16.10.2022 õhtul kl 22:45 ajal.
Kõrgeimaks ametlikult registreeritud puhanguks Eestis registreeriti kl 21-22 vahel Kõrgessaares 26,2m/s, Soome edelarannikul aga lausa 39,1m/s.

Edasi ootab meid aga jahedam ja rahulikum ilm. Muuseas võib oodata esimest lörtsi või ka lund. Püsivat lumikatet veel siiski ei tule.
Teisipäeval (18.10.) jõuab läänest juba uus madalrõhkkond ühes sajuga. Öösel jõuab mõõdukas vihmasadu saartele ja liigub edasi üle maa itta. Päeval sadu hõreneb ning esineb vaid üksikuid sajuhooge vihmana.
Läänekaaretuul vaibub ning puhangud ei ületa 15 m/s.
Öösel on sooja 3...8°C, päeval 8...12°C.
Kolmapäeval (19.10.) kordub sama stsenaarium : öösel jõuab saartele uue madalrõhulohuga seotud sadu, mis levib üle maa itta.
Päevaks laussadu eemaldub, sajuhooge on kohati ja kuna õhumass vahetub tunduvalt jahedama vastu  siis tuleb mõnes kohas ka märga lund / lörtsi.
Tuul pöördub loodesse, kuid ei tugevne oluliselt ja puhangud ulatuvad ikka kuni 15 m/s.
Öösel on õhutemperatuur 0...6°C, rannikul mõni kraad enam, päeval jääb aga alla 10 (5...9°C). 
Neljapäeval ja reedel (20. ja 21.10.) tugevneb kõrgrõhkkond ja sajuhooge on vaid kohati ning need tulevad nii vihma kui sisemaal kohati ka lörtsina.
Läänekaaretuul on mõõdukas, puhanguti 14 m/s.
Öösiti on õhutemperatuur -2...3°C, rannikul 4...8°C. Päevasel ajal on sooja 7...11°C.
Laupäeval (22.10.) ootame järgmist madalrõhkkonda ühes vihmapilvedega. Selle sajuala jõuab pealelõunal saartele ja levib tasapisi üle maa.
Tuul pöördub lõunakaarde ning tugevneb sisemaal 12, rannikul 18 m/s.
Õhusooja on öösel 1...6°C, rannikul paar kraadi enam, päeval 7...11°C.

Pühapäeval (23.10.) öösel liigub seesama sajuala üle maa ning hommikul läänest alates laussadu lakkab ja tuleb vaid kohatisi, nõrki sajuhooge.

Tuul pöördub taas loodesse ning puhangud ulatuvad 17-18m/s.

Õhusooja on öösel 1...6°C, rannikul paar kraadi enam. Päeval jääb alla 10°C (5...9°C).

Kategooriad: Blogid

30. jaanuari ekstreemumid 2013-2023

AastaMaks.KeskmineMin.
20234,2°C1,80°C0,2°C
20224,3°C0,13°C-3,3°C
2021-0,1°C-3,13°C-5,7°C
20204,9°C1,81°C-0,3°C
20191,5°C-0,60°C-7,9°C
20180,9°C-1,54°C-5,4°C
20173,0°C0,09°C-1,6°C
20166,6°C4,02°C1,4°C
20151,9°C0,21°C-2,7°C
2014-7,6°C-15,37°C-23,0°C
20132,1°C-0,81°C-4,6°C

Ilmateenistuse ennustus

-1...3°C
-1...3°C
-2...2°C
0...3°C
-6...1°C
-2...2°C
-3...1°C
-2...1°C

Külastatavus

Statistika: METRIX.Station

Ennustuse täpsuse jooksva kuu parimad

AllikasPäevi%
Forecast.io194,24%
Forecast.io393,73%
Forecast.io293,31%
Forecast.io492,37%
Ilmateenistus 190,65%

Tänane kuufaas

60,1% on kuu nähtav.
22 päeva on noorkuuni.
Kasvav kuu

UV-indeks

Päevarekordid

Täna Tallinnas kõige soojem on olnud 6,7°C (1989) ja külmem -29,0°C (1967).

Täna Tartus kõige soojem on olnud 6,2°C (2016) ja külmem -27,5°C (1970).

Facebook

Ilmateenistuse hoiatused

30.01 öösel tugevneb edelatuul sisemaal puhanguti kuni 17, rannikul puhanguti kuni 20 m/s. 30.01 öösel ja ennelõunal mandril tugev lörtsisadu. Lisanduva lörtsi ja vihma hulk 7-15 mm. Märja lume ladestus põhjustab okste ja puude murdumist. Halb nähtavus ja 0°C lähedane temperatuur muudavad liiklustingimused halvaks. Jäiteoht!
30.01 öösel tugevneb edelatuul sisemaal puhanguti kuni 17, rannikul puhanguti kuni 20 m/s. 30.01 öösel ja ennelõunal mandril tugev lörtsisadu. Lisanduva lörtsi ja vihma hulk 7-15 mm. Märja lume ladestus põhjustab okste ja puude murdumist. Halb nähtavus ja 0°C lähedane temperatuur muudavad liiklustingimused halvaks. Jäiteoht!
30.01 öösel tugevneb edelatuul sisemaal puhanguti kuni 17, rannikul puhanguti kuni 20 m/s. 30.01 öösel ja ennelõunal mandril tugev lörtsisadu. Lisanduva lörtsi ja vihma hulk 7-15 mm. Märja lume ladestus põhjustab okste ja puude murdumist. Halb nähtavus ja 0°C lähedane temperatuur muudavad liiklustingimused halvaks. Jäiteoht!
30.01 öösel tugevneb edelatuul 15, puhanguti kuni 23 m/s.
30.01 öösel tugevneb edelatuul 15, puhanguti kuni 23 m/s.
30.01 öösel tugevneb edelatuul puhanguti kuni 17 m/s. 30.01 öösel ja ennelõunal mandril tugev lörtsi- ja lumesadu. Lisanduva lörtsi ja lume hulk 7-15 mm. Märja lume ladestus põhjustab okste ja puude murdumist. Halb nähtavus ja 0°C lähedane temperatuur ning ajutine tuisk muudavad liiklustingimused halvaks. Jäiteoht!
30.01 öösel tugevneb edelatuul puhanguti kuni 17 m/s. 30.01 öösel ja ennelõunal mandril tugev lörtsi- ja lumesadu. Lisanduva lörtsi ja lume hulk 7-15 mm. Märja lume ladestus põhjustab okste ja puude murdumist. Halb nähtavus ja 0°C lähedane temperatuur ning ajutine tuisk muudavad liiklustingimused halvaks. Jäiteoht!
30.01 öösel tugevneb edelatuul puhanguti kuni 17 m/s. 30.01 öösel ja ennelõunal mandril tugev lörtsi- ja lumesadu. Lisanduva lörtsi ja lume hulk 7-15 mm. Märja lume ladestus põhjustab okste ja puude murdumist. Halb nähtavus ja 0°C lähedane temperatuur ning ajutine tuisk muudavad liiklustingimused halvaks. Jäiteoht!
30.01 öösel tugevneb edelatuul puhanguti kuni 17 m/s. 30.01 öösel ja ennelõunal mandril tugev lörtsi- ja lumesadu. Lisanduva lörtsi ja lume hulk 7-15 mm. Märja lume ladestus põhjustab okste ja puude murdumist. Halb nähtavus ja 0°C lähedane temperatuur ning ajutine tuisk muudavad liiklustingimused halvaks. Jäiteoht!
30.01 öösel tugevneb edelatuul puhanguti kuni 17 m/s. 30.01 öösel ja ennelõunal mandril tugev lörtsi- ja lumesadu. Lisanduva lörtsi ja lume hulk 7-15 mm. Märja lume ladestus põhjustab okste ja puude murdumist. Halb nähtavus ja 0°C lähedane temperatuur ning ajutine tuisk muudavad liiklustingimused halvaks. Jäiteoht!
30.01 öösel tugevneb edelatuul sisemaal puhanguti kuni 17, rannikul kuni 20 m/s. 30.01 öösel ja ennelõunal mandril tugev lörtsi- ja lumesadu. Lisanduva lörtsi ja lume hulk 7-15 mm. Märja lume ladestus põhjustab okste ja puude murdumist. Halb nähtavus ja 0°C lähedane temperatuur ning ajutine tuisk muudavad liiklustingimused halvaks. Jäiteoht!
30.01 öösel tugevneb edelatuul sisemaal puhanguti kuni 17, rannikul kuni 20 m/s. 30.01 öösel ja ennelõunal mandril tugev lörtsi- ja lumesadu. Lisanduva lörtsi ja lume hulk 7-15 mm. Märja lume ladestus põhjustab okste ja puude murdumist. Halb nähtavus ja 0°C lähedane temperatuur ning ajutine tuisk muudavad liiklustingimused halvaks. Jäiteoht!
30.01 öö hakul tugevneb edelatuul kuni 17, puhanguti kuni 23 m/s.
30.01 öö hakul tugevneb edelatuul kuni 17, puhanguti kuni 23 m/s.
30.01 öö hakul tugevneb edelatuul kuni 17, puhanguti kuni 23 m/s.
30.01 öösel tugevneb edela- ja lõunatuul 15, puhanguti 20 m/s.
30.01 edelatuul 17, puhanguti 23 m/s.
Edelatuul10, puhanguti kuni 15 m/s.

Veebimajutus

Süsteemimootor

drupal

HTML raamistik

bootstrap 3

Kujundus

bootswatch

Reklaam

adsense

Sisuedastusvõrk