Blogid

8. Nädala ilm (17.02.2020-23.02.2020)

Ilm ja inimesed - 17. Veebruar 2020 - 17:31
17.02.2020 Esmaspäev

Täna on küll meeldivalt soe ilm, ja kahjuks muidugi mitmel pool vihmane, kuid lõunast saadik on Põhja-Eesti jäänud selgemaks piirkonnaks. Muidugi Kagu ja Lõuna-Eesti on hetkel soojemad kui mujal, kuid siiski on meeldivalt soe õhutemperatuurinäit Veebruari kohta. Kuid tuul on mitmel pool endiselt tugev, puhangud võivad ulatuda kuni 25m/s ka õhtu jooksul veel.

18.02.2020 Teisipäev

Öösel on mitmel pool pilves selginemistega ilm, kohati on võimalus öösel ka ajutisetele õrnematele vihmahoogudele. Tuul puhub edelast 8-13m/s, puhanguti 15-20m/s, saartel ja rannikul on tuulekiirus 13-18m/s, puhangud on öösel endiselt 20-25m/s. Öösel püsib termomeetrinäit +3....+5°C. Homme päeval õhutemperatuur kahjuks nii kõrgeks ei tõuse kui tänased maksimumid olid, jääb umbes kraadi kuni kaks alla poole. Ehk õhutemperatuur päeval on +4...+7°C. Lisaks ka päeval puhub endiselt tugev edelatuul 7-12m/s, puhanguti 15-18m/s mandril, saartel ja rannikul puhub 10-15m/s, puhanguti kuni 22m/s. Ilm on endiselt peamiselt pilves selginemistega, kuid võib kohati ka väiksemat hoovihma alla tulla.

19.02.2020 Kolmapäev

Ka Kolmapäeva öösel püsib meil veel tugev edelatuul. Peamiselt on pilves selginemistega ilm, kuid kohati võib siiski hoovihma vahel alla sadada. Mandril puhub edelatuul 6-10m/s, puhanguti kuni 15m/s, saartel ja rannikul 9-14m/s, puhanguti kuni 20m/s. Kuid siiski õhutemperatuur homme vastu ülehomset on natukene madalam kui eeloleval ööl, õhutemperatuur Kolmapäeva öösel jääb vahemiku +1...+4°C. Tuulekiirus päevapeale järkjärgult väheneb ja õhtuks pöördub läände. Päeval on peamiselt pilves ilm ja mitmel pool esineb aegajalt vihma. Õhutemperatuur on +2...+5.

20.02.2020 Neljapäev

Neljapäeva öösel võib taevas mitmel pool selgemaks tõmbuda, mis toob kaasa öökülma. Kuid kohati püsib ilm pilvine ja seal kandis võib veel vihma sadada, kuid võimalus on ka lörtsile. Ööhakul puhub lääne ja edelatuul, kuid öö jooksul pöördub loodesse, mis puhub öösel 3-8m/s, puhanguti kuni 12m/s. Õhutemperatuur öösel on -3...+2°C. Hommikul on väike lootus kohati lumesadu näha, enamjaolt tuleb siiski lörtsi ja vihma. Kuni lõunani puhub loodetuul 2-7m/s. Lõunast pöördub tuul tagasi edela-lõuna suunast puhuvaks, mis õhtul tugevneb, mis viib puhangud kuni 16m/s rannikul, ja sisemaal puhangud kuni 12m/s.  Õhutemperatuur on -1...+3°C. Õhtul selge ilma korral langeb mitmel pool alla 0°C.

21.02.2020 Reede

Reede öösel pilvisus tiheneb, kuid õhutemperatuur enne jõuab korralikult miinusesse langeda. Rannikualadel ja saartel sajab öösel vihma, kuid mandril ja Ida-Eestis lörtsi ja lund. Lõuna ja edelatuul hommikuks tugevneb, sisemaal puhangud kuni 15m/s ja rannikualadel puhangud kuni 21m/s. Õhutemperatuur on -5...+3°C. Hommikul tõuseb igal pool üle 0°C ja sadu muutub hiljemalt lõunaks igal pool üle vihmaks. Õhtuks jääb sadu üle. Tuul puhub 6-11m/s, puhanguti 15m/s mandril, saartel ja rannikul  11-16m/s, puhanguti kuni 21m/s, õhtupoole tuul nõrgeneb. Õhutemperatuur on +2...+6°C.

22.02.2020 Laupäev

Öösel hakkab edela ja lõunatuul taas tugevnema, mis võib kohati anda välja n.n ametliku tormi tuulekiiruse. Peamiselt sajab vihma, väike võimalus ka lörtsile. Öösel on õhutemperatuur +1...+5°C. Päeval on endiselt tugev tuul ja on kergelt tormine ilm ja kohati esineb aegajalt sajuhooge vihmana, kohati ka lörtsi. Päeval on õhutemperatuur +2...+7°C

23.02.2020 Pühapäev

Tuul öösel hakkab nõrgenema ja õhtuks muutub mõõdukaks läänekaare tuuleks. Õhutemperatuur öösel on 0...5°C, päeval +3...+6°C. Aegajalt esineb hoovihma ja kohati ka lörtsi. Õhtul võib temperatur mitmel pool 0°C ümbrusesse langeda.

Ka edasine ilm tundub jätkuvat varakevadine, kuid kerged sügistormid tulevad ikka vahele aegajalt, aga ka on väike tõenäosus, et tuleb natukene talvisemat ilma, need kes talveilma ootavad. Kuid see võib veel hilisemaks lükkuda või üldse ära kaduda. Lisaks soovin ka teile meeldivat Vabariigi Aastapäeva järgmise nädala eeloleval Esmaspäeval, kuna Pühapäeval ei jõua valmis kirjutada prognoosi seoses reisil viibimisega, ja järgmise nädala ilmateade tuleb Vabariigi Aastapäeva õhtuks siia blogisse.

Olulised teated:

Blogi esialgselt autori korterikaaslasele anti teada halb uudis, lisaks on endiselt tal emaga keerulised ajad ja ka ülikoolis on pinge peal ja lisaks toimub eelkaitsmiste periood, mis mõjub pingeliselt ja seega ta hetkel ei plaani uuesti blogi ette võtta, enne kui saab elulisi kriise vähemaks, et oleks aega sellega tegeleda ja sellele pühenduda, muidugi saate temalt küsida ilmateadet, mida ta saadab ilm.ee kaudu vara reede hommikul teie e-mail'ile, tähtsamalt 4 ööpäevane prognoos.

Kategooriad: Blogid

7. Nädala ilm (10.02.2020-16.02.2020)

Ilm ja inimesed - 9. Veebruar 2020 - 14:38
 Täna õhtul 9.2.20 hakkab torm võtma mõõtmeid Eestis, tuul tuleb meile igatahes lõunast ja seega kirjutan ka prognoosi siia täna valmis.

10.02.2020 Esmaspäev

Ilm küll praegugi väga pilvine, aga öösel tiheneb pilvisus veel enam. Saartelt hakkab öösel vihma ja lörtsi sadama, mis öö jooksul levib üle Eesti. Ida-Eestis võib hommikul ka lund esineda. Vihmasadu on kohati üpriski tugev. Puhub lõunatuul sisemaal 8-13m/s, puhanguti kuni 20m/s. Rannikul ja saartel puhub tuul 13-18m/s, puhangud ulatuvad 24-28m/s vahemikku. Õhutemperatuur öösel on 0...+5°C. Päeval on enamasti pilves ilm, kohati sajab vihma ja Ida-Eestis võib sekka ka lörtsi pudeneda. Puhub lõuna ja edelatuul, sisemaal 8-13m/s, puhanguti kuni 20m/s. Saartel ja rannikul puhub tuul 12-17m/s, puhanguti kuni 24m/s, pärastlõunal natukene nõrgeneb tuulekiirus. Õhutemperatuur on +2....+7°C.


11.02.2020 Teisipäev

Teisipäeva öösel on peamiselt pilves selginemistega ilm, kuid kohati esineb hoovihma ja väike võimalus, et kohati tuleb sekka ka lörtsi. Puhub edelatuul 6-13m/s, rannikul on oodata puhanguid 17-20m/s. Öine õhutemperatuur on +1...+5°C. Päeval on samuti pilves selginemistega ilm, Põhja ja Ida-Eestis pruugib lauspilvisus edasi püsida ka päeval. Mitmel pool sajab sekka vihma kuid Ida-Eestis suurema tõenäosusega lörtsi. Puhub edelatuul 5-12m/s, rannikul puhanguti kuni 15m/s, pärastlõunat tuul veidi nõrgeneb taas. Õhutemperatuur on +2....+5°C.

12.02.2020 Kolmapäev

Kolmapäeva öösel endiselt peamiselt pilves ilm ja kohati võib esineda ajutisi selginemisi. Pidevalt sajab vihma ja kohati ka lörtsi. Endiselt puhub lõuna ja edelatuul 5-12m/s, rannikul puhanguti kuni 15m/s, saartel kohati kuni 18m/s. Õhutemperatuur öösel on 0....+4°C. Päeval ilm kohati on selgem kui öösel, seega võib natukene aega päikest taaskord näha. Muidugi mitmel pool sajab sekka kohati ka vihma ja mõnes kohas ka lörtsi.  Puhub endiselt lõuna ja edelatuul 5-12m/s, rannikul puhanguti kuni 15m/s, saartel kuni 18m/s. Õhutemperatuur on +2...+5°C.


13.02.2020 Neljapäev

Neljapäeva öösel on endiselt peamiselt pilves ilm. Mitmel pool sajab vihma, mõnes kohas ka lörtsi, ja heal juhul ka Ida-Võlumaal või Haanjas ka törts lund. Muidugi see lume osa võib veel muutuda, et ei tule üldse lund, või tuleb kuskil ootamatus kohas. Endiselt puhub lõuna ja edelatuul 5-11m/s, rannikul puhanguti kuni 15m/s. Õhutemperatuur on -0....+4°C. Päeval on endiselt hall november enamjaolt igal pool edasi. Mitmel pool sajab endiselt vihma, kohati ka lörtsi, samuti püsib väike lumetõenäosus ka päevaste sademete osas. Õhtuks peaks sadu lõppema. Tuul on endiselt lõunast ja edelast 5-11m/s, puhanguti kuni 15m/s, õhtul võib tuul taaskord läänesuunast puhuma hakkata.  Õhutemperatuur on +1...+4°C.


14.02.2020 Reede

Öösel tuul jääb veelgi nõrgemaks, kuid puhub endiselt läänest.  Öösel sajab mõnes üksikus kohas vihma ja võib sekka ka lörtsi tulla. Õhutemperatuur öösel on -4..+3°C. Päeval võib päikesepaisteline ilm olla ja üsna selge, seega ilus ilm, ja õhutemperatuur tuleb +2...+5°C.  Selge ilmaga peale päikeseloojangut langeb kiirelt, mis muudab teepinnad ootamatult libedaks, lisaks hilisõhtuks võib kogu mandril õhutemperatuur alla 0°C langeda.

15.02.2020 Laupäev

Laupäeva öösel püsib meil selge ilm peamiselt igal pool, tuul on läänest, aga üsnagi vaikne, päeval natukene tuulekiirus tõuseb. Tuult on oodata 4-10m/s, rannikul puhanguti kuni 15m/s. Öine õhutemperatuur on -5...+1, plusskraade on oodata saarte rannikualalistel aladel. Päeval siiski tõuseb õhutemperatuur igal pool üle pluss poolele, ja ilm on enamjaolt igal pool päikesepaisteline. Võib tekkida selline päikese kevade petlik tunne nii öelda. Päeval on sooja +2...+4°C. Õhtul läheb taevas taas pilvisemaks üle Eesti ja tekib selline "halli novembri" tunne tagasi.  Seega öökülma ei pruugi Pühapäeval tulla.

16.02.20 Pühapäev

Pühapäeva öösel on peamiselt üle Eesti tagasi pilves, lisaks esineb kohati sademeid, peamiselt vihmana ja väike tõenäosus ka lörtsile. Tuul taaskord hakkab tugevnema ja tugevamaid puhanguid andma ja uue "sügistormi" mõõtmetele lähenema. Öösel on õhutemperatuur +0...+4°C. Päeval on endiselt igal pool peamiselt hall ilm ja mitmel pool sajab vihma, kohati on endiselt väike lörtsi tõenäosus ka olemas. Tuul püsib ka kogu päeva tugev. Päeval on oodata õhutemperatuuri +2...+5°C.


Kõigile talveootus lugejatele, pean kahjuks teatama, et ka uue nädala prognoos veel erilist talve lootust ei anna, ja tundub, et see nädal oli hetkel selle talve kõige talvisem nädal mitmel pool, kuid kohati oli Detsembris pikemalt talvist ilmaolusi, aga siiski üldpildis Eestis kõige talvisem nädal sel talvel. Aga nüüd peate jälle nädal aega teie lemmikterminit "halli novembrit" nautima. Lisaks ka hetkeseisuga näib, et järgmise nädala Pühapäevane tuuline, vihmane ja soe ilm võib mitu päeva püsida, aga kindel ei saa nii pikkas perspektiivis teie õnneks olla. Eelolev nädal ilmselt, lööb Veebruari keskmise tagasi üle +0°C, kuid pärast seda nädalat on 1 nädal ja 6 päeva veel  Veebruari, seega mingisugune tõenäosus põhjamaisele talvele veel jääb õhku mõneks ajaks. Kuid sisetunne ütleb, et ilmselt Veebruar ka püsib soe ja tuleb plussis keskmisega ja suurim tagasilöök tuleb ilmselt Juunis, kuna meie talved on jäänud lühemaks ja soojemaks ning Juunikuu just ajaga jahtunud. Kuid eks elame ja näeme, mis saab.
Kategooriad: Blogid

6. Nädala ilm (3.2.20-9.2.20)

Ilm ja inimesed - 3. Veebruar 2020 - 15:37
 3.2.20 Esmaspäev

Täna on meil veel selline hilissügisene ja varakevadine ilm, mitmel pool paistab isegi mõnus päike, aga ilm on samas tuuline. Ida-Võlumaal on juba ühes kohas õhutemperatuur langenud alla 0°C meie riiklike ilmajaamade andmeil. Kuid õhtul hakkab mitmel pool õhutemperatuur langema ja hommikuks on juba päris krõbedat ilma mitmel pool oodata, seega kevadtaimed ilmselt selle talvise nädala jooksul suudavad veel võib-olla korragi ära surra, ja nädalaaja pärast uuesti üritama hakkata. Kuna ees on talvine nädal, aga peale seda peaks ilmad endiselt püsima varakevadele omased.

4.2.20 Teisipäev

Öösel on selge ja vähese pilvisusega ilm. Puhub põhja ja loodetuul 3-9m/s, rannikul puhanguti kuni 13m/s, kuid põhja ja kirde rannikul kuni 18m/s. Õhutemperatuur on -2...-7°C. Päeval siiski Lääne-Eestis tõuseb õhutemperatuur saartel +1°C ja mandril +0°C ümbrusesse. Endiselt puhub põhja ja loodetuul 2-8m/s, rannikul puhanguti kuni 13m/s, Virumaal kuni 18m/s. Õhutemperatuur päeval on -4...+1 ja ilm on vahelduva pilvisusega, aga peamiselt päikesepaisteline. Õhtul hakkab langema ja pilvisus tiheneb.

5.2.20 Kolmapäev

Kolmapäeva öösel on vähese ja vahelduva pilvisusega ilm, enamjaolt Lääne-Eestis sajab vähest hooglund. Tuul muidugi pöördub läände, puhkudes 2-8m/s, hommikul tugevneb saartel ja lääne kui ka looderannikul 6-12m/s, puhanguti kuni 16m/s. Õhutemperatuur on -8...0°C. Saartel hommikupoole tõuseb miinusest tagasi 0°C juurde. Päeval on endiselt hall pilves selginemistega ilm, mandri Eestis sajab mitmel pool lund, Lääne-Eestis lörtsi ja vihma. Puhub endiselt lääne ja loodetuul 5-12m/s, saartel puhanguti kuni 15m/s. Õhutemperatuur Ida-Eestis on -2..+1°C, Lääne-Eestis +1..+4°C. Kuid õhtul mitmel pool taaskord langeb alla 0°C.

6.2.20 Neljapäev

Neljapäeva öösel on pilves selginemistega ja sajurohke ilm. Mandril ja Põhja-Eestis sajab lund, Lääne-Eestis sajab lund kui ka lörtsi ja märga lund vaheldumisi ja saartel sajab vihma kui ka jäävihma. Hommikul pilvisus hõreneb ja saju võimalus päeva jooksul väheneb. Endiselt puhub lääne ja loodetuul 6-12m/s, rannikul puhanguti kuni 18m/s. Õhutemperatuur jääb vahemikku -5...+1. Plusskraade võib suure tõenäosusega ainult oodata saarte rannikualadel. Ennelõunat võib Lõuna-Eestis veel lörtsi kui ka lund sadada, aga pärastlõunaks sadu lakkab, ja ilm muutub selgemaks. Peaaegu igal pool on võimalus näha päikest. Puhub põhja ja loodetuul 6-12m/s, rannikul puhanguti kuni 18m/s. Päeva jooksul ka saarte rannikualadel langeb õhutemperatuur alla nulli jäädes vahemikku -4...0°C.

7.2.20 Reede

Reede öösel ilmas erilist muudatust oodata ei ole, ilm püsib kogu Eestis miinuse poolel ja tuul on endiselt loode- ja põhjakaarest. Tuul puhub 6-12m/s, rannikul puhanguti kuni 18m/s, hommikupoole tuul nõrgeneb. Õhutemperatuur on -8..-3°C mandril ja saartel -3...-0°C. Päeval on selge või vähese pilvivsusega ilm, pärastlõunal pilvisus tiheneb ja õhtul hakkab saartel lund ja lörtsi sadama, tuul võtab uue suuna edelast 2-8m/s, rannikul kuni 14m/s. Õhutemperatuur on -4...-1 mandril, saartel -1...+1°C saartel.

8.2.20 Laupäev

Laupäeva öösel võib kohati sadada lund ja rannikualadel ka lörtsi. Päeval pilvisus hõreneb ja ilm muutub selgemaks. Öösel puhub tugev läänekaare tuul, kuid päeva jooksul tuul nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel -6...-1°C, saartel -1...+2°C. Päeva jooksul tõuseb õhutemperatuur pea igal pool plussi, jäädes vahemiku +1...+4°C.

9.2.20 Pühapäev

Pühapäeval jõuab meile taas üks ilus madalrõhkkond, mille tõttu öösel ei tohiks liiga krõbedat külma enam sel nädalal tulla. Lisaks öösel hakkab meil edelatuul tugevnema. Öö on küll suurema sajuta, aga päeval võib mitmel pool õrna vihma tulla.  Öösel on õhutemperatuur -1...+2°C sisemaal, saartel kuni +4°C. Päeval õhutemperatuur tõuseb +2...+6°C.

Kuid kui palju lund maha kuskil tuleb, siis ilmselt saate veel eeloleval nädalavahetusel suusatamas käia. Pärast seda nädalat ei pruugi enam uut võimalust nii pea tulla, kuna edasisolev prognoos näitab ülekaalukalt madalrõhkkonna mõju ja vihmast ilma, kuid selle saame selgeks selle nädala lõpuks või uue alguseks. Sest tuleva Esmaspäev võib õhutemperatuur küündida juba +8°C ja enamjaolt igal pool on oodata päevaks korraliku vihma. Seega ärge unustage talverõõme nautida see nädal, sest kes teab kas see kuu enam tulebki seda uuesti või mitte. Loodame parimat!
Kategooriad: Blogid

5.Nädala Ilm (27.01-2.2.20)

Ilm ja inimesed - 27. Jaanuar 2020 - 18:56
27.1.20 Esmaspäev

Täna on olnud üsna rahulik ilm, kuid ida Eestis on õhutemperatuurid muutunud miinustele. Lisaks õhtul võivad teeolud muutuda libedaks 0 ringilise õhutemperatuuri tõttu, mis maapinnal võib tulla miinustes ja võib taaskord tekkida musta jääd jms.

28.1.20 Teisipäev

Öösel on peamiselt pilves ilm, mitmel pool sajab vihma ja lörtsi ja kohati pole välistatud ka udu teke. Puhub lõuna ja edelatuul 4-11m/s, saartel puhanguti kuni 15m/s. Õhutemperatuur on -1...+4°C. Päeval on ilm pilves selginemistega, Lääne-Eestis sajab vihma, kuid võib sekka tulla ka lörtsi. Puhub lõuna ja kagutuul 5-10m/s, rannikualadel puhanguti kuni 15m/s. Õhutemperatuur päeval siiski tõuseb igal pool üle 0°C, jäädes vahemiku  +1...+4°C.

29.1.20 Kolmapäev

Kolmapäeva öösel on samas ilm sademeterohke, paljudes kohtades sajab vihma ja võib sekka ka lörtsi tulla. Puhub kagutuul 4-10m/s ja rannikualadel puhanguti kuni 14m/s. Õhutemperatuur on öösel 0...3°C. Päeval on endiselt mitmel pool sademete rohke ilm, peamiselt vihma, aga kohati ka lörtsi. Tuul püsib kagust puhkudes 3-8m/s, rannikualadel puhanguti kuni 12m/s. Õhutemperatuur on +1...+4°C.

30.1.20 Neljapäev

Neljapäeva öösel on endiselt peamiselt pilves ilm, kuid kohati võib sadada vihma kui ka lörtsi. Puhub endiselt kagutuul 2-8m/s. Õhutemperatuur on -1...+3°C. Päeval on kohati pilves selginemistega, aga mitmel pool siiski sajab vihma ja lörtsi, õhtul võib Kirde-Eestis ka lund sekka tulla. Ilm on üsna tuulevaikne, kuna tuulekiirus jääb 1-6m/s vahemikku. Õhutemperatuur 0...+4°C, õhtul võib mitmel pool alla 0°C langeda.

31.1.20 Reede

Reede öösel on pilves selginemistega ilm, mitmel pool võib esineda vihma- ja lörtsihooge, kuid Ida-Eestis võib sadu tulla alla lumena. Puhub muutliku suunaga tuul 1-6m/s. Õhutemperatuur on -3...+2°C. Päeval ilm on umbes samasugune, et kohati võib päikest esineda ja ka hoovihma kui ka hooglund esineda, lumetõenäosus on suurim Ida-Eestis. Õhtul tuul kagust tugevneb puhkudes 3-9m/s, Õhutemperatuur on 0...3°C.


1.2.20

Laupäeva öösel sajab lund ja lörtsi, aga päeval muutub see igal pool üle vihmaks. Öösel on veel kagutuul, kuid hommikul muutub tuulesuund tagasi edelasse. Õhutemperatuur on öösel -3...+3°C. Päeval on õhutemperatuur +1....+4°C. Seega lumi, mis maha tulla võib, see ka üsna kiirelt sulab ära hetkese prognoosimiste alusel.

2.2.20

Pühapäeval on öösel kui ka päeval oodata mitmel pool lörtsi kui ka vihmasadu, päeval peaks olema enamjaolt sademed ainult vihmana. Puhub mõõdukas lõuna tuul. Öösel on õhutemperatuur -1..+3°C. Päeval taaskord igal pool plussis, +1...+4°C.

Ka pärast seda nädalat on näha hilissügise või varakevade jätku, eks võtku kes kuidas soovib seda aastaaega  nimetada.
Kategooriad: Blogid

4. Nädala ilm (20.1-26.1.20)

Ilm ja inimesed - 20. Jaanuar 2020 - 12:07
Eelmine nädal esines Reede vastu laupäeva kohati õhus öökülma. Sattusin ise selle keskmesse, seega oli üllatavalt külm ikkagi see miinuskraad siin järsku ehmatamas. Hetkeilm on igal pool plussis, muidugi eelmisesse nädalasse jäi ka ajalooline päev, mil mõõdeti 80.a tagasi külmarekord. Kus olid uudistel pealkirjad,et nii või naa palju külma, jutt on alla -40°C, tõenäosus, et meil õhutemperatuur taas alla või isegi -40°C piire temperatuur langeks on aina võimatum iga aasta, mis läheb edasi. Muidugi kohati -30°C talveilmu võime see sajand veel mitmeid kordi näha. Ka uue nädala prognoos näitab jätkuvalt sooja Jaanuari, et Jaanuari keskmine õhutemperatuur võib üle Eesti jääda pluss kraadidesse sel aastal. Muidugi eesoleval nädalal, esineb ka korra talvist ilma, kus õhutemperatuur teatud kohtades jääb ööpäevaks alla nulli, aga enamjaolt püsib plussis, kuid sisemaal on öökülmad tõenäolised mitu korda eeloleval nädalal. 

Esmaspäev 20.1.20 

Sai juba mainitud, et hetkeilm on igal pool plussis. Täna õhutemperatuur tõuseb taaskord üle 5°C nagu kohati ka see eile tõusis. Muidugi vahemik on 2...5°C. Esineda võib kohati vihma ja lörtsisadu. Puhub lääne ja edelatuul 5-12m/s, rannikualadel puhanguti kuni 18m/s. 

Teisipäev 21.1.20

Öösel on ilm vahelduva pilvisusega, Ida-Eestis võib ööhakul kohati veel vihma kui ka lörtsi alla sadada. Puhub edela ja läänetuul 5-11m/s, puhanguti kuni 15m/s, rannikualadel kuni 18m/s. Õhutemperatuur on 1...5°C. Päeval on samuti ilm pilves selginemistega, aga umbes keskpäeval hakkab mitmel pool vihma kallama taaskord nagu oavarrest. Puhub tugev läänetuul ja rannikualadel ulatuvad puhangud kuni 20m/s. Päeval on oodata sooja 4...8°C. 

22.1.20 Kolmapäev

Kolmapäeva öösel samuti püsib muutliku pilvisusega ilm. Öösel sajab vihma, välistatud pole ka lörts Ida-Eestis. Puhub tugev lääne ja loodetuul, sisemaal ulatuvad puhangud 15m/s ja rannikualadel kuni 21m/s. Öine õhutemperatuur on -1...+4°C. Miinust on oodata idas. Ka päeval on muutliku pilvisusega ilm ja esineb hoogvihmu, kuid kohati võib ka lörtsi kui ka märga lund sadada. Endiselt puhub lääne ja loodetuul tugevalt, sisemaal on puhanguid kuni 15m/s ja rannikualadel kuni 24m/s.  Päeval siiski õhutemperatuur tõuseb igal pool üle 0°C, jäädes vahemikku 0...4°C. Õhtul langeb mitmel pool alla 0°C. 

23.1.20 Neljapäev

Neljapäeeva öösel vähese ja vahelduva pilvisusega öö Eestis. Seetõttu ka õhutemperatuur langeb kohati kuni -5°C sisemaal. Öö püsib tuuline, sisemaal on puhangud kuni 15m/s ja rannikualadel kuni 20m/s, mis hommikul hakkab vaikselt tagasi tõmbuma. Mandril on õhutemperatuur -5...0°C ja saartel ja kohati rannikualadel on õhutemperatuur 0...2°C. Päeval on samuti pilves selginemsitega ja olulise sajuta ilm. Puhub lääne ja loodetuul 5-11m/s, rannikualadel puhanguti kuni 15m/s. Õhutemperatuur on -2...+4°C. Ida ja Kagu-Eestis on suurem tõenäosus, et päeval õhutemperatuur üle nulli ei tõuse, mujal võib üle 0°C tõusta, ja Lääne-Eestis ja saartel tõuseb kindlalt üle 0°C praeguseid prognoose arvestades. Kuid pärastlõunast hakkab taaskord tuul edelast puhuma ja võtab "tuure juurde", mis viib reede ööseks mitmel pool õhutemperatuuri üle 0°C. Idas jääb veel miinusesse. 
 
24.1.20 Reede

Reedel hakkab taas madalrõhkkond meie ilma mõjutama  edelatuule saatel. Öösel esineb sademeid vihma ja lörtsina, kohati sisemaal võib ka lumekruupe esineda. Öösel on õhutemperatuur -1...+4°C. Päeval edelatuul tugevneb veelgi ja kui esineb sademeid, siis need muutuvad päeva jooksul igal pool üle vihmaks. Päeval tuleb sooja 4..8°C vahel. 

25.1.20 Laupäev

Laupäeva öösel esineb endiselt vihma, kohati võib ka lörtsi tulla. Tuul nõrgeneb ja pöördub Läände, kus puhub edasi mõõduka tugevusega. Õhutemperatuur on öösel -1...+4°C. Alla nulli langeb ainult idas. Päeval tõuseb igal pool taaskord üle 0°C Jäädes vahemiku 0...4°C

26.1.20 Pühapäev

Pühapäeva öösel muutub tuulesuund edelasse ja lõunasse, mis päeva jooksul muutuvad tugevaks. Peamiselt sademeid ööpäeva jooksul esineb vihmana, kuid kohati võib ka lörtsi sekka tulla. Õhutemperatuur öösel on -2..+3°C, päeval taaskord tõuseb igal pool üle 0°C, Päeval on oodata 1...5°C sooja.  

Hetkel ka edasine sellest näitab sügiskevade jätkumist, kus valdavalt meil on Lõuna, Edela ja Lääne õhuvuul sisse, ja ilmad püsivad tuulsied ja kohati tormised, kus valdavalt jäävad meie ööpäeva õhutemperatuurid plussi, võimalik et tuleb üks mõõduajaloo soojemaid Jaanuare, muidugi hetkel on seda veel vara öelda, aga elame ja näeme. Suurlund vast näeme kevadel või alles järgmisel sügisel, elame ja näeme.   

Esimesel pildil hetkeilm Pelgurannas.  
Kategooriad: Blogid

3. Nädala ilm (13.1.20-19.1.20)

Ilm ja inimesed - 13. Jaanuar 2020 - 19:37
13.1.20 Esmaspäev

Täna oli ilm enamjaolt pilvine ja kohati võis esineda ka sademeid vihmana. Lisaks tuul on hakkanud tasapisi hoogu võtma hakkanud. Õhutemperatuur on üle Eesti taaskord plussi tõusnud ja hommikul oli maas kohati ka jäidet.

14.1.20 Teisipäev

Öösel on pilves selginemistega erilise sajuta ilm. Puhub mõõdukas edela ja läänetuul, kuid rannikualadel esineb kohati kuni 15m/s puhanguid. Päeval on pilves selginemistega ilm, õhtul sajab vihma ja kohati ka lörtsi. Lõuna ja edelatuul tugevneb, sisemaal on oodata puhanguid kuni 15m/s ja rannikualadel kuni 22m/s. Päeval õhutemperatuur on 1...5°C.

15.1.20 Kolmapäev

Kolmapäeva öösel on samuti pilves ilm ja kohati sajab vihma ja lörtsi. Puhub lõuna ja edelatuul 7-13m/s, rannikualadel esineb puhanguid kuni 18m/s. Õhutemperatuur on 1...6°C. Päeval on samuti peamiselt pilves ilm ja püsib tuuline. Puhub lõuna ja edelatuul, rannikualadel puhanguti kuni 23m/s. Seega ilm on kohati kergelt tormine. Õhutemperatuur on 5...9°C.

16.1.20 Neljapäev

Neljapäeva öösel ilm endiselt püsib pilvine. Mitmel pool sajab vihma ja kohati võib ka lörtsi sadada. Puhub edela ja lõunatuul 6-12m/s, rannikualadel puhanguti kuni 17m/s. Õhutemperatuur on 3...6°C. Päeval ilm muutub kohati selgemaks, et on võimalus kohati paar tundi ka päikest päeval näha. Endiselt puhub lõuna ja edelatuul, mis rannikualadel võib ulatuda kuni 17m/s. Päeval on õhutemperatuur 3...8°C. Kuid õhtul selge ilmaga hakkab kiirelt langema.

17.1.20 Reede

Öösel on vähese pilvisusega ja olulise sajuta ilm. Puhub edela ja läänetuul 3-9m/s, rannikualadel puhanguti kuni 14m/s. Õhutemperatuur on -1....+4°C. Päeval ilm muutub pilvisemaks, omakorda ka tuul natukene tugevneb, puhkudes 5-11m/s, rannikualadel puhanguti kuni 16m/s. Päeval on õhutemperatuur 2...5°C, kuid õhtul võib kohati langeda 0°C ümbrusesse.

18.1.20 Laupäev

Öösel võib esineda Eestis vihma kui ka lörtsisadu. Lõunakaare tuul püsib tugev ja puhangud püsivad rannikualadel tugevana. Öösel on õhutemperatuur -2...+2°C. Päeval on õhutemperatuur +0...+4°C.

19.1.20 Pühapäev

Pühapäeva ööpäeva jooksul võib endiselt esineda vihma kui ka lörtsisadu, hilisõhtul võib mõnel "lumesõbral" kohati vedada, et võib ka seda natukene sadada. Öösel püsib tuul endiselt tugev, kuid päeva jooksul nõrgeneb. Öösel on õhutemperatuur -1...+5°C, päeval +0...+5°C.

Ka kolmas nädal veel "päris" talve "õnneks või kahjuks" oodata ei ole. Seega naudime seda sügist või kevadet või mis iganes tundmatut aastaaega edasi. Eksnäis mida toob see ja vaatame kuidas prognoos tuleb ka neljandale nädalale. Loodame parimat. 


Kategooriad: Blogid

2. Nädala ilm (6.1-12.1)

Ilm ja inimesed - 6. Jaanuar 2020 - 23:04
Oluline teadaanne:Blogi omanikul toimub 22.01.20 doktorandi töö eelkaitsmine.

6.1.20 Esmaspäev

Täna öösel sadas pea igal pool üle Eesti lumikate maha, mis hommikul mitmel pool "mõnuga" sulama hakkas. Kohati esines ka vihmasadu, õhutemperatuur püsis päeval üle Eesti 0..5°C juures. Ilm on enamjaolt olnud üsna tuulevaikne. 

7.1.20 Teisipäev

Öö püsib enamjaolt sajuta, hommikul hakkab saartel vihma sadama, mis liigub edasi läänerannikule ja päeva peale üle Eesti. Puhub edelatuul, puhanguid rannikul maksimaalselt kuni 16 m/s. Õhutemperatuur on ööpäeva jooksul 1..6°C.

8.1.20 Kolmapäev

Päeval ilm muutub taaskord tormiseks, sisemaal on oodata puhanguid kuni 17m/s, rannikualadel kuni 23m/s. Öösel erilist sadu ei ole, kuid päeval sajab üle Eesti vihma. Öösel on õhutemperatuur +1...+5°C. Päeval on oodata sooja kuni 9°C. 

9.1.20 Neljapäev

Ööl vastu neljapäeva pilvivsus hõreneb. Edela ja läänetuul samuti tasapisi nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel 0..5°C, päeval 2...5°C. 

10.1.20 Reede

Neljapäeva õhtul hakkab õhutemperatuur tasapisi langema, seega reede öösel on õhutemperatuur -3...+2°C.  Sadu võib esineda saartel ja lõuna Eestis. Päeval õhutemperatuur tõuseb -1...+4°C. Miinuskraad võib püsima jääda sisemaal ja idas. 

11.1.20 Laupäev

Ilm püsib vahelduva pilvisusega öösel on oodata -1...+3°C. Puhub mõõdukas tuul. Päeval on oodata õhutemperatuuri tõusu taas üle Eesti igal pool uuesti pluss poolele, oodata on 2..6°C. 

12.1.20 Pühapäev

Lisaks sellele, et õhutemperatuur näitab laupäeval üle Eesti plussi tõusu, siis ka ööl vastu pühapäeva pole oodata miinuskraade. Öösel sajab kohati lörtsi ja vihma. Päeval on igal pool sademeid oodata vihmana. Öine temperatuur on 0...5°C, päeval 3...7°CLisaks olulist infot, blogi algne autor ei saa tegeleda blogiga, kuna peab eelkaitsmisele pühenduma, mis toimub doktoranditöö kaitsmine sel kuul, lisaks ka andma Tallinna Ülikoolis loenguid ja tööl käima ning lisaks ema hooldama ja ka korterikaaslast hooldama, kel igasugused jamad, tihedalt peavad külastama haiglat jne, seega on ta igatipidi väga hõivatud, lisaks ka mõned pidid internetiteel lisaks sellele peavalule veel enam peavalu põhjustama.   
Kategooriad: Blogid

1. Nädala ilm (30.12.19-05.01.2020)

Ilm ja inimesed - 30. Detsember 2019 - 17:16
30.12 Esmaspäev

Täna öösel läks ilm veelgi soojemaks kui oli eile, tänaseks tõuseb temperatuur +8°C juurde, isoterm algselt näitas, et võimalik, et isegi kuni +10°C oleks võinud tulla täna. Enamikus Eestis on hetkel temperatuur +7°C ümbruses, ida pool paar kraadi külmem. Seega on mõnusalt soe päev meile talvisel aastaajal ja siin detsembri teises pooles, eriti viimases dekaadis. Kuid sellegipoolest on meil tuuline ilm. Rannikualadel on puhangud 18m/s ja sisemaal 12m/s. 

31.12 Teisipäev

Vana-aasta ööl ilm natukene läheb taas külmemaks. Öine temperatuur langeb 0...5°C juurde (pluss). Pilvisus hõreneb, kuid siiski on vahelduva pilvisusega ilm. Tuul puhub läänest ja edelast 6-12m/s ja rannikualadel puhanguti kuni 18m/s. Päeval on ilm endiselt pilves selginemistega. Kohati sajab vihma ja lörtsi ning pole välistatud, et hiljem õhtul ida Eestisse paar lumekruupi ära ei eksi. Päeval tuulesuund muutub loodesse puhkudes 7-12m/s puhanguti 15 m/s mandril ja rannikualadel puhanguti kuni 22m/s. Õhutemperatuur püsib 0...5°C vahel, hilisõhtul kohati langeb alla nulli. NB! Olge tuulise ilmaga ilutulestiku laskmise osas ettevaatlikud. 

01.01.2020

 Uus-aasta öö hakkab vahelduva ja pilvisuse ja endiselt tuulise ilmaga, ainult õhutemperatuur langeb öösel kohati lausa -4°C, muidu on öine temperatuur -4...+4°C. Endiselt tuul on loodest ja maksimaalsed puhangud rannikualadel võivad ulatuda 20m/s ja sisemaal 15m/s. Õhutemperatuur jääb ida pool miinusesse ja lääne pool plussi. Esimesel uue aasta päeval võib päeval meile särada mitmel pool ilus päike ja õhutemperatuur tõuseb ka igal pool plussi. Päeval tuul nõrgeneb puhudes läänest ja edelast 5-11m/s ja rannikualadel puhanguti kuni 15m/s. Õhutemperatuur on +0...4°C. 

02.01.2020

 Ilm püsib ka aasta teisel ööl muutliku pilvisusega ja olulise sajuta, õhutemperatuur on märksa soojem teisel aasta ööl, jäädes vahemikku -1...+4°C. Tuul püsib sama tugev ja samasuunaline eelnenud päevale. Aasta teisel päeval on samuti oodata vahelduvat pilvisust ja kohati päikesepaistet,  tuul püsib samasuunaline ja sama kiire eelnenud ööle. Päeval õhutemperatuur tõuseb +2...6°C. 

03.01.2020

 Hetkeseisuga uue aasta kolmandal ööl ei tohiks õhus öökülma Eestis esineda. Edela tuul tugevneb puhkudes 7-12m/s, rannikualadel puhanguti kuni 17m/s. Ilm võib pilvisemaks taaskord muutuda. Öine õhutemperatuur jääb 0...4°C vahemikku. Päeval on pilvisem, aga kohati endiselt võib esineda päikesepaistet, lisaks edelatuul muutub veel tugevamaks, 8-15m/s, rannikul puhanguti kuni 23m/s.  Õhutemperatuur on +2..6°C ja ootame ka selle juurde uue aasta esimest vihmasadu. 

04.01.2020

Öösel võib tulla ka uue aasta esimest lörtsi vihma sekka, tahkeid sademeid tõenäoliselt Eestis ei esine. Õhutemperatuur on 0...4°C. Tuul võtab vaikselt hoogu maha. Rannikualadel maksimum 20m/s puhangud. Päeval on sooja oodata 2...6°C.  Õhtul temperatuur hakkab langema. 

05.01.2020  

Öösel on õhutemperatuur sisemaal -1...-4°C, saartel 0...2°C. Tuul muudab suunaks põhja poolt tulenev tuul ja päeva jooksul tuul nõrgeneb.  Päeval on vahelduva pilvisusega ilm, mitmel pool samas võib esineda päikesepaistet ja õhutemperatuur on Lääne Eestis 0...2°C, ida Eestis -4...0°C. 

See on mu selle aasta viimane blogi postitus, seega blogi tiim soovib teile Head Vana Aasta Lõppu! 

Kohtume uuel aastal uue hooga. Ka terve järgmine aasta 2020 olen mina peamine blogi autor, seega mul suur rõõm sellega tegeleda ja anda oma panus sellesse terve uus aasta.   
Kategooriad: Blogid

52. nädala ilm (23.–29.12.2019)

Ilm ja inimesed - 26. Detsember 2019 - 14:00

Ootamatult sadanud lumi 26.12.
OLULISED TEATED: ARVUTIL JA INTERNETIÜHENDUSEL ESINES MITU PÄEVA TEHNILISI RIKKEID JA SELLE TÕTTU ON POSTITUS KOHALE JÕUDNUD HILINEMISEGA. VABANDAME EBAMUGAVUSTE PÄRAST. Teine autor (Kaivo) on vanglas ega saa postitusi teha. Võimalik, et ta saab millalgi kevadel avavanglasse ja siis on ta osalemine siin ka võimalik.
23.12.2019 Esmaspäev

Esmaspäeval oli meil plusskraadides, üsnagi tuulevaikne ilm. Öökülma ei esinenud mitte kuskil ja õhutemperatuur oli maksimaalselt  6 °C kraadi. Oli enamjaolt pilves ja mõnus hilissügisene ilm. 
24.12.19 Teisipäev

Jõululaupäeval andis tunda üle Eesti, et meil tänavu mustad jõulud nii öelda. Öö oli soojem kui oli Pühapäev vastu esmaspäeva, samas maksimaalne jäi madalamaks, ainult 5,6 °C oli maksimum temperatuur jõululaupäeval. Ilm oli endiselt tuulevaikne.
25.12.19 Kolmapäev

Ka jõulu esimene püha andis üle Eesti end täiesti "mustana" tunda. Eilne minimaalne temperatuur oli täpselt 0,0 °Ć (Heltermaa) ehk läks juba päris külmaks kohati. Maksimaalne temperatuur oli (Pärnu) 5,3°C. Õhk oli endiselt igal pool väga niiske. 
Laiali saadeti erakorraline ilm.ee reedene ilmateate (reedel tekkis süsteemitõrke puhul eksitus ja automaatika pani teele nädal aega vana ilmateate, kuid nüüd on tõrge eemaldatud ja kõik on jälle tavapärane).
26.12.19 Neljapäev

Teisel jõulupüha öösel esines kohati öökülma juba ka õhus. Endiselt enamik kohtades on ilm pilvine ja esineb sademeid, peamiselt vihma kui ka lörtsina, aga ida Eestis pole välistatud ka lumesadu. Täna on ilm natukene tuulisem, aga peamiselt endiselt rahulik ilm. Kuid kohati võib esineda ka päikesepaistet. 

27.12.19 Reede

Öösel võib esineda mitmel pool üle Eesti hooglund ja lörtsi. Tuul puhub loodest ja põhjast 5-10m/s ja rannikualadel puhanguti kuni 15m/s. Õhutemperatuur öösel on -2...+2°C. Päeval tuul võtab n.ö hoogu juurde ja puhub 6-12m/s ja rannikualadel puhanguti kuni 17m/s. Tuul on põhja ja kirde suunaline. Õhutemperatuur on -3...0°C. Teed muutuvad igal pool libedaks ja on üks talvine päev vahelduseks sügisele. 

28.12.19 Laupäev

Reede vastu laupäeva ööd muutub ilm vahelduvale pilvisusele ja sadu lõppeb mitmel pool ära. Öine õhutemperatuur on -4...0°C. Tuul püsib endiselt samast suunast ja kiirusel. Päeval on pilves selginimistega ilm ja tuul nõrgeneb, aga püsib põhja suunaline, 3-9m/s, aga õhtuks muutub tuulesuund lääne suunaliseks. Õhutemperatuur püsib -4...0°C (õhtul võib saartel plusssi minna). 

29.12.19 Pühapäev

Öösel on pilves selginimistega ilm, kohati võib esineda lume ja lörtsisadu. Tuul pöördub edelasse, puhudes 5-12m/s ja rannikualadel puhanguti kuni 16m/s. Öösel on temperatuur (-1...-6°C). Hommikuks tõuseb kogu lääne Eestis õhutemperatuur pluss poolele. Päeval on ilm pilves selginemistega. Kohati sajab lund ja lörtsi, teed võivad muutuda libedamaks ja tuul võib vaikselt hakata muutuma tormisele omasemaks. Mandril puhanguti kuni 15m/s ja rannikualadel puhanguti kuni 20m/s. Päeval tõuseb enamjaolt igal pool plussi, välja arvatud ida Eestis võib jääda veel õhus temperatuur alla nulli. Päeval on oodata -1...+4°C.  

Järgmise nädala alguses on oodata õhutemperatuuri igal pool üle nulli ja Esmaspäev ja sooja õhuvool võib isegi kesta ka Jaanuari alguses, seega, kui kõik hästi läheb, saame Pühapäeval teile edasatada uue ilmateate ja parimal juhul hilisemalt Esmaspäeval. 

  

    

     
Kategooriad: Blogid

51. nädala ilm (16 - 22.12.2019)

Ilm ja inimesed - 16. Detsember 2019 - 13:38

 Osalised teated: Gert sai vasakule käele sõrmeluu murru, eelmisel nädalal jääl kukkudes, seega on nüüd mul töö tegemine osaliselt raskendatud ja teen seda blogi ühe käega. Teine autor Jüri saadeti seoses Ülikooliga välismaale lähetusele ja seega puudub tal aeg ja võimalus mind asendada. 

16.12.19    Esmaspäev

Õhutemperatuur on taaskord Eestis kerkinud üle 0°C. Lund oli veel hommikuse seisuga kl 11.00 Ilmateenistuse andmetel kesk-eestis. Täna jätkub meil ilm pilvisena ja aegajalt sajab kohati hoovihmu. Tuul võtab õhtul "hooogu maha". Õhutemperatuur on +1..+6°C. 

17.12.19  Teisipäev

Öösel on pilves selginimistega ilm, kohati sajab vihma ja lörtsi, hommikuks sajuhood harvenevad. Tuul on edelast ja lõunast 5-10 m/s ja rannikul kohati puhanguid kuni 17 m/s. Õhutemperatuur on öösel +1....+5°C. Päeval on samuti pilves selginemistega ilm ja tuulekiirus ega suund ei muutu päeva jooksul, ainult õhutemperatuur tõuseb +3...+6°C. Kohati võib esineda hoovihma. 

18.12.19 Kolmapäev

Öösel on enamjaolt pilves ja kohati sajab vihma ja lörtsi. Tuul puhub lõunast 2-8m/s (ehk praktiliselt olematu). Lääne pool Eestis võivad samas puhangud ulatuda 12-14m/s. Öösel on õhutemperatuur +1..+5°C. Päeval on peamiselt pilves ilm, kuid kohati võib esineda hoogvihmu. Päeval tuul tugevneb 8-15m/s, puhanguti kuni 25 m/s (max puhanguid oodata saartel).  Seega ilm muutub kolmapäeva päeval tormiseks mitmel pool üle Eesti, kaasaarvatud mandri aladel. Õhutemperatuur päeval tõuseb +3...+9°C.  Õhtul võib temperatuur langema hakkata.

19.12.19 Neljapäev

Neljapäeva öösel on oodata pilves selginimistega ilma ja mitmel pool esineb hoovihma või hooglörtsi. Öösel ilm on endiselt väga tuuline, puhanguid on oodata endiselt saartel kuni 25m/s ja mandril maksimaalselt kuni 20m/s. Õine õhutemperatuur on 0...+3°C. Päeva jooksul tuul nõrgeneb. Päeval võib mitmel pool üle Eesti näha päikest ja pilvisust on oodata vähesel määral. Tuul muudab suuna läände jäädes vahemiku 3-9m/s,  saartel puhanguti kuni 15m/s. Päeval on oodata õhutemperatuuri +1...+5°C. (Ilm on sügisele omapäraselt ilus ja päikeseline hetke prognoosi alusel.)

20.12.19.  Reede

Kuna ilm muutub Neljapäeval selgeks, on oodata Reedel ka selletõttu öökülma. Ilm on pilves selginimistega, ja seega võib õhutemperatuur langeda öösel mandri Eestis kohati lausa kuni -3°C juurde. Öine õhutemperatuur jääb vahemiku -3...+3°C. Ka päeval on pilves selginimistega ilm üle Eesti. Tuul pöördub lõuna-kagu suunale ja seda on oodata 4-10m/s ja kohati kuni 15m/s. Päeval õhutemperatuur tõuseb 0...+4°C (üksikutes kohtades võib veel lõuna ajal olla õhutemperatuur alla 0°C). 


21.12.19 Laupäev 

Kagutuul püsib ka Laupäeval, mandril on puhangud 10m/s, rannikualadel kuni 14m/s. Õhutemperatuur öösel taaskord langeb kohati alla 0°C. Öösel on õhutemperatuur -2...+3°C. Päeval on oodata õhutemperatuuri tõusu, mis on kogu Eestis 0...+5°C. Ilm on pigem pilvine ja kohati esineb selginimesi, aga sadu enamjaolt kuskil oodata ei ole ja kui ka kuskilt miskit tuleb, siis seda on oodata vihmana. 

22.12.19 Pühapäev 

Madalrõhu ala "lööb" kõrgrõhuala Eesti kohalt ilmselt pühapäevaks "minema". Öösel hakkab mitmel pool üle Eesti vihma sadama ja päeva jooksul võib igal pool Eestis esineda sadu, aga ainult vihmana. Öösel on õhutemperatuur 0...+5°C.  Päeval õhutemperatuur tõuseb +3...+6°C vahemiku. Tuulekiirus on sarnane laupäevasele. 

 Hetkel jääb püsima hilissügisele omane ilm ja talve veel ei tundu tulevat, ega võitu saavast meie imeilusast hilissügisesest. Eks tehke oma pakkumised 52.nädalaa ilma osas, mu sisetunne kahtlustab "musti ja sooje jõule". Eksnäis mida pühapäev või tuleva esmaspäev prognoosid näitavad.

Hetkeilm taeva poole vaadates Koplis. Ilusad pilved ja kohati esineb ka hoogvihmu ja hetkel on siin +4°C 

Kategooriad: Blogid

50. Nädala ilm (09.12.2019-15.12.2019)

Ilm ja inimesed - 8. Detsember 2019 - 13:15
 Jüri ema on endiselt halvas seisus, Kadri samamoodi saab hakkama raskustega. Lisaks oli põnev juhtum, kui ühel päeval olevat Jüri välja läinud ja siis läks tema töö lähistel Revali, kus reaalselt naine oksendas 5 minutit õlleklaasi keset kohvikut ja paks mees istus trepil ees, tegi suitsu, kes ei lubanud liikuda otse mööda, kuna kaalus palju. Lisaks naabrinaine ehk ühistu esinaine, ütles talle Laagri Hesburgeri ees, et tema siit sisse minna ei või, keelas avalikus ruumis teisel inimesel liikuda seni kuni ise lasi endal püksid täis. Tegemist on siis Teelise 9, Tallinn Korteriühistu väga tähtsa esinaisega. Kes kuidagi ei saa enda eluga hakkama ja peab seetõttu enda naabreid kogu aeg kiusama, meenutab "Tõde ja Õigus" naabrit.

Hetkel valitseb Eestis mõnus sügisene ilm. Miinuskraade hetkel õnneks mitte kuskil ei ole, vaid tavaline sügis jätkub meie kalendrilistel sügispäevadel. Muidugi kohati paistab ka päike hetkel, ja ilm on mitmel pool vahelduva pilvisusega. Uuel nädalal on kahjuks oodata taaskord öökülma.

09.12.2019 Esmaspäev

 Öösel vastu tänast õnneks kusagil õhus öökülma oodata ei ole. Ilm küll siiski on pilvine. Hommikul sajuhood tihenevad ja peamiselt on neid oodata vihmana ja halvimal juhul ka lörtsina. Puhub edelatuul 6-11m/s ja saartel puhanguti 15m/s. Rannikualadel muutub ilm tuulisemaks päeva jooksul kus puhangud võivad taaskord kerkida kuni 22m/s. Sooja on ööpäeva vältel +1...7°C. 

10.12.2019 Teisipäev

 Olgem õnnelikud, sest öökülma ei tule veel ka ööl vastu teisipäeva. Miinimum temperatuur öösel on 0°C. Sademeid on oodata peamiselt vihmana, kuid kohati ka lörtsina. Tuul muutub loodesse ja selle kiiruseks jääb 5-10m/, rannikualadel puhanguti 14m/s. Päeval võib sademeid sadada mitmel pool üle Eesti igal kujul, nii lörtsi, lume, vihma kui ka märja lumena. Päeval võib veel olla temperatuur kuni +5°C, aga pärastlõunal hakkab õhutemperatuur langema.  

11.12.2019 Kolmapäev

 Ilm on öösel vahelduva pilvisusega. Mandril langeb termomeetrinäit alla 0°C igal pool, jäädes vahemiku -1°C...-5°C. Saartel on temperatuur 0...+2°C. Hommikul tuul tugevneb taaskord 7-15m/s. Seoses ilma muutusega, temperatuur hakkab taaskord tõusma ja kui on mingit lund kuskil maha tulnud, siis see hakkab sulama.  Päeval on sooja 0...+4°C. Ilm on siiski tuuline kogu päeva.

12.12.2019 Neljapäev 

 Öösel on temperatuur taas mandril langenud -5°C ja saartel on endiselt oodata +2°C öösel sooja. Kohati esineb lörtsi ja lumesadu, kuid rannikualadel on sademeid oodata vihmana. Tuul pöördub lõunasse ja päeva jooksul taaskord üle Eesti õhutemperatuur tõuseb igal pool üle 0°C.  Sooja on oodata päeval +1...+5°C. Enamjaolt pilves ilm, aga kohati võib esineda sadu vihmana. 

13.12.2019 Reede

 Reede öösel õhutemperatuur üle Eesti püsib 0°C ümbruses. Tuul on endiselt lõunast või kagust. Kohati võib esineda sademeid vihmana, ja kohati ka lörtsina. Päeval õhutemperatuur on +0...+4°C. 
Tuul jääb mõõdukaks.

14.12.2019 Laupäev 

 Laupäeva öösel õhutemperatuur -2°C kuni +2°C. Kohati võib esineda tahkeid sademeid, kuid peamiselt lörtsi või märja lumena, kohati ka päris lumena.. Päeva jooksul õhutemperatuur kõikjal tõuseb üle 0°C, seega tahke lumi taaskord natukene saab sulada. Ilm on tuuline, sisemaal on oodata puhanguid kuni 15m/s ja rannikualadel kuni 18m/s. 

15.12.2019 Pühapäev

 Öösel jääb õhutemperatuur üle Eesti üle 0°C. Oodata on +1..+3°C sooja öösel. Päeval on oodata sooja +2..+4°C. Ilm on valdavalt pilvine üle Eesti ja sademeid võib oodata märja lume kui ka lörtsina, kohati võib sadada sekka natukene lund. 

Ilm püsib endiselt hilissügisene ka tuleval nädalal, lisaks on eeloleva nädala prognoosimine siiani olnud kõige raskem, kuna ilmastikuolud on vägagi muutlikud hetkel, ei saa üldse kindel olla selles, mis ilma tegelikult järgmine nädalavahetus toob, aga hetkel tundub see kõige usaldusväärsem minu jaoks sisetunde järgi. Muidugi ilm peaks veel püsima hilissügisene ja talve veel reaalsel kujul oodata ei ole. Kuid sisimas loodame kõik, et jõulud tuleks valged, aga sinnamaani on hetkel liiga palju prognoosida, selle kohta saate täpsema info 52.nädala ilma prognoosis. Seega varugem kannatust ja nautigem sügist edasi täiel rinnal. 

Lumekaarti vaatame lähete, siis näete, et selle nädala prognoos vastas tõele, et lumi tõesti on igalt poolt ära sulanud, järgmine pühapäev samas tõenäosus, et kuskil lumekaart jälle näitab väikeseid numbreid. Lisaks hetkel on soe ja pilves selginimistega sügisilm, et nautigem seda! 
 
Kategooriad: Blogid

49. Nädala ilm (02.12.2019-08.12.2019)

Ilm ja inimesed - 2. Detsember 2019 - 18:42
Blogi autori (J.K) seis on kriitiline, kuna ta ema viidi haigla Laupäeva õhtul, ja Kadri jõudis tagasi tema juurde. Seega J.K hetkel blogi ei täienda. 

Eelmise nädala (48) lõpus tuli mitmel pool üle Eesti äkitselt lumi maha. Tallinnas pole lumi siiani ära sulanud, aga kui aus olla, siis nädala teiseks pooleks peaks olema lumi sulanud. Vaatame mis ilma oodata on eesoleval nädalal.

Nagu näha on kohati ikka väga paks lumi maas olnud, loodetavasti sulab veel ära igalt poolt üle Eesti, kui veab neil, kes lund veel ei soovi.

Tänase päeva jooksul läks ilm peaaegu igal pool üle sulale, välja arvatud Ida Eesti. Samas praegu õhtuks on õhutemperatuur langenud taaskord alla 0°C kraadi mitmel pool üle Eesti.

03.12.2019 Teisipäev

  Mitmel pool taevas selgineb, seetõttu on oodata öösel ka endiselt miinuskraade ja lumikatet on ka seetõttu veel homme näha. Saartel ja Lääneranniku võib esineda lörtsi või/ja lumesadu. Tuult on oodata puhanguteni kuni 13 m/s. Öösel on õhutemperatuud 0...-6°C. Päeval muutub ilm taas pilvisemaks ja sooja on oodata maksimaalselt kuni +4°C. 

04.12.2019 Kolmapäev

 Ilm muutub niiskemaks ja soojemaks. Taaskord muutuvad teeolud väga libedaks nagu oli eelmine nädal, seekord muutuvad teeolud tegelikult veelgi libedamaks. Seega olge ettevaatlikud. Sajab lörtsi ja vihma, öösel võimalus veel kohati lumesajule, aga päeval on sadu igal pool oodata vihmana. Öösel on õhutemperatuur -4...+5°C. Ilm on tuuline ja tuult maksimaalselt oodata on kuni 14m/s. Päeval on õhutemperatuur igal pool plussis, seega sooja on oodata +2..7°C. 

05.12.2019 Neljapäev

 Ilm muutub vägagi tuuliseks, sisemaal on oodata kuni 17m/s ja rannikualadel 20m/s tuulepuhanguid. Ilm on vahelduva pilvisusega ja erilist sadu oodata ei ole. Õhutemperatuur on ööpäeva jooksul +1...7°C. 

06.12.2019 Reede

 Ilm muutub veelgi tuulisemaks saartel ja rannikualadel, kus on oodata tuult 22m/s. Seega tuleb kerge sügistorm taaskord. Ilm muutub pilvisemaks ja mitmel pool üle Eesti sajab hoovihma. Õhutemperatuur on 2...9 kraadi ööpäeva jooksul, võimalik, et päeval tõuseb igal pool üle Eesti õhutemperatuur üle 5°C. 

07.12.2019 Laupäev

 Endiselt oleme madalrõhkkonna poolt mõjutatud ka nädalavahetusel. Ilm on endiselt tuuline, sisemaal puhanguid kuni 17m/s ja rannikualadel kuni 21m/s tuulehiile on oodata Laupäeval. Sademeid on oodata ainult vihmana üle Eesti. Õhutemperatuur on +2...8°C, saartel võib isegi olla 9°C.

08.12.2019 Pühapäev

Tuul annab Pühapäeval natukene järele. Sisemaal on oodata puhanguid kuni 13m/s ja saartel kuni 15m/s. Ilm selgineb mitmel pool ja on oodata päikesepaistet mitmel pool üle Eesti. Selge ilma tõttu on oodata ka ilma jahenemist. Ilm on ööpäeva vältel +0...5°C. Kohati esineb sademeid, peamiselt vihmana kuid kohati võib esineda ka märga lund kui ka lörtsi. Lund  tahkena oodata ei ole.   Kategooriad: Blogid

48. Nädala Ilm (25.11-01.12.2019)

Ilm ja inimesed - 24. November 2019 - 12:56
 Nädalalõpuga on läinud ilm külmaks igal pool mandri Eestil. Vaatame mis ilma on oodata tuleval nädalal. Hetkel kell 12.00 valitsevad üle mandri Eesti miinuskraadid.

 Esmaspäev 25.11.2019

 Õhutemperatuur ööl vastu homset langeb taaskord rohkelt. Oodata on õhutemperatuuri vahemikus -6°C, kuid kohati võib temperatuur langeda kuni miinus 10°C piiridesse. Tuul puhub kagust ja lõunast 2-8m/s. Ilm on vahelduva pilvisusega, pilvise ilma korral, ei lange temperatuur -10°C juurde. Päeval ei ole mandril muutust oodata, seega miinuskraadid valitsevad Eestimaa mandri osas edasi ka kogu päeva. Muidugi muutub see, et ilm muutub pilvisemaks, aga sadu ei ole oodata. Päeval saartel õhutemperatuur tõuseb +3°C.  Tuulekiirus püsib vahemikus 2-8m/s.

 Teisipäev 26.11.2019

 Pilvisus tiheneb veel enam, kohati võib esineda õrna lume ja lörtsisadu. Kuid enamjaolt on sajuta ilm. Öösel on õhutemperatuur +1° kuni -6°C. Päeva jooksul õhutemperatuur tõuseb mitmel pool üle mandri Eesti 0°C juurde, idas jääb õhutemperatuur miinusesse. Tuult on oodata 2-10m/s. Kuid enamjaolt on sajuta ilm kogu päeva.  
Kolmapäev 27.11.2019

 Enamjaolt pilves ilm, kuid võib esineda sademeid, nii vihma, jäävihma, lume kui ka lörtsina. Öösel on õhutemperatuur -3°C kuni +2°C, saartel ja rannikualadel jäävad temperatuurid suure tõenäosusega öösel plussi. Kõige külmem on ida poolsetes maakondades. Päeval õhutemperatuur on -1°C kuni +4°C. Miinus jääb ainult väikese tõenäosusega ida piirkonda, kuid on ka võimalus, et seal tõuseb õhutemperatuur üle 0°C. 

Neljapäev 28.11.2019

 Neljapäeva öösel õhutemperatuur hetkeseisuga tõuseb igal pool üle Eesti taaskord üle 0°C. Öösel on oodata sooja 0°C kuni +4°C. Päeval tõuseb õhutemperatuur +2°C kuni +7°C. Ilm samas muutub tuulisemaks, tuult on oodata kuni 12m/s. Sademeid on oodata ainult vedelal kujul. Kuid peamiselt on enamjaolt pilves ja sajuta ilm. 

Reede 29.11.2019

 Reede öösel püsib temperatuur plusskraadide poolel, õhutemperatuur ööpäeva vältel on +2°C kuni +7°C. Sademeid on oodata enamjaolt ainult vedelal kujul, ehk vihmana, sadu on oodata mitmel pool üle Eesti. Ilm püsib tuuline. 

Laupäev 30.11.2019

Öösel on taaskord oodata öökülma sellesse hilissügisesse aega. Kohati lausa kuni -3°C. (Ärge unustage taimi kaitsta öökülma eest jne). Päeval õhutemperatuur on üle Eesti plussis, 1-4°C on oodata sooja. Enamjaolt pilvine ilm, kohati võib esineda sademeid, vihma kui ka märja lumena.  Ilm püsib endiselt tuulisena. 

Pühapäev 31.11.2019 või 01.12.2019 või 335.01.2019 

 Jah, 335s päev, ehk siis on 30 päeva aastat veel jäänud. Blogi algne autor on suurim selles, et jätab kuu võimalikult kaua 01-na, sellest ka see 335.01.2019. Kuna teoreetiliselt on see sama, mis 01.12.2019.  Oodata on õhutemperatuuri järsku langus öösel, kuna ilm mitmel pool selgineb, lisaks on oodata lumesaju hooge. Kuid võib sadada suurema tõenäosusega lörtsi ja märga lund kui ka vihma. Õhutemperatuur võib langeda kuni -5°C öösel. Päeval on õhutemperatuur -1°C kuni +3°C, päeval miinuskraadid on suure tõenäosusega ainult Ida-Virumaa kandis.  Tuulepuhangud ulatuvad 14m/s. Ilm on vahelduva pilvisuse ja sajuhoogudega. 

Tahaksin lisaks tänada kõiki lugejaid ja lugejaskonda, sest olete võtnud osa, selle blogi lugemisest ja kommenteerimisest ja arutelust ja näete, et blogi siiani elab ja teemaks on endiselt, siiski ainult ilm ja seda meie kodumaa kohal. Igatahes tundub, et talv hakkab vaikselt tulema, aga ta veel ei võida seda võitlust, et sügis veel näitab enda võimu, seega küll millalgi talv tuleb, aga nautigem igat aastaaega ja ilma kuni seda meil on võimalik nautida. Muidugi, gismeteo, lubas Jõhvisse Teisipäeval 03.12.2019 31m/s tuult. Et jääme ootame, seda suurt tormi Ida-Virumaale.

 
  

 
Kategooriad: Blogid

47.nädala ilm

Ilm ja inimesed - 18. November 2019 - 18:59
 Möödunud nädal oli sügisele omane ja temperatuurid purustasid kohati päevarekordeid. Vaatame mida toob eesolev nädal.

Esmaspäev 18.11.2019

Täna on olnud kohati vihmane, enamjaolt pilvine ja üsna keskmise tuulekiirusega ilm. Täna veel ilmamuutust oodata ei ole. Soojakraadid ületasid täna taas kohati 9 kraadi piiri.

Teisipäev 19.11.2019

Homme on oodata üsna sarnast ilma. Ilm on tuulisem kui oli täna, tuulekiirust on oodata 5-10 m/s ja puhangud võivad ulatuda saartel 14m/s, kuid erilist tormi oodata kuskil ei ole. Ilm on enamjaolt pilvine ja hall, kohati võib sadada ka vihma. Lisaks on öösel oodata sooja 3 kuni 8 kraadi Celsiuse skaala järgi. Päeval tõuseb õhutemperatuur taas 9 kraadini.

Kolmapäev 20.11.2019

Kolmapäev on endiselt ilm pilvine, kuid tõenäosus kohati päikest näha on suurem kui oli täna ja on homme. Samuti kohati sajab uduvihma nagu tänagi. Tuult on oodata lõuna suunast, aga ilm on vaiksem ja oodata on puhanguid kuni 10m/s ainult.  Öösel on sooja 2-6°C ja päeval ulatub termomeeterinäit 8°C juurde. 

Neljapäev 21.11.2019

Neljapäev on oodata taas madalrõhkkonnaga ilma. Tuulekiirus suureneb taas, kohati kuni 15m/s. Saartel on saju tõenäosus suurem ja mandril on oodata pilves ilma, ilma sajuta. Öösel õhutemperatuur on 1-6°C ja päeval ootame sooja 3-7°C. 

Reede 22.11.2019

Reedel on oodata ilmas muutust. Ilm muutub külmemaks. Esineda võib Eestis kohati ka lörtsi kui ka lund. Õhutemperatuur on vahemikus -3 kuni +5°C. Tuult on oodata endiselt kuni 15m/s, mandril 5-10m/s. 

Laupäev 23.11.2019

Ilm on enamjaolt pilves. Kohati sajab vihma, lörtsi ja lund. Kohati on ilm selgem ja paistab päike. Tuul jääb nõrgemaks. Õhutemperatuur jääb vahemiku -5 kuni +4°C. 

Pühapäev 24.11.2019

Ilm muutub tuulevaiksemaks, seega puhub mõõdukas tuul, maksimaalsed puhangud saartel on kuni 11m/s. Õhutemperatuur võib olla mitmel pool terve ööpäeva miinus poolel. Öösel on -6°C kuni +2°C. Plusskraadid suuretõenäosusega on ainult saartel. Lisaks ka päeval mitmel pool on oodata miinuskraade päev läbi. Ilm on vahelduva pilvisusega ja üsna sademete vaene. Oodata on päeval maksimaalselt kuni 3°C sooja. 


Edasine prognoos tuleb nädala aja pärast. Hetkeseisuga ütlen, et külm ilm väga suure tõenäosusega püsima ei jää ja läheb soojemaks ja sügisele omasemaks tagasi pärast väikest külmalainet, mis on ees ootamas nädalavahetusel ja võib-olla ka järgmise nädala algul veel, aga siis peaks tagasi tõmbuma ja saame sügist edasi nautida, et ma hetke prognooside seisuga talvealgusele ei panusta, vaid lihtsalt kerge külmalaine tulemas, aga eks aeg näitab.

Head õhtut!   
Kategooriad: Blogid

46.nädala Ilm

Ilm ja inimesed - 11. November 2019 - 16:40
 Eelmine nädalalõpp osutus tegelikusest siiski soojemaks ja mitmel pool üle Eesti oli pühapäeval üle 10 kraadi sooja ja ka laupäev oli üsnagi soe Novembri kohta. Eile õhtul hakkas ilm taas maha jahtuma ja see ulmeline "kuumus" läks ära üle Eesti tasapisi. Samas kui siin oli 10 sooja, siis oli näiteks Lapimaa aladel kohati -34,5°C. 

Esmaspäev 11.11.19 

Vaatame, siis millist ilma on oodata eesoleval nädalal, täna küll õhutemperatuur jahtus üle Eesti, enamjaolt oli igal pool pilvine ilm, kohati esines sademeid ja võib veel õhtulgi siin ja seal sadu esineda. Eeloleval õhtul/öösel võib esineda samas kohati ka öökülma, kus temperatuur ulatub 
-1°C-ni õhus. 

Teisipäev 12.11.19

Öösel peaks saabuma kõrgrõhkkond Eesti pinnale, Lääne-Eestis kiireneb tuul, mis puhub lõuna ja kagu suunast. Homme võib kohati esineda päikesepaistet, kuid enamjaolt on ilm pilves ja esineb sademeid nii vihma kui ka lörtsina. Päeval on temperatuur igal pool üle Eesti plussis. Sooja ootame kokku kuni  9 kraadi päeval.  

Kolmapäev 13.11.19

Kolmapäeva öösel tuulekiirus võtab hoogu juurde ja puhanguid on oodata 14-17 m/s, (üle 14m/s) tõuseb tuulekiirus suuretõenäosusega ainult saartel. Öösel on sooja 3-8 kraadi ja päeval võib temperatuur ulatuda Eestis taas 10°C päeval. Kuid ilm on siiski ka päeval veel tuuline. Sademeid ootame antud päeval ainult vihmana. 

Neljapäev 14.11.19

Neljapäeva öösel jääb sadu mitmel pool vähemaks või lõpeb. Tuul muutub taas tugevamaks, puhanguteni 18m/s. Öösel on oodata sooja 6-10°C. Päeval temperatuur tõuseb veelgi ja sooja on oodata kuni 13°C.  

Reede 15.11.19

Reede öösel on oodata ilma muutust. Tuul hakkab nõrgenema, sadu üle Eesti hakkab laabuma. Pilved hõrenevad ja ilm muutub selgemaks. Pealekauba ka öösel seetõttu ootame madalamaid temperatuure, täpsemalt õhus on oodata 0-6°C sooja. Maksimaalseks tuulepuhanguks on oodata 11m/s. Päeval, ilm on vahelduva pilvisusega, kuid mitmel pool endiselt valitseb päeval hall ilm edasi, kohati võib olla päikeseline. Päeval ootame sooja 3-7°C. 

Laupäev 16.11.19

Laupäeval kohati on oodata õhuniiskuse langemist. Lisaks on öösel oodata taaskord öökülma. Päeval muutub ilm kohati tuulisemaks. Ilm on enamjaolt endiselt paljudes asukohtades üle Eesti hall. Öösel võib temperatuur langeda kohati -2°C. Päeval on oodata sooja 4-8°C. 

Pühapäev 17.11.19

Ilm on endiselt tuuline ja kohati esineb sademeid, aga tulemas on need vihmana. Päeval võib esineda ka kohati päikesepaistet. Öösel on ilm taaskord soojema ja väga suure tõenäosusega öökülma oodata ei ole. Öösel temperatuur on kuni 9°C. Päeval on oodata sooja 8-10°C. 

Nagu näha on ees ootamas meid üsnagi sügisene nädal, mis isegi on rohkem sügis kui hilissügis. Ilm püsib enamjaolt hall ja pilvine edasi. Kahjuks lugejad, kes loodavad praegu, et ilm muutuks lumiseks või päikeseliseks ja sellel hallil massil ükskord ka lõpp tuleks, on vaja varuda kannatust ja veel oodata. Inimesed, kes on rahul soojade ilmadega ja sellega, et meid valitseb üks hall ilm pidevalt, saavad ennast täiesti mugavalt ja rahulikult tunda, et ilm püsib üldiselt soe. Mulle isiklikult meeldib soe November, sest arve küte eest on jõulukuul sellisel juhul madalam. 

Ilusat nädalat teile, vajadusel võtke ühendust, andaverros@gmail.com 

  
Kategooriad: Blogid

44.nädala ja 45. nädala ilm

Ilm ja inimesed - 6. November 2019 - 19:05
Tere, mina olen blogi kaasautor Gert Ekholm. Mina olin suur huviline ja fän antud blogile, milletõttu otsustasin, et jätkan senikaua ise blogi täitmist kuni Kaivo viibib kinnipidamis asutuses. Ehk siis 1 aasta ja 2 kuud, on Kaivo Lõppe blogi kirjutamisest eemal. Vahel võib-olla leiab Jüri Kamenik ise aega ja tegeleb blogiga ise kui tal endal peaks kõik korras olema. Endast ütleksin nii palju, et blogimisega puutusin kokku väga ammu kui olin väga kirjaoskamatu, hetkel väga vabandan, juhul kui eksin ja teen kirjavigu antud blogis, lisaks olen viimasel ajal viibinud Eestist üle poole aasta eemal, seega andestage mulle ja võtan igat kommentaari trükivea osas tõsiselt ja õpin vigadest, et edasipidi kirjutada ilusama vaatega blogipostitusi teile.

Alustame siis eelmise nädala ülevaatest, mis ajast saati on blogi täitmata jäänud. Edasipidi jõuavad teieni kõik blogi postituses kas Pühapäeval või Esmaspäeval tuleva või eeloleva nädala ilmaprognoosi kohta.

28.10.2019 Esmaspäev

Kohati esines Eestis öökülma ja oli ka miinuskraade hommiku tundidel. Temperatuuri maksimum ulatus 9 sooja kraadini Celsiuse skaalal. Kuid ööpäeva keskmine püsis pluss kraadide juures (edasipidi kraadide all mõtlen alati Celsiuse skaalat). Suhteline õhuniiskus oli enamjaolt 80-90% vahel. Tuult oli tugevamini ranniku aladel, aga keskmiselt oli päev Eestis üsnagi tuulevaikne. Kohati esines sademeid. Sademeid esines lääne, lõuna kui ka ida Eestis. Kuid Viljandis oli 5,4h päikesepaistet ja mõnes kohas ei esinenudki päikesepaistet.

29.10.2019 Teisipäev

 Teisipäeval esines samuti öökülma, kuid ööpäeva keskmine jäi siiski peaaegu igal pool üle null kraadi, ehk päev oli endiselt hilissügisele omane, ainus erand oli Väike-Maarja, kus ööpäeva keskmiseks temperatuuriks jäi -0.2 kraadi. Keskmine õhuniiskus varieerus 71-92% . Tuulekiirus ei erinenud väga palju Esmaspäevast, kohati oli tuulisem, aga üldjoontes üsna rahulik. Rannikualadel esines puhanguid 18m/s juures. Sademeid esines mitmel pool üle Eesti. Samas päikese paistet oli kõige enam Lääne-Nigulas, kus päike paistis lausa kokku 6,7h ja Eestis esines kohti kus päikest üldse päeva jooksul näha ei olnud.

30.10.2019 Kolmapäev

Tegemist oli üsnagi külma päevaga Eestis, sest kohati olid peaaeegu ööpäev läbi miinuskraadid, näiteks kui Põhja-Tallinnas ei läinud üldse miinusesse, siis Laagris oli terve päeva olnud miinuses. Eestist täpsemalt rääkides, siis kõige külmemaks jäi ööpäeva keskmine Toomas, millele järgnesid: Türi, Viljandi ja Jõgeva, kus ööpäeva keskmine temperatuur jäi reaalselt alla -2 kraadi. Õhk oli sel päeval ka kuivem, kuna keskmine õhuniiskus oli 62-90%. Kuid võrreldes Esmaspäeva ja Teisipäevaga oli antud päev tuulevaiksem, eriti just rannikualadel, sisemaal kohati oli tuult enam kui eelnevatel päevadel. Sademeid esines rannikualadel ja Jõhvis. Kuid antud päeval võis kohati näha päikest ja enim oli seda kohas nimega Kuusiku, seda oli kokku lausa 7,5h ja taas oli kohti kus päikest näha ei olnud Eestimaa pinnal.

31.10.2019 Neljapäev

Neljapäeval oli keskmiselt üle Eesti soojem kui oli Kolmapäev. Ööpäeva keskmine jäi alla nulli ainult Jõhvis, aga miinum temperatuur esines Jõgeval -5,5 kraadi. Kuid rannikualad olid taas soojemad kui sisemaal, aga keskmiselt oli hilissügisele omane temperatuur üle Eesti. Õhk oli niiskem kui Kolmapäeval, sest protsendi vahemik oli 73-96% juures. Tuulekiirusel ei olnud erilist vahet Kolmapäevaga. Rannikualadel oli tuulisem kui sisemaal. Sademeid esines mitmel pool üle Eesti. Päikesepaistet oli antud päeval vähem kui oli eelnevatel päevadel, rekord kohaks mõõdeti Roomassaare 3,4h päikesepaistega ja samuti esines jälle kohti Eestis, kus päikest polnudki päeva jooksul näha.

01.11.2019 Reede

Reede oli soojem kuna ööpäeva keskmine ei ulatunud mitte kuskil ümber Eesti miinuskraadidesse. Kuid Jõhvis mõõdeti -2,9 ööpäeva miinimum temperatuuriks. Kuressaares oli see-eest 9,4 kraadi maksimumiks mõõdetud, ehk vahe on nii väikses riigis nagu Eesti ööpäevas enam kui 10 kraadi. Keskmise vahemik oli 1,3 kuni 7,6  kraadi, ehk nii suurt varieeruvust ei esinenud keskmises ööpäevatemperatuurides nagu esines miinimumi ja maksimumi vahel. Keskmine õhuniiskus oli 65-93%. Keskmine tuulekiirus oli 1,1m/s kuni 9m/s ja tuulisem oli rannikualadel ja sisemaal oli tuulevaiksem. Peamiselt esines sademeid Narvas ja Vilsandis, kuid oli ka kohti kus esines sademeid vähesel määral ümber Eesti erinevates asukohtades.  Päikesepaistet esines mitmel pool üle Eesti samuti, kuid enamasti Roomassaares, kus päikesepaistet oli lausa 7 tundi ja oli ka kohti, kus päikest ei olnud üldse päeva jooksul näha.

02.11.2019 Laupäev

Uus kuu algas sedasi, et ööpäeva keskmisest temperatuurid jäid üle Eesti üle 0 kraadi juba teist päeva järjest antud Movembri kuul. Miinimum külma esines taaskord Jõhvis ja kõige rohkem sooja Ristnas. Keskmine temperatuur oli 0,1 kuni 6,6 kraadi. Õhk oli antud päeval niiskem kui eelnevatel, õhuniiskus jäi vahemiku 80-99%. Tuulekiirus oli enamjaolt sarnane eelmistele päevadele antud nädalal. Sademeid võis esineda peaaegu igal pool üle Eesti. Andmed puuduvad Kuressaare osas, võite kommenteerida kui keegi mäletab, et seal kandis midagi Laupäeval sadas. Kuid oli heitlik ilm ja hilissügisele omane täiesti, siiski peab mainima, et päikesepaistet esines ka antud päeval ja kohas nimega Võru, kus mõõdeti 0,3h päikesepaistet. Paljudes kohtades ei esinenud üldse päikesepaistet.

03.11.2019 Pühapäev

Kolmas päev antud kuul veelgi soojemini. Lisaks ka kõige soojem päev oli see 44-al nädalal. Õhus temperatuurid miinusesse ei küündinud, kuid samuti ka üle 10 ei küündinud, kuigi prognoositi korra, et võib tulla 11, siiski jäi see piirduma 9,4 kraadiga Ruhnu saarel. Väike-Maarjas oli miinimum temperatuur 0,3 kraadi. Keskmine õhutemperatuur oli 3,5 kuni 8,1 kraadini ümber Eesti. Antud nädalal oli õhk kõige niiskem samuti sel Pühapäeval kus keskmine õhuniiskus oli 89-100%. Terve päev oli üle Eesti enamjaolt tuulevaikne, keskmiselt oli tuulekiirus 1m/s kuni 5,7m/s, tugevam tuul esines rannikualadel. Üle Eesti esines sademeid terve ööpäeva jooksul aeg-ajalt.  Antud päev oli 44.nda nädala kõige soojem, niiskem, sademeterohkeim, aga selle eest ei esinenud meil mitte kuskil üle Eesti päikesepaistet.


04.11.2019 Esmaspäev - Nädal 45

Juba nädal 45? Nii ruttu need aastad lähevadki, pean mainima. Nüüd räägime ilmast edasi.

Esmaspäeval temperatuur jäi samuti pluss poolele ja keskmine oli 2,5 kraadist kuni 6,9 kraadini. Soojem ikka rannikualadel ja jahedam sisemaal. Õhuniiskust oli natukene vähem kui oli Pühapäeval, täpsemalt oli õhuniiskus keskmiselt 82-98%. Ilm muutus kohati Eestis tuulisemaks, keskmine oli 2,7m/s kuni 13,1m/s ja suurim puhang esines Pakris, kus mõõdeti 20,6m/s tuulekiiruseks. Kuid ka üldjoontes oli antud päev tuulisem. Sademete kohapealt oli ilm võtnud pöörde, eriti jõhkralt esines sademeid Lõuna-Eestis, põhja Eestis eriti sademeid ei esinenud. Samuti põhjas oli ilm pilves ja lõunas oli sademete rohke, peamiselt sadas sel päeval vihma. Päikest ei olnud samuti võimalik kuskilt Eestimaa pinnalt kätte püüda.

05.11.2019 Teisipäev

Teisipäeval jäi samuti ööpäeva keskmine temperatuur igal pool pluss kraadide juurde, olles 1,4st kraadist kuni 4,8 kraadini üle Eesti, ööpäeva keskmine, mis tähendab, et igal pool oli temperatuuri poolest hilissügisele omane ilm. Samuti õhus ei esinenud öökülma Teisipäeval. Õhk muutus kohati kuivemaks, sest õhuniiskus langes, mille juures oli keskmine õhuniiskus 74-98%. Ilm oli Teisipäeval kohati ikkagi vägagi tuuline, keskmiselt jäi üle Eesti tuulekiirus 3,1m/s kuni 12,9m/s-ini. Taaskord esines sademeid tohutult lõuna pool Eestit, ja põhja Eestis sademeid, ei esinenud. Samuti ametlike andmete järgi päikesepaistet eile Eestimaa pinna peal näha ei olnud.

06.11.2019 Kolmapäev

Täna on lõuna Eestis sadanud lund ja erinevaid sademeid, põhja Eestis oli kuiv ilm, sademeid pole esinenud, lisaks Tallinnas oli mitu tundi kohata päikesepaistet. Lisaks ilm on endiselt mitmel pool üle Eesti üsnagi tuuline. Temperatuur on olnud päris mitmeid tunde lõuna ja lääne kui ka ida Eestis miinuse poole peal, aga põhjas enamjaolt plussis ja rannikualadel enamjaolt samuti plusskraadid.


07.11.2019

Homme ehk Neljapäev. Eeloleval ööl võib õhutemperatuur üle Eesti langeda miinusesse, kuid on üksikuid anomaaliaid, kus temperatuur võib jääda pluss poolele, umbes null kraadi lähedusse. Kohati esineb sademeid, peamiselt lund, kohati ka lörtsi, lörts tõenäoliselt jääb saarte piirkonda. Põhja ja ida Eestissse sademeid oodata ei ole, vaid on pilves selgiministega ilm. Homme päeval ületab termomeetri näit taas nullkraadi mitmel pool, kuid ida Eestis, on endiselt miinuskraadid ööpäeva jooksul. Ilm on pilves selginemistega, et kohati võib näha päikesepaistet. Ilm on endiselt üsna tuuline, puhangud ulatuvad 13m/s. Üldiselt üle Eesti on tuul 5 kuni 10 m/s.

08.11.2019 Reede

Ülehomme on tõenäosus, et ka põhja Eestis võib esineda õrna lumesadu. Mandri Eestis on öösel temperatuur miinuskraadides ja saartel jääb temperatuur plusskraadide juurde. Kohati võib esineda udu. Lisaks võib esineda sademeid, mis on lume või lörtsina. Kuid õnneks kui ka midagi tuleb, on lootus, et päeval ruttu see lumi ära sulaks, sest sooja ootame 3st kuni 8 kraadini, lisaks võib esineda kohati õrna vihmasadu. Puhub mõõdukas tuul ja päeval pöördub tuulesuund lõunasse.

09.11.2019 Laupäev

Laupäeva öösel ootame pilvist ilma, kohati võib esineda udu ja sadada õrna vihma. Öine õhutemperatuur jääb plusskraadide juurde vahemiku 1 kuni 6. Päeval läheb ilm veelgi soojemaks, sooja ootame kohati kuni 9 kraadi. Enamjaolt on pilves selginemistega ilm. Tuult tuleb mõõdukalt 4-10m/s ja rannikul puhanguti 13m/s.

10.10.2019 Pühapäev

Pühapäeva öösel muutub ilm pilvisemaks ja sademeid on oodata vihmana. Õhutemperatuur öösel on 3 kuni 7 kraadi. Päeva jooksul tuul tugevneb ja on muutliku suunaga. Pärastlõunal jääb lõuna pool sajuhooge vähemaks. Päeval eeldatav temperatuur on 6 - 10 kraadi. Seega tuleb üks mõnusalt soe sügispäev, loodame, et selliseid esineks Novembris rohkem.

Kõik kaebused, küsimused ja muud mured saata vajadusel järgnevale e-mail aadressile: andaverros@gmail.com


Kategooriad: Blogid

24. veebruari ekstreemumid 2010-2020

AastaMaks.KeskmineMin.
20204,8°C2,43°C0,1°C
20196,1°C1,74°C-0,7°C
2018-6,5°C-13,62°C-22,4°C
20170,8°C-2,60°C-8,4°C
20163,0°C0,34°C-4,5°C
20154,2°C2,48°C0,9°C
20148,9°C3,48°C0,2°C
20132,8°C-8,02°C-20,8°C
20122,4°C0,08°C-3,1°C
2011-8,5°C-18,19°C-27,4°C
20100,6°C-7,26°C-18,9°C

Ilmateenistuse ennustus

-2...3°C
1...4°C
-6...2°C
-1...3°C
-2...3°C
-1...3°C
-5...2°C
-1...3°C

Rõhkkonnad Eestis

PäevMadal- rõhkkondKõrg- rõhkkond
24.02.Xanthippe
23.02.Xanthippe
22.02.Xanthippe
21.02.Wiltrud
20.02.Victoria

Ennustuse täpsuse jooksva kuu parimad

AllikasPäevi%
Yr.no196,97%
Yr.no396,04%
Forecast.io195,32%
Yr.no294,90%
Yr.no494,68%

Päevarekordid

Täna Tallinnas kõige soojem on olnud 9,2°C (1990) ja külmem -25,4°C (2011).

Täna Tartus kõige soojem on olnud 9,5°C (1990) ja külmem -30,4°C (1985).

Facebook

Ilmateenistuse hoiatused

24.02 hommikupoolikul tugevneb loode- ja läänetuul puhanguti 15 m/s.
24.02 hommikupoolikul tugevneb loode- ja läänetuul puhanguti 15 m/s.
24.02 hommikupoolikul tugevneb loode- ja läänetuul puhanguti 15 m/s.
24.02 hommikupoolikul tugevneb loode- ja läänetuul puhanguti 15 m/s.
24.02 hommikupoolikul tugevneb loode- ja läänetuul puhanguti 15 m/s.
24.02 hommikupoolikul tugevneb loode- ja läänetuul puhanguti 15 m/s.
24.02 hommikupoolikul tugevneb loode- ja läänetuul puhanguti 15 m/s.
24.02 hommikupoolikul tugevneb loode- ja läänetuul puhanguti 15 m/s.
24.02 hommikupoolikul tugevneb loode- ja läänetuul puhanguti 15 m/s.
24.02 hommikupoolikul tugevneb loode- ja läänetuul puhanguti 15-20 m/s.
24.02 hommikupoolikul tugevneb loode- ja läänetuul puhanguti 15-20 m/s.
24.02 hommikupoolikul tugevneb loode- ja läänetuul puhanguti 15-20 m/s.
24.02 hommikupoolikul tugevneb loode- ja läänetuul puhanguti 15-20 m/s.
24.02 hommikupoolikul tugevneb loode- ja läänetuul puhanguti 15-20 m/s.
24.02 hommikupoolikul tugevneb loode- ja läänetuul puhanguti 15-20 m/s.
Lääne- ja loodetuul puhanguti 15 m/s. 24.02. hommikul tugevneb loode- ja läänetuul 12-14, puhanguti 18 m/s.
Lääne- ja loodetuul puhanguti 15 m/s. 24.02. hommikul tugevneb loode- ja läänetuul 12-16, puhanguti 20 m/s.
Lääne- ja loodetuul puhanguti 15 m/s. 24.02. hommikul tugevneb loode- ja läänetuul 12-16, puhanguti 20 m/s.
Lääne- ja loodetuul puhanguti 15 m/s. 24.02. hommikul tugevneb loode- ja läänetuul 12-16, puhanguti 20 m/s.
Lääne- ja loodetuul puhanguti 15 m/s. 24.02. pärast keskööd tugevneb loodetuul 12-16, puhanguti 20 m/s.
Läänetuul 8 m/s. 24.02. hommikupoolikul tugevneb lääne- ja loodetuul 8-12, puhanguti kuni 15 m/s.

Külastatavus

Statistika: METRIX.Station

Maa magnetväli

Tänane kuufaas

0,2% on kuu nähtav.
30 päeva on noorkuuni.
Kuu loomine

Veebimajutus

Süsteemimootor

drupal

HTML raamistik

bootstrap 3

Kujundus

bootswatch

Reklaam

adsense

Sisuedastusvõrk